Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kemal BOZKURT

Maksat Hasıl Oldu Bozkurtlar Barajı Aştı

13 Haziran 2011 Pazartesi

Bir seçimi daha geride bıraktık. Özellikle son 10-15 yılda iletişimin ve teknolojinin ilerlemesinden dolayı; anketlerde yanılma payı çok aza indi. Bu sadece bizim ülkemizde değil mesela ABD'de Suffolk Üniversitesi özellikle Massachusetts eyaletindeki seçimleri neredeyse %100 biliyor.

Aylar öncesinden Ak Parti'nin bir kez daha tek başına hem de en az %50 oyla iktidara geleceği herksin malumuydu. CHP' ninde %25-30 arası oy alacağı beklenen bir neticeydi. BDP destekli bağımsızların ise YSK'nin yeni sistemi dolayısıyla daha fazla seçilecekleri de bilinen bir gerçekti.

Herkesin merak ettiği ise özellikle seçime kısa bir süre kala abluka altına alınan MHP'nin barajı aşıp aşamayacağı idi. Muharrem Nureddin Coşan Hocaefendi'nin seçim öncesi net bir şekilde AK Parti'nin Anayasayı milletin faydasına ve ümmetin hayrına değiştirebilmesi için, mutlaka MHP'nin meclise girmesi gerektiğini, ve bu yüzden MHP'nin desteklenmesini beyan etmesi hala daha birçok kişiyi şok etti. Ancak bendeniz şunu açıklıkla söyliyebilirimki; MAKSAT HASIL OLMUŞTUR ve BOZKURT'LAR YENİDEN MECLİSE girmişlerdir.

Başbakan Edoğan'ın 3. balkon konuşmasında, daha da olgunlaşan bir lider edasıyla yapmış olduğu konuşmasında da beyan ettiği gibi, MHP ve  AK Parti elele vererek Anayasayı beraberce değiştirmeliler.

MHP'nin AK Parti'ye asla destek omayacağını düşünenlere şunu hatırlatırım. Bu millet kendisine ihanet edenleri asla afetmez ve %1 lere düşürür. Dolayısıyla MHP'nin eli mahkum. O açıdan ben başbakan Erdoğan'ın Ertuğrul Gazi'nin Osman Gaziye yaptığı vasiyet ve nasihat gibi; bu hafta mecliste ve meclis dışındaki parti başkanlarını acilen ziyaret edip farkını göstermeli ve böylece kimlerin milletten yana olup olmadıklaırı da yeni meclis açılmadan ortaya çıkmış olur.

***

Erdoğan'a Çılgın Önerim.

Malumunuz RTÜK Üyeleri Mecliste grubu bulunan partilere ayrılan kontenjnlarla seçiliyor. Yine Meclis başkan vekilliği de gruba sahip olan partilerce paylaşılıyor.

Başbakan Erdoğan'ı şu anda bekleyen en önemli işlerden biri de bakanlar kurulunu oluşturması. Mutlaka yeni yüzleri göreceğimiz bakanlar kurulunda mesela MHP kökenli hatta CHP kökenli birisinin olması Erdoğan'ı yüceltir, tansiyonu düşürür ve de en önemlisi; eğer AK Parti dışından işin ehli olanlar varsa onlara görev vermesi zaten Erdoğan'ın inancı gereğidir.

Erdoğan bu çılgın teklifme bakanlar düzeyinde cesaret edemezse, en azından bu dönemde oluşturacağı bakan yardımcılığı görevlerinde kullanabilir.

Seçimin milletimiz, bölgemiz ve tüm dünya hakkında hayırlı olmasını diliyor, başta Erdoğan ve seçilen tüm vekilleri tebrik ediyor ve hepsinin takipçisi olacağımızı belirtiyoruz.

karşı kıyıdan selamlarımla

 

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 8410 defa okunmuştur
hayirlisi
Fatma cetin kabadayi
İnsALLAH bu sonuclar hepimiz için hayırlı olur Kemal Bey,ben de bu destek olayını hiç bilmiyordum dogrusu. Yazinizdaki fikirler ve tesbitler çok güzeldi.Allah razı olsun.
17 Haziran 2011 Cuma 00:01
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
acaba
Ebu Cendel
Ben şahsen mhp'nin AKP'ye destek olacağını hiç mi hiç sanmıyorum.MHP,ergenekonun tetikçi koludur.AKP'yi en büyük düşman bilir.MHP meclise girmeliydi, buna katılıyorum AMA AKP'ye destek değil,en hayırlı işlerde bile köstek olur.Selam
16 Haziran 2011 Perşembe 15:40
Beğendim (1)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
TEKLİF
İSKENDERLİ
kemal bey lütfen gerekli yerlere iletirmisiniz. sağduyu partisinin ambleminin hilalin içine alınmasını teklif ediyorum. çok yakışacaktır.
16 Haziran 2011 Perşembe 14:12
Beğendim (0)Beğenmedim (4)
YORUMUN DEVAMI
Çarpan Etkisi
mert tankut
Nureddin Coşan Hocaefendinin İktidar nimetlerini helal haram demden tepe tepe kullananlara uyarısı takdire şayandı. Bu MHP tabanında olağanüstü motivasyon etkisi yapmıştır. Hikmetinden sual olunmaz, başkanlık sistemi engellenmiş ve Ak Parti, Anayasa için kibri bırakarak uzlaşmaya mecbur kalmıştır. Ak Parti fanatikliği ile hocaefendiye laf söyleyenler elini vicdana koysunlar, aynı fanatiklik yüzünden Aynur Bayram de milletvekili seçilemedi, sanki 100 bin oy bu halis niyetli arkadaşımıza gitse sanki chp gelecekti... eh maksat hasıl omuştur, inşallah mhp de kendine çeki düzen verir artık. sözünü budaktan esirgemeyen, 2002'de ak partiye de oy verin diyen, tezkerede de karşı çıkabilen dik duran bir hocaefendi var selam olsun. (ben müntesip değilim, mhpli de değilim)
16 Haziran 2011 Perşembe 10:07
Beğendim (5)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
KAYDA DEĞER BİR DEĞERLENDİRME
Bahattin Karagöz
Sayın Bozkut, orijinal bir değerlendirme yaptınız. Çılgın teklifinizi de başbakanımız için kaydetmek gerekir. İnşaallah, daha farklı amaçlar için malum bakan yardımcılıkları ihdas edilmemiş olsun!. Ümidin çoğu körlük yaratmamlıdır. Selam ve saygılar sunarım.
16 Haziran 2011 Perşembe 09:45
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri