Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kemal BOZKURT

"Ey Dava Adamı Kendine Gel!"

22 Ağustos 2010 Pazar

Saadet Partisi’nin İstanbul’daki iftarını provoke edip, isyan çıkartacaklarını söyleyen emaili günler öncesinden almıştım. Doğrusu gayesi ilayı kelimetullah olan bir DAVA’ya mensup olduklarını söyleyen bu gurubun, bu mübarek ayda hem de iftar vaktinde böyle nahoş bir iş yapacaklarına inanmamıştım.

 

Yazımı bilerek geciktirdim, hele bir iftar olsun dedim. İftarda olan biteni eminim sizlerde okumuş ve görmüşsünüzdür. Senelerce DAVA DAVA DAVA denildi. Bu nasıl bir davaymışki; her seferinde farklı düşünenler olduğu zaman o kişilere dozu artan oranda fiili ve sözlü saldırıda bulunurlar.

 

Bir önceki yazımda da belirttiğim gibi Numan Kurtulmuş’u geçen ay hayatımda ilk defa gördüm. Güzel bir tevafuk eseri de bir günde iki defa görüştük. Sabahleyin internet medyası yayın yönetmenleri kahvaltısında Point Otelde birlikteydik. Çok samimi bir ortamda geçen programdan sonra ben Beykoz’daki evimize gideyim dedim. Eve çıkmadan da Yuşa (AS) ın kabrini ziyaret etmek istedim.

numan-2.jpg

 

Tam çıkarkan Numan Bey arabasından indi ve doğru kabre gitti. Ben içeriye girmedim ve korumalara neden çıkmıyor ziyareti bayağı uzadı diye sorduğumda; 'Yasin ve Tebareke’yi okumadan çıkmaz' cevabını aldım.

 

Çıkışta görüştüğümüz Numan Bey’deki tevazuyu, kibarlığı, mütevazılığı bir kez daha gördüm.

numan-kemal;.20100822003001..jpg

Numan Kurtulmuş, bugün gerek medyanın, gerek sivil toplum örgütlerinin ve gerekse diğer rakip partilerin bizzat müşahede ettiği bir şekilde; siyasete resmen seviye getirdi. İktidarı CHP, MHP ve BDP gibi her seferinde kuru kuruya eleştirmedi. Doğru gördüğü icraatlarını (en son anayasa değişikliği, daha önceki one minute çıkışı) destekledi, yanlışları açıklamadan çekinmedi.

 

En son kongrede yaşanan tatsızlıktan sonra; kendisine sorulan her türlü provakatif sorularda bile seviyesini ve vakarını muhafaza ederek ‘hayat sadece politikadan ibaret değildir. Kimse birbirini üzecek ve ilerde pişman olacağı sözleri söylememeli’ dedi ve demeye devam etti.

 

Milli Görüş Davasını Asr-ı Saadete dayandıran ve onun devamıdır diye inanan milyonlarca DAVA adamının bu akşamki iftarda yapılan bu terbiyesizlik karşısında halleri nedir acaba.

 

En başta yıllarca yanında davasına hizmet eden; ancak fikir ayrılığına düşerek ayrılıp parti kuran ve ülkeyi koalisyonusuz 8 yıl yöneten eski talebelerine BİZANS UŞAKLARI diyen ve en sonki kongrede çocukları listeye alınmadı diye Numan Bey’i dışlayan Necmettin Erbakan, Saadet yönetemini yeniden nasıl ele geçiririz diye sevgili Peygamberimize hakaretten tescilli Önder Sav’dan destek alan Şevket Kazan, Kongreyi mahkemeye taşıyarak 40 yıllık Milli Görüş hareketinde görülmemiş bir iş açan Oğuzhan Asiltürk, GİK’in yeterli imza yok diye kongreye gerek olmadığını Anayasa mahkemesine taşımaya hazırlanan Mustafa Kamalak; ve bütün bu olup bitenlere sezsiz kalan Milli Görüş camiasının en efendi politikacısı eski Başkan Recai Kutan, ahir ömrünüzde  böyle bir terbiyesizliği yapanların sizin adınıza ve sizi sevenler ve takip edenler olarak yapan bu kişiler hakkında vakit geçirmeden hemen yarın hatta bu gece ne tür bir açıklama yapacak mısınız gerçekten çok merak ediyorum.

 

Eskiden MHP’deki töre gereği vurdulu kırgılı kongrelere, ve CHP deki bitmek tükenmek bilmeyen hizip kongrelerinde olanlara bu millet alışmıştı. Ancak konuşmalarda biz MANEVIYATÇI bir partiyiz, önce ahlak ve maneviyyat diyen, birkaç yıl öncede kendisini ziyaret eden yakın kurmaylarına ‘hepinizi çok seviyorum, ancak davamı sizden daha çok seviyorum’ diyen sayın Erbakan; acaba hala bu davayı seviyor mu? Yoksa bu DAVA o DAVA değil mi?

 

Sevgili dostlar, Milli Görüş’teki ve onun partisi olan Saadet Partisi’ndeki bütün bu olanlar benim için inanın süpriz değil. Zira biz millet olarak genelde balık hafızalıyızdır. Ancak ben şu mübarek ay hürmetine hem kendisine fatihalar gönderilmek ve hemde alimlerin tartışılmaz üstünlüğünün bir kez daha tescili açısında sizlere çok önemli bir yazıyı hatırlatmak istiyorum.

 

20 yıl önce yazılmış bu yazıyı okuduğunuzda; alimler ile siyasetçilerin farkını bizzat göreceksiniz. Başarılı olmak isteyen, halka ve hakka hizmet etmek isteyen siyasetçilerin de mutlaka hakiki bir mürşite sahip olmasının zorunluluğunu göreceksiniz. (Göremeyenler için söyleyecek bir sözüm olamaz)

numan-harabe.jpg

 

Evet bahse konu olan yazı İslam Mecmuasının1990 yılının Ocak ayı sayısının BAŞYAZISIDIR.

 

Son söz; önce ahlak ve maneviyyatı prensip edinmiş bir hareketin davası, iftarda baskın yapıp yerli ve yabancı tüm misafirleri tard etmekse ben bu DAVA’da YOKUM.

 

Karşı kıyıdan baki selamlarımla

 

 

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 7084 defa okunmuştur
körü körüne baglanmak.
alperen
saadet partili kardeşlerim,nedense hiç eleştirilmeyi kabullenmiyorlar.hatasını anlamak ta bir erdemiktir.iş lafa gelince işthare dersiniz,şura dersiniz,konuşurken mangalda kül bırakmassınız,ama körü körüne at gözlügünü takmıssınız,alnınızdaki cıbanı görmessiniz.başkasındaki sivilceyle ugraşırsınız. evet saadet partsi hizmet yapmıştır,yani muhafazakarların tek başına iktidara gelmesini engellediniz.yani cok güzel sbop görevi yaptınız!!!!!!!!
02 Kasım 2010 Salı 10:14
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
bir umut
muharem
erbakan hcoanyı sevenler sp yi kanarya severler derneğine dönüştürmeye çalışıyorlar hatta başarmışlar özellikle yazarın ailesine beddua eden erbakancı kardeşim inan çok komiksin Allah haline gülüncek kişi ve siayset bağnazı olanlardan olmaktan cümlemizi korusun
05 Eylül 2010 Pazar 15:01
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
aslını astarını anlamak
bir okur
sayın dumanlının açıklamalarından sonra erbakanı suçlayanlar ne yapacaklar?gerçeklere öğrenmeden anlamadan erbakanı suçlu ilan edenler o değerli insana haksızlık yaptıklarını söyleyacaklar mi?hiç düşünmez mi insan niye bu dönemde erbakanın değerini azaltmaya yönelik olaylar olmaya başladı!
03 Eylül 2010 Cuma 05:07
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZAR ŞU MÜBAREK GÜN SANA DUA ETTİM
Erol Erdoğan
EBAKAN HOCAMA ATTIĞIN HER İFTİRAYI İNŞALLAH BİR GÜN EŞİNE, ÇOCUĞUNA, ÇOLUĞUNA ATARLAR. şU MÜBAREK GÜNDE ORUÇLU ORUÇLU AÇTIM YARADANA ŞÜKREDİYORUM. Yazarın Notu; Yazıda Erbakan Hocaya atılan bir iftirayı gösterebilirimisiniz? Selamlar
28 Ağustos 2010 Cumartesi 19:16
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
sana bir soruda benden
Musa Bilal
Son söz; önce ahlak ve maneviyyatı prensip edinmiş bir hareketin davası, iftarda baskın yapıp yerli ve yabancı tüm misafirleri tard etmekse ben bu DAVA’da YOKUM.demişsin SANADA BEN BİR SORU SORAYIM: SEN HAYATININ HİÇBİR DÖNEMİNDE BU DAVADA OLDUN MU Kİ? SAKAL BIRAKIP AHKAM KESMENİN MANASI YOK. SEN DÜN ANAVATANI,SONRA DYP'Yİ ARDINDAN DA AKP'Yİ DESTEKLEYEN HAYATIN BOYUNCA MİLLİ GÖRÜŞE UZAK OLMUŞ BİRİSİN. AFEDERSİN AMA BİZİM DAVAMIZ SENİ İLGİLENDİRMEZ.
26 Ağustos 2010 Perşembe 17:30
Beğendim (0)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri