Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kemal BOZKURT

Sakallı Başkan Çalışıyor

27 Temmuz 2011 Çarşamba

Türkiye'nin en önemli kurumlarının başında şüphesiz Diyanet İşleri Başlanlığı gelir. 100 bine aykın görevli kadrosuyla, üç beş  haneli mahalllere kadar yaygınlığı, 365 gün 24 saat göreve hazır nazır olunuşundan dolayı, diyanet işleri başkanlığı her daim öncelikli olmuştur.

Son yapılan düzenlenme ile başkanlık, hem protokolde daha yukarıda yer buldu, hem daha özerk oldu, ve hem de daha da güçlendi. Yeni yapılanmadan sonraki ilk başkanlık koltuğuna daMehmet Görmez oturdu.

Herşeyden evvel Mehmet Görmez, göreve gelir gelmez sakal bıraktı, ki 33 yıl sonra ilk sakallı Diyanet İşleri Başkanımız oldu.

Göreve o kadar hızlı başladıki; Türkiye'nin son 30 yılına bela olan bölücülerin, güya devletin atadığı imamın arkasında namaz kılmama hareketine karşı imamlarına anında destek çıktı ve bölücülüğe izin vermedi.

28 Şubat'ın en acımasız kanunu olan 15 yaşın altındakilere Kuran öğretilememesi durumunun kanunlara aykırı olduğunu açıkca haykıran ilk Diyanet başkanı olarak tarihe geçti. Bu hususu ısrarla söylerek amacının üzüm yemek olduğunu göstermiş oldu. 15 yaşın altındakileri yasa gereği kayıt etmeyeceklerini ancak asla da geri çevirmeyeceklerini haykırdı.

Israrla Diyanet İşleri Başkanlığından kadro isteyen alevilere nezaket ziyaretinde bulunarak, müslümanların ibadet yerlerinin yanlızca mübarek camiler olduğunu hatırlattı. 

Eğer yanlış hatırlamıyorsam Çin'e giden ilk diyanet başkanımız olarak, oradaki soydaş ve dindaşlarımıza elini uzattı, Çin hükümetine karşı müslümanların yanında olduğumuzu beyan etti.

Bir en sonki icraati varki; yüreklerimize sevinç üfledi. Yıllardan beri en olmaması gereken husus olan imamların sigara içmesine alenen karşı çıktı ve SİGARA KOKAN İMAM İSTEMİYORUM dedi.

Muhterem hocam bu hareketinizden ve kısa sürede yapmış olduğunuz bu güzel hizmetlerden dolayı sizi tebrik ediyor, hürmetlerimi iletiyorum.

Ne mutlu size ve sizi yetiştiren Ankara İlahiyatı'n gülyüzlü  merhum hocalarına.

Sizden acizane ricam odurki; Başbakan Erdoğan'a açıkca şunu söyleyin, İmamlarımıza hakettikleri maaşı verin. Verinki özellikle İstanbul'dakiler ikinci, üçüncü iş yapmak durumunda kalmasınlar, ve camilerimiz daha da aktif olsun inşaallah.

Ramazanınız mübarek olsun efenim.

Karşı kıyıdan selamlarımla

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 10862 defa okunmuştur
pazar 53
yılmaz bozkurt
yazınız içeriği madem hocasın öyleya hani sakalun derler adama pazar 53 te yoksun neden
11 Aralık 2011 Pazar 05:25
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
SAKALLI VE YA SAKALSIZ
MUHAMMED LÜTFİ DAL
evet sakallı veya sakalsız başkan başkanlar çaılışyorr artık devletin kurumları artık birbirlerii le yarışır oldu çünkü hizmet aşkı ile yanan bir başbakan var artık teşekkürler
12 Ekim 2011 Çarşamba 09:34
Beğendim (1)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
DİB
Zübeyr
Sayın başkanı, başkan olduğundan beri özenle takip ediyoruz. Açıklamaları ve duruşu kesinlikle farklı ve doğru. Sigara beyanatı, Merkezi ezan ve merkezi vaaz istemem kabloları keserim beyanatı, bartelemeus geldiğinde dinlerarası diyalog tabirini kullanmayıp dini cemaatler demesi çok olumlu. Ancak Ebusuud'lar yetiştiren bu milletin yüreğini soğumuyor maalesef.Daha fazla icraat istiyor bu toplum. Camilerin okul gibi aktif olduğu, bizi kuran-ı kerimin anlamıyla da buluşturacak, sahih kaynaklara halkın daha kolay ulaşmasını sağlayacak, ramazanda ve diğer zamanlarda günümüzün en aktif propaganda aracı olan TV yi tavukçu zekilere, kaşar nurilere, şaşkın bayındırlara, kelakıllara bırakmayarak bizleri aydınlatan hocaların ekranlarda olduğu bir diyanet.Devam hocam, nur cemaatine yakında olsanız inşallah dinlerarası diyalog yalanı konusunda dik durmaya devam edersiniz.
24 Ağustos 2011 Çarşamba 12:03
Beğendim (5)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Kafanızı çalıştırın artık...
Bülent
Başkanın ilmine lafım yok..belli ki bilerek konuşuyor ama neden başkan olduktan sonra sakal bırakıyor...Saçma değilmi madem seviyodun neden daha önce bırakmadın...Uyanın artık ya oyun oynuyorlar...
21 Ağustos 2011 Pazar 18:11
Beğendim (0)Beğenmedim (3)
YORUMUN DEVAMI
dib başkanı m.görmez bey
zafer kılıç
M.Görmez'i elbette başbakan atadı.M.G.her icraatını başbakana bağlamak biraz aklıselimden uzak.M.G.'in nevî şahsına ait güzel icraatlara kör olmaktır.Kaldı ki bundan önceki başkanın üstü olan bakan(M.Aydın)bıyıksızdı.Başbakanın talimatı ile mi M.G.sakal bıraktı Utku efendi? Ben inanıyorum ki M.G.hangi hükümet olursa olsun o makamda sakal sünnetini yerine getirecek özgüvene sahip.Kaldıki bu hükümet zamanında sakalını kısaltan yaz mevsiminin sıcağında kıravatla gezen imamlarımız da mevcut.
21 Ağustos 2011 Pazar 02:17
Beğendim (1)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri