Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mustafa YILDIZ

Saadetimiz için SAADET

06.06.2015 01:24

Seçimlere ramak kala son vazifemizi deruhte edelim istedim.

Vakit su gibi akıp gidiyor. İnsanlar hızla değişen dünyanın meşekkatinden olsa gerek sakin bir kafa ile düşünmekte zorlanıyorlar.

Bu da meseleleri doğru analiz etmemize çoğu zaman mani oluyor.

Bizim, bakınca güzel gördüğümüz bir yüzün arkasında gizlenmiş nice çirkinlikleri sonradan farketmemiz aslında derdimize de merhem olmuyor.

Aynı delikten hep ısırılıyoruz.

Aktörler değişiyor.

Ama senaryo aynı mihraklar tarafından yazıldığı için, onlar açısından bir şey değişmiyor.

Kah başına meydanlarda Kur’an’ı öpüp koyan, kah internette Kur’an okuyan kimselerle karşılaşıyoruz.

İçinde yaşadığımız devir, akların kara, karaların da ak gösterildiği bir devir.

Uzun uzadıya felsefik analizler yapmanın da an itibarıyla ve esen hava münasebetiyle aslında faydasının olmadığına kaniim.

Yine de ‘kısa vadeli menfaat güdüleri’ ile hareket etmenin, memleket insanımızı içinden çıkılmaz bir darboğaza götüreceği endişesiyle, son bir feryadın bizleri kendimize döndürmesini ümit ediyorum.

Gömlek çıkarmanın öyle zannedildiği gibi hafife alınmaması gerektiğini, usta gazeteci rahmetli A(tı)fet Ilgaz hanım Yusuf (as) dan bahisle, gömleğinin kokusunun Yakub (as) ın gözlerini açtığını, Milli Gazete’de yazdığı bir yazısında dile getirmişti.

Hidayet, Feraset ve Dirayet gömlek çıkınca giden ve daha sonra yapılan onca reklama ve pohpohlamaya rağmen gelmeyen melekelerdir.

Bir dört yıl daha verelim de son hamlelerini yapsınlar diye kendisi için oy istenen iktidar partisinin, alacağı yetkiyle bundan sonraki dönemde de sadra şifa olacak adımlar atamayacağını, kurtuluşun sözde değil, fiilde İslam Birliği’nden yana olduğunu dile getiren ve D-8’leri kurarak bunu da ispatlayan SAADET’te olduğunu ifade etmek istiyorum.

Bir dahaki seçimlerde kaybolan on yedi seneye ağlamamak için SAADET diyorum.

‘Ve ma aleyna illel belagul mubin’

Allah encamımızı hayreylesin.

Hamiş: Rahmetli Afet Ilgaz hanım bir yazısında, kendisine, rahmetli Prof. Dr. Esad Coşan hocamızın Afet yerine A(tı)fet hanım desek daha yakışık alır dediğini ve sonraki takdimlerde Atıfet ismini kullandığını belirtmişti.

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 7474 defa okunmuştur
ne bitmez erdoğan kini varmış
ne saadetmiş
Yazıklar olsun bbp ile bir olup insanları erbakan rüzgari, muhsin beyi akp öldürttü yalanı ile kandırıp tam 1 milyon oyu heba eden saadet partisine ve moruk yönetimine yazıklar olsun. Sürekli sırtından vurulma edebiyatı yapıp ağzına gelen her hakareti akp lilere yapan ve karşılığında sadece biz size sövmeyiz cevabını alan adı milli kendi çakma saadet partisi. Mutlu olun. çook mutlu olun. Batıda çalışmak kolay doğuda neden çalışmadınız. Ahmet özal gibi bir mirasyedi bile hdp ye oy verin diyecek kadar düştü ise. Saadete anca Tuu yazıklar olsun denir.
11 Haziran 2015 Perşembe 15:01
Beğendim (5)Beğenmedim (7)
YORUMUN DEVAMI
siz de sevinin!
Rüveyda İşitmez
İsrail'i sevindirdiniz ya, siz de sevinin artık sayın yazar. müttefikleriniz! bayram ediyor, geri kalmayın. Allah c.c. encamınızı hayr eylesin.
08 Haziran 2015 Pazartesi 16:21
Beğendim (2)Beğenmedim (7)
YORUMUN DEVAMI
pert
saadert
Eğer yarın CHP iktidara gelirse hepinize ana avrat söveceğim. Hiç yapmamıştım bunu. Umarım yapmak zorunda kalmam.
06 Haziran 2015 Cumartesi 19:00
Beğendim (2)Beğenmedim (7)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri