Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kemal BOZKURT

Hiddink'in cenazesi böyle mi olurdu?

21 Aralık 2011 Çarşamba

Geçen hafta A Milli Takım Teknik Direktörümüz Fevzi Şeker genç yaşta kalp krizi geçirerek hakkın rahmetine kavuştu. Büyük haber siteleri haberi kısa süreliğine manşette tuttular. Bizim site de dahil olmak üzere neredeyse hiçbir sitede yorumcular bu önemli habere yorum dahi yazmadılar.

http://www.habername.com/haber-fevzi-seker-kalp-krizi-gecirdi-serbest-gures-milli-takimi-teknik-direktoru-vefat-68568.htm 

Şimdi belki de birçok okuyucum, A Milii Takımımızın teknik direktörünün ismini yanlış yazdığımı düşünür. A Milli Takım denilince maalesef akla hemen futbol geliyor. Oysa vefat eden Serbest Güreş A Mlli Takım antrenörümüzdü.

Merhum Fevzi Şeker, başta Reşit Karabacak, Salih Bora, Serhat Karadağ olmak üzere çocukluğumun kahramanlarındandı. 1960 Roma Olimpiyatlarındaki muhteşem başarımızdan sonra fetret devrine giren güreşimizi 1980 lerde yeniden ayağa kaldıran kahramanlardandı.

Vazife başında vefat etti. Ertesi gün mütevazı bir cemaatle defnedildi. Spor Bakanı Suat Kılıç cenazeye katılanlar arasındaydı. Ancak başta güreş sevdalısı Başbakan Erdoğan ve diğer siyasi iderler ve partilerden hehangi bir başsağlığı mesajı göremedim.

Geçen haftadan beri düşünüyorum acaba Fevzi Şeker yerine iki ay önce görevi başındayken Hiddink ölseydi medyanın ve halkımızın tavrı nasıl olurdu? Hiddink'i vazgeçtim geçenlerde bir tv yarışmasında meşhur olan ismini unuttuğum yarı ABD'li bir bayanın gece vakti başka birisinin evinde ölümünü günlerce hatta haftalarca bu aziz millet konuşmuş, belki de binlerce yorumlar yapmıştı.

Bir millet kısa sürede bu kadar nasıl değişir anlamak mümkün değil. Ata sporumuz dediğimiz ve olimpiyatlarda açık ara madalya sayısında birinci olduğumuz güreşimizin emektar patronu hem de görevi başında kampta vefat ediyor, ve bu Türkiye'de kısa süreliğine bile osla gündem oluşturmuyor.

Merhum Fevzi Şeker'e bu vesileyle bir kez daha Allah'tan rahmetler dilerken, ailesine ve güreş camiamıza sabırlar diliyorum.

Not 1: Uzun bir ara yazılarıma ara vermek zorunda kalmıştım. Hepinizden özür diliyorum. İnşaallah karşı kıyıdan sizlere seslenmeye devam edeceğim

Not 2: Asil Tur (www.asiltur.com.tr ) aracılığyla inşaallah 2012 de bir kıymetli ve kısmetli okuyucumuzu Umre'ye göndereceğiz. Yapmanız gereken sitemize sadece üye olmak ve dostlarınızı da üye yapmak. Zira çekilişe sadece üyeler katılabilecek.

http://www.habername.com/member_signup.php 

Not 3: Yazmaya aşıkların mektebi olmaya devam eden sitemize 3 yeni arkadaşımız daha katıldı.

Uğur CANBOLAT camiamızda tanınan birisi. Ülke TV de programı var. Habername'ye öyle hızlı başladıki hem peşi sıra bomba gibi yazılar yazdı, hem de röportajlarına devam ediyor.

http://www.habername.com/haber-ebru-terapi-psikiyatri-ayda-aktay-uskudar-universitesi-npistanbul-hastanesi--68777.htm 

Cihan ERTEKİN aramızdaki gençlere nisbet yaparak ben de varım dedi.

Selim GÖK için ise çok özel bir yazı yazmam lazımdı ancak kısmet olmadı. Selim GÖK bu sitenin gizli kahramanıdyı sonunda o da dayanamadı ortaya çıktı. Bu genç yaşında ikinci Fuzuli olmaya aday. Ayrıca öyle ümit ediyor ve dua ediyorumki kendisi habername'den yetişen ilk profesör olacak inşaallah.

Her üç yazarımıza da aramıza hoşgeldiniz diyor, zenginliğimize zenginlik kattığınızı teberrüken hatırlatıyoruz.

Karşı kıyıdan selamlarımla efenim.

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 6036 defa okunmuştur
Hala yazan yok
Ahmet Belli
Kemal Bey, Milletin derdi başka anlaşılan baksana hala merhuma rahmet dileyen yok.
22 Aralık 2011 Perşembe 03:39
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Minnet ve şükran
Selim Gök
Pek değerli Kemal abi ifadelerinle lütfetmişsin, bu kadarına layık değilim. 5 yıldır gerek habername'nin arka planından; gerekse halihazırda yazılarla mülaki olduğumuz bu mecrada iyilikler ve güzellikler temenni ediyorum. Tüm iyi niyetli habername yazarlarına, çizerlerine , okurlarına, habernameyi okuyacak olanlara selamlar ve esenlikler diliyor "HAYAT GÜZEL OLACAK " diyorum.
21 Aralık 2011 Çarşamba 17:57
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
HOŞBULDUK
UĞUR CANBOLAT
Merhaba Kemal Bey Nezaketiniz için çok teşekkür ederim. Zarif yaklaşımınıza, sıcak karşılamanıza minnettarım. Ayrıca ben kendimi yazar görmememe karşın yüreklendirerek destek veren kendisi de Haber Name yazarı olan Suna Kartal kardeşime de teşekkür ederim. Umarım benim kırık dökük yazılarım sayfanızda küçük de olsa bir renk olur. Başarılarınızın artarak devam etmesi temennimdir. Bu kıyıdan karşı kıyıya selamlar. Hoşbulduk efendim.
21 Aralık 2011 Çarşamba 12:51
Beğendim (4)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri