Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kemal BOZKURT

Kısmet Değilmiş

09 Temmuz 2008 Çarşamba

“Umarım duyarlı bir okuyucumuz bu yazımı başta Dışişleri Bakanımız Ali Babacan, UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik ve TFF Başkanı Hasan Doğan"a ulaştırırlar.”

 

Bir önceki yazımı (dilimiz ve hakemlerimiz) bu şekilde bitirmiştim. Geçen hafta sonunu ABD"nin en önemli fuarlarından biri olan ICNA (İslamic Council of America) da geçirdiğimden üç gün boyunca internete giremedim ve dünyada olan bitenden habersizdim. Eve döndüğümde ilk işim internete bakmak oldu ve iki ölüm haberiyle karşılaştım.  Kaderin cilvesine bakarmısınız biri hakemlerimizin patronu diğeri de dilimizin pirlerinden olan Hasan Doğan ve Erdem Beyazıt.

 

Kendimi Erdem Beyazıt hakkında yazı yazacak seviyede görmüyorum. Zira kendisiyle hiç karşılaşmadım. Çocukluğumuzun şairi ve bir dönem milletvekili olarak hatırlayacağım. Bana kalırsa Merhum Beyazıt gibi sanatçı, entellektüel kimliğe sahip kişiler asla politikaya atılmamalıydılar. Merhum Beyazıt hakkında tahminim Habername"nin banisi Mesut Doğan yakında detaylı bir yazı yazar. Biz de zevkle okuruz.

 

Hasan Doğan merhumla da hiç karşılaşmadım. Ben de bütün Türk milleti gibi kendisini Avrupa Şampiyonasındaki eşiyle olan sevinç gösterilerinden takip etttim. Merhuma herhangi bir okuyucumun hakemlerimizle ilgili görüşümü ilettiğini zannetmiyorum. Ne diyelim kısmet değilmiş. Umarım yerine gelecek olan vekil veya daha sonra seçilecek başkan bu uyarımı dikkate alırlar. Böylece hakemlerimiz de uluslararası arena da hakettikleri yeri alır ve ülke tanıtımına katkıda bulunurlar.

 

Hasan Doğan"ın her kesimden insanımızın akın akın iştirak ettiği cenazesi bir kez daha gösterdiki; bu asil millet hangi görevde olursa olsun, yetkili kişilerin halka tepeden bakmayanını, olduğu gibi samimice davrananını, yapmacık olmayanını, makam ve mevkisini kişisel çıkarı için kullanmayanını her daim bağrına basıyor.

 

Aksi halde Hasan Doğan çok kısa süren TFF başkanlığında herkes tarafından sevilip ve özellikle de Avrupa Şampiyonasındaki görüntüleriyle kalpleri fethedebilirmiy di? Bu vesileyle merhuma bir kez daha rahmet, kederli ailesine de başsağlığı diliyorum.

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 4708 defa okunmuştur
uzak yakın
huseyin goncagul
sadece 3 gün bir fuara katılma nedeniyle gündemden ayrı kalmasına rağmen gurbette bile Ülkemizin nabzındanı sıkı tutan sevgili Bozkurt her iki değerli Vatan ve kültür dostu insan için sadedinde bir yazı kaleme almış.Bir de bu topraklarda yıllarca yaşayıp da kültürüne,kimliğine sahip çıkmayanlar dikkat nazarına alıp da bi kendilerine çeki düzen versinler.Sağol Kemal dostum kalemine yüreğine sağlık.
13 Temmuz 2008 Pazar 13:43
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Yolcu
Abbas
Madem her iki sahislarlada sahsen tanismiyorsunuz, ne diye yazi yaziyorsunuz. Yazmak icin yazilmaz ki.
13 Temmuz 2008 Pazar 07:29
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Kemal beye
Lale Azerbaycandan
Umarim su yazini sandiqimiz kisiler okumus ve bir olcu goturecekler Size uqurlar Habernameni Azerbaycandan seve seve okuyan okucunuz
12 Temmuz 2008 Cumartesi 23:35
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
arkadaş
Erdinç Akgün
Kemal Bozkurt arkadaşımzı görünce 1986 K.İHL ve 1989 BOLU aklıma geldi.SEVGİ SELAM DUA ile...
10 Temmuz 2008 Perşembe 01:11
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri