Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kemal BOZKURT

Kurban Param Avusturalya’dan Geldi

28 Kasım 2009 Cumartesi

Kurban Param Avusturalya’dan Geldi

 

Nöbetçi sosyete müftüleri senelerdir müslümanların en büyük toplumsal ibadetlerinden biri olan Kurban’ı ne kadar sulandırsalar da; halkımız ve diğer müslümanlar her türlü ekonomik şartlara rağmen bu ibadeti gururla yerine getirmeye devam ediyor.

 

Birçok sivil toplum kuruluşları ise; her yıl daha da profesyonelleşerek bu hizmeti neredeyse dünyanın her tarafından bağış kabul ediyor ve birçok fakir ülkelere kurbanları ulaştırıyor. Bu açıdan doğrusu her yıl hangi kuruluşla kurban bağışında bulunalım diye seçmekte zorlanıyoruz.

 

Vekalet vererek kurbanlarınızı fakir ülkelerde bu tür organizasyonlar vasıtasıyla kestirmek tabiiki güzel; ancak çoluk çocuğunuzla kurban etini yemenin de hazzı bambaşka.

 

Bendeniz 11 yıldır ABD’de ikamet ettiğimden; son yıllarda kurbanımızı eşim ve ben iki ayrı şekilde kestiriyoruz. Hem burada (ABD) kurban kestiriyor, dostlarımız ve aile efradımızla kurban etini yemiş oluyoruz, hem de senede bir defa et yemeği bekleyen özellikle Afrika ve Asya’daki fakir Müslüman kardeşlerimize ulaştırılması için bağışta bulunuyoruz.

 

Bu yıl bağış yapacağımız kurbanı hangi organizasyonla ve hangi ülkeye gönderelim diye düşündük ve sonunda Avsuturalya’daki Mahmud Es’ad Coşan Vakfına, dünyanın en büyük Müslüman ülkesi olan Endonezya’daki müslüman kardeşlerimize ulaştırılılması için hem de internet üzerinden kredi kartıyla iki dakika süren bir işlemle bağışladık.

 

Ancak asıl süprizi ondan sonra yaşadık. Avusturalya’dan bir müslümandan telefon aldım. Online satış sitemden ürün almak istediğini söyledi ve siparişini verdi. Dosltar sipariş miktarı hemen hemen kurban için ödediğim miktardı.

 

Rabbımızın lütfuna bakınki; onun yoluna harcadığımız ve Avusturalya’ya gönderdiğimiz kurban parasının karşılığını, yine Avusturalya’dan bize geri gönderdi.

 

Teklif; Diyanet İşleri Başkanlığı önümüzdeki yıldan itibaren Kurban bayramından en azından 3-4 hafta önce halkımızı kurbanların nasıl seçilmesi ve nasıl kesilmesi noktasında ısrarla uyarmalı. Fırsatçı medyaya da malzeme verilmemeli.

 

Not; Habername ailesi olarak tüm okuyucularımızın Kurban Bayramlarını tebrik ediyor, dareyn seadetleri niyaz ediyoruz.

 

Hepinize hayırlı bayramlar efenim.

 

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 4968 defa okunmuştur
isimsiz dosta
Kemal Bozkurt
http://avusturalya.com Selamlar
02 Aralık 2009 Çarşamba 00:44
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
vallahi bırak...
mert..
Editörün notu; Yorumunuz kriterlerimize uymadığından yayınlanmamıştır.
02 Aralık 2009 Çarşamba 00:03
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
hangisi doğru
İsmi lazım değil
Avusturalya değilde AVUSTRALYA olmayacak mı?
30 Kasım 2009 Pazartesi 11:04
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
hayrınıza
adsız
kemal bey,alıntı yazıları arada bir güncelleseniz dermişim.
29 Kasım 2009 Pazar 21:06
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
beykoz
memet çiçek
kemal dayı naber nabıyon bayramın mubarek olsun hayırlara vesıle olsun anemın resımlerını ahmet amcanını sıtesıne eklermısın alaha emanet ol
29 Kasım 2009 Pazar 18:26
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri