Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mihman Kelimeler

Bir Bengü Kız Vardı

08 Ağustos 2012 Çarşamba

Bir Bengü kız vardı. Ben yaşlarında… Güzel çağlarında… Nişanlıydı, sevdiği vardı, annesi-babası vardı, bir de biz vardık. Aynı havayı soluduğumuz , aynı sınıfı paylaştığımız , bize uyan, biz gibi garîb, yüreği narin, kendi mert. Yıllar neleri götürdü ardından derler ya yılların o götürdükleri arasına dostumuz Bengü de katıldı, katıldı da yol tuttu haber vermeden.

Bu dünyada bir nesneye yanar içim göynür özüm

Yiğit   iken    ölenlere   gök   ekini    biçmiş    gibi

Dünya denilen gölgelikte Yunus’un gök ekinlerinden biriydi Bengü.  Üniversite yılları ikinci sınıftım. Duydum Bengü hastaymış,  öyle dediler. Ama Bengü gülerdi iyileşeceğim diyerek ayrıldı bizden.  Ameliyat olmadan evvel “Bu da geçer yahu” nun hikayesini anlattım O’na.  Benden, senden, bizden daha çok tutundu  hiç kaybetmedi umudunu ama…. Biz üçüncü sınıf olduk Bengü yoktu, biz dört olduk Bengü yoktu, mezunduk Bengü yoktu. Yoktu amma bilirdik ordaydı , yanımızda olmasa bile sağdı  ya, en azından bir selâmı vardı ya.     Bu yok hepsinden de öte yoktu. Arardım, derdi ki ağrılarım var, uyuyamıyorum. Ağustos sıcağı kavurur ama ben üşüyorum.  Kardeşim tutunamamıştı . Dünyada geçmeyen tek şey ölüm O’nu sarmış sarmalamış da alıp götürmüştü. Mekânın cennet,  rûhun şâd olsun kardeşim Allah sevdiklerine sabr u sebât nasîb eylesin.

-Bu da geçemedi yahu-

bengu.jpg

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 12130 defa okunmuştur
Allah Rahmet Eylesin
Kemal Bozkurt
Sevgili Selim, Alalhu teala arkadsina rahmetler eylesin. Bu dunya boyle kimin ne zaman gidecegi belli degil. Cok guzel anlatmissin. Tekrar rahmetler diliyorum
08 Ağustos 2012 Çarşamba 21:57
Beğendim (3)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri