Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mihman Kelimeler

TAZE GÜL FİDANLARI: ŞEHİTLER

05 Ağustos 2015 Çarşamba

    Bu vatan beni doğurdu, emzirdi, bağrına bastı. Hem öyle bir ana öyle bir yar da değil bu vatan. Arif Nihat Asya’nın deyimiyle “Bizi Sen sevgisiz, susuz, havasız ve Vatansız bırakma Allah’ım! “ nidalarıyla inlettiğimiz bir ana.

    Siz bilir misiniz bu vatan nedir? Bir vatanın evlâdı bu toprakları neden sever? Bilirsiniiiiiz , bilirsiniz.

    Ya bu devran nereye döner? “Bizim ecdadımız”  gibi beylik laflara da gerek yok. Biz ırkçı değiliz, lolipopçu, kopkopçu felan da değiliz, fırıldak misali sözü eğip bükmenin yanlısı da değiliz. Allah bu millete güç ihsan eylemiş. Ve bu millet gücünü zalim eyleyip hiçbir vakit mazluma döndürmemiş, döndürmez. Allah bu maddi helecanları asla kabul etmez. Ya siz kimsiniz, nesiniz?

    Zalim olmamak lazım ki mazlum yaşasın , gönül erleri yaşasın.  Ya beyler, ağalar, şunlar bunlar bu vatan “ben yüreğidir, bu vatan sevdadır; bu vatan,  bu vatanı hissedenlerin yurdudur.” Bu sebeptendir;  bu vatan, doğurduğu evlâdına merhametsizlik etmez, edemez.

    Şimdi bana derler ki sen kimsin? İn misin, cin mi?

    Necisin, neci olduğunu bilelim de ona göre… Hmmm… Ben şucu bucu değilim,  vatanseverim; elhamdülillah Mevlâ’nın nasib ettiği İslam’la şereflenmişim ya siz kimsiniz bu vatanda masum yüreklerin üzerinde neden harama bulaşan elleriniz, cana kıyan gönülleriniz var.

    Bu vatanın pek yürekleri evlatlar yetiştirir. Neden? Hayırlı evlat olsunlar diye.

    Nasıl mı yetiştirirler o evlatları?

    Alın teriyle, sabırla, duayla hani bilir misiniz? Bir  Ramazan dedem var 290 lira maaşla yetiştirdiği Barışı’na ağlıyor “O’nu ben yetiştirdim, 290 lira emekli maaşımla yetiştirdim, maaşım var çok şükür yetiyor” diyor.

    Önce ben kendimi hesaba çektim.  Allah katında kulun kuldan üstünlüğü hâşa yok, üstünlük takvâda. Ya ben bir an olsun yaşadığım şükürsüzlüğün hesabını nasıl vereyim, nasıl veririm. Heyhât ki ne heyhât… Bu vatanın Barış’ı sen rahat uyu; Senin,  Seni yetiştiren dedenin gönlüne diyecek yok. Ya ben ne yapayım?  Ondan haber eyle…

    Ey şehîd, ey Ramazan dedenin emeği ve senin gibi şehadetle şereflenen “ana kuzuları”  ey anasının babasının kıymetlileri BU VATAN CAN VERME SIRRINA ERENLERİNDİR?  

Bu vatan toprağı emin olun sahipsiz kalmaz,  bu vatan hiçbir vakit evlatsız kalmaz, bu vatanı bertaraf etmek isteyenlerin hepsine bir Ramazan dede yeter. “290 lira maaşım çok şükür yetiyor, bu vatana ben bu maaşla şehit olmuş evlat yetiştirdim.”

 

   Ya siz, kimsiniz? Diyor Ramazan dede cevabınız var mı?

 

   

  

 

 

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 15010 defa okunmuştur
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri