Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mustafa YILDIZ

Sandık Namusumuzsa Eğer ...?

01.06.2015 17:15

Seçimler yaklaştıkça meydanlardaki hava biraz daha heyecan arzeder duruma geldi.

Birçok televizyon kanalı iktidar yanlısı eğilimleri dolayısıyla diğer partilerden ne pek hazzediyor ne de bahsediyor.

Bu da memleket insanının (seçmenin) birbiriyle meclise girmek için yarışan siyasi partiler hakkında tarafsız bir resim oluşturmasına mani oluyor.

Bundan dolayıdır ki, millete ulaştırılmayan partilerin bu vatan ve insanı için ne yapmak istedikleri ile ilgili olarak bilgi sahibi olunamıyor.

On üç yıldır iktidarda olan parti başkanının meydanlarda kullandığı dilin, huzura ve birliğe en çok ihtiyaç duyulan bu günlerde, pek iç açıcı olduğu söylenemez.

Belli bir partiyi hedef alıp onun üzerinden yeniden oy devşirme girişimi ne kadar kabul edilebilir bir meseledir, sorgulanmalıdır.

29 Mayıs Van mitinginde ifade edilen bazı hususları burada zikrederek bir değerlendirme yapmaya çalışalım.

Tek parti döneminde vuku bulan bir gizli oy açık sayım konusuyla ilgili köylü kadınların takındığı tavrı sandığın namusu olarak ifade eden başbakana, sandıktan çıkan oylarla iktidara gelmiş bir partinin, toplumun namusunu ilgilendiren konularda attığı adımların, ne yaman çelişki olduğu hatırlatılmalıdır.

Avrupa’ya uyum paketleri çerçevesinde imzalanan zinanın serbestliği hususu namusla alakalı değil midir yoksa?

Irak’ta (Ebu Gurayb) yükselen feryatta, Suriye’de tarumar edilen namuslarda bu iktidarın hiç payı yok mudur?

Ekonomik sorunları münasebtiyle bedenini pazarlamak zorunda kalan Anadolu kadınımızın namusu bizim namusumuz değil midir?

İlla da Avrupa Birliği’ne gireceğiz diye diretip, Avrupa Parlamento’suna devredilecek bağımsızlık mı, arzu edilen bağımsızlıktır?

Bayrağa, bütün yetkileri onlara devrederek mi sahip çıkılacaktır?

Büyükşehir olmuş bir vilayete getirilmiş olan 54 Ambulans mıdır övünülmesi (utanılması gerekirken) gereken?

Halen ilçeleriyle vilayet arasında seyahat emniyeti sağlanamayan Van’da ortamı germek midir bir başbakana yakışan?

Sıfır sorun diye çıkılmış olunan yolda, kendisiyle sorun yaşamadığımız tek komşumuzun olmadığı bir Türkiye varken, Ortadoğu’da hangi yeni barış düzeninden söz etmektedir başbakan?

Yoksa BOP’un taşeronluğu mudur burada ifade edilen?

Toplumun bütün kesimleri oluşturulan gergin havayla birbirine düşürülürken, hangi Türk-Kürt-Arap kardeşliğinden bahsetmektedir başbakan?

Vs., vs. ...

Bunlar sadece bir mitingin kısa bir kesitinin bize düşündürdükleri!

Borçlanma, uluslararası ilişkilerdeki fiyasko, artan işsizlik, onarılmaz boyutlara ulaşmış sosyal güvenlik sorunu, takip edilen ekonomik yol münasebetiyle memleketin içine sürüldüğü darboğaz, ahlak ve maneviyattaki bozukluklar ve daha üzerinde konuşulması gereken nice sorun!!!

Sandık gerçekten de namusumuz ise, bütün bu meseleler üzerinde derinlemesine düşünülmelidir.

Gündelik, küçük ve kısa vadeli hesaplar yerine, kalıcı ve yeni bir dünyanın kuruluşunu temin edecek  ADİL BİR DÜZEN istikametinde bu iktidara o sandıkta ders verilmelidir.

Yoksa 13 yıldır mecbur bırakıldığımız modern kölelik (bir tas çorba, bir tutam ekmek edebiyatı) bu iktidar vasıtasıyla aynen devam edecektir.

Allah sonumuzu hayreylesin!

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 2938 defa okunmuştur
yeme de yanında yat
ne milli görüş ne millii
Bop nedir önce onu öğren. Öyle senin kuru sıkı attığın bir kuruluş değil. erdoğanın eşbaşkanlığını almasından dolayı ölü doğurulmuş rafa kalmış bir projedir. adı büyük ortadoğu olan bir kuruluşun eş başkanı ispanya iken diğeri de israilmi olsaydı. Ebugureyp hapishanesindeki olaylar erdoğanın suçumu diyorsun. Gülerim sana. Erdoğan ırak a girelim dediğin en çok milli görmemişler karşı çıktı. gömleği sakın çıkarmayın ki her ortam da erdoğanı sırtından vuranları insanlar daima görebilsin...
11 Haziran 2015 Perşembe 15:05
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Kulak verin
Mustafa Yıldız
Sayın İşitmez hanım, Milli Görüş hareketinde ömrümü geçirmiş olduğumdan ve halen gömleğimi de çıkarmadığımdan dolayı yaklaşımınıza katılmadığımı ifade etmeliyim. Bahsettiğiniz yayın organlarında reis-i cumhurumuz övülürken ve ifade ettiğiniz yere methiyeler dizip bu hasret bitsin türküleri söylerken de böyle düşünüyordum. Bendeniz değişmedim, hep aynı yerde ve çizgimdeyim. Saygılarımla My
06 Haziran 2015 Cumartesi 01:44
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
bardağın dolu yanı
Rüveyda İşitmez
sayın yazar, sanırım ülkeyi "newyork times" "the economist" sayfalarından takip ediyorsunuz. Van'daki mitingi pensil-VAN-yadan gören bir yaklaşımınız var. tek kelimeyle El-İnsaf ya hu! diyorum.
04 Haziran 2015 Perşembe 13:56
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri