Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Muammer YALÇIN

ABD bir "Ahtapot Krallığı"dır

02 Aralık 2010 Perşembe
Ahtapot, “sekiz ayaklı kafadan bacaklı yumuşakça cinsinin ortak adı”dır. ABD bir “Ahtapot Krallığı”dır. Dünyanın yedi kıtasına yedi bacağını uzatmış, birini de kendine yastık yapmış yatıyor… Uyur gibi görünür, uyanık… Güvercin gibi görünür, şahin… Merhametliymiş gibi davranır, acımasız… Demokrasi, hak, adalet savunur edası var; despot, zalim… Utanır görünür, arsız… Güvenilir bir dost sanırsınız; despot, pervasız, hırsız, vefasız…
Kurtarmak için öldürür, öldürmek için de kurtarır. Kimsenin kendi kendine ölmesinden hoşlanmaz; çünkü o, öldürmekten haz alır. Öldüremediğini öldürtür. Kendisinin öldürmediği ölüye saygı duymaz.
Onun “en”leri vardır: En iyi ölü “bir Amerikan askerinin namlusundan çıkan kurşunla ölen”dir. En iyi diri, ABD menfaatlerine hizmet edendir. En iyi dost, istediği zaman emrine amade olandır.
O, Kabil’de kadehine kan koyar, Washington’da keyif kahvesinden önce içer. Irak’ta kurbanlarını usulünce keser, etlerini içki sofrasına meze yapar. Filistin’de akan kanı seyrederken sevgilisine aşk şiirleri yazar, şarkılar söyler…
Dostlarıyla el sıkışır, bu arada avucunun ortasını gıdıklar; güldürür, güldürerek öldürür… Sabaha kadar sohbet eder, dostlukları pekiştirir(!), çıkınca arkasından küfreder. Dedikodu, onun kültürüdür.
Düşmanını kendisi oluşturur, onunla savaşır(!), asıl düşmanlarını yok edebilmek için. Uzaydan “karanlık gecede, kara karıncanın hareketlerini izler”, lakin Üsame Bin Ladin’in nerde saklandığını bir türlü tespit edemez.
Yumuşaktır, yumuşaklığı kadar da ağırdır. Üstüne bastığı ölür; ölüler üzerinde yükselir…
Ve son durum…
Zulüm imparatorluğunun gücünü göstermek, dost(!) ve düşmanlarını kendine ram edebilmek maksadıyla “Merd-i Kıpti şecaatin arz ederken sirkatin söyler.” Kabilinden perde arkasını ekrana yansıtıyor.
Kendi gücüne tapan Rus İmparatorluğu yakın geçmişte çöktü, tanıkları sağ; yeni çöküşlere tanık olabilmek için yaşıyorlar.
Zulüm ile abad olunmaz, ve’s-selam.
Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 6376 defa okunmuştur
Ahtapotun kolları Gizli Dünya Devleti kuruluşları
Prof.Burhanettin Can
www.rasthaber.com/yazar_14014_834_ahtapotun-kollari-gizli-dunya-devleti-kuruluslari.html www.rasthaber.com/68911_abd-guantanamo-daki-mahkumlara-uyusturucu-ilac-veriyor-iddiasi.html
29 Ocak 2013 Salı 04:47
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
US' nin durumu
sefik çaman
Bu yorum kendine aşırı tapanların tanımını çok güzel açıklıyor. teşekkur ederim
18 Aralık 2010 Cumartesi 16:52
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri