Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Necati Durak ÜNLÜ

HESAPLARI NEDİR?

02.04.2019 00:07

Burnuma çok kötü kokular geliyor. Bu adamların yapmış olduğu hile, oyun, hırsızlık vs. Bunlar görülemeyecek, tespit edilemeyecek şeyler değil! Yani kör göze parmak misali. Yaptıkları bu hilelerin duyulup ifşa olmasından herhangi bir çekincelerinin olduğunuda düşünmüyorum doğrusu. Zirâ böyle bir endişeleri olsa bunu bu şekilde aptalca değil çok daha profesyonelyonelce yaparlardı. 

Seçimlerin sonucu her ne olursa niyetleri her halükarda ülkeyi kaosa sokmak ve iç savaş çıkarmaktır. 

Akıllarınca hesap ve planları şuydu diye düşünüyorum;

Araştırma şirketlerinin anketlerine göre Cumhur İttifakı ülke genelinde Millet İttifakından daha az oy alacaktı. Bunun ardından hükümetin halk tarafından sorgulanmasını gündemlerine alacaklardı (ki bunu zaten dillendiriyorlardı) ve ardından seçmenlerini sokağa dökerek sözde demokrasi ve hak arama adına büyük gezi kalkışması yapacaklar! Onlar için en büyük ihtimal buydu ancak yinede bunu riske atmakta  istemediler.

Ve İkinci olarak bu ihtimalinde olasılığını düşünerek bugün tespit edilen ve ifşa olan oyunlarını devreye sokacaklardıki bunu riske etmemek adına seçim esnasında devreye koydular. Hileleri, oyunları tespit edildi, belgelendi, ifşa oldu!

Zaten bunun neticesinde ne olacağınıda hesap etmişlerdi ve tahmin edebiliyorlardı! 

Peki şimdi ne yapacaklar planlarının devamında ne var?

Başta Hdp kendi bünyesindeki pkk yandaşlarını ve içlerindeki terörist gurupları harekete geçireceklerdir ki bunu böyle bir durumda yapmaları çok daha kolay olacaktır zira Millet İttifakı içinde yer almaları hasebiyle sözde Kürt seçmenlerinin demokratik haklarını ve demokrasiyi savunma adına bunu yapacaklar! Ardından fetö, sol guruplar ve o kitlenin içinde bulunan bir kısım halk hareketi!

Sokaklara çıkıp şöyle haykıracaklar;

Bu ülkede demokrasi yok!

Diktatörlük var!

Diktatör Erdoğan var!

Milli irade hiçe sayılıyor!

Tüm bunlar Cumhur İttifakının bir oyunu, yalanı ve iftirası diyerek yine hazır kıta seçmenlerini organize edip kalanını da provoke edip galayana getirerek demokratik hak arama ve özgürlükler adı altında yine sokaklara dökecekler!

Ardından bekledikleri ve ümit ettikleri şey kaos, kargaşa, iç savaş!

Niyetleri ve hesapları başından beri budur!

Buraya kadar yazdıklarımın tamamı  benim gözlemlerim,  tespitim ve aldığım duyumlardır.

Bakalım bunda ne kadar başarılı olacaklar!

Birileri çıkıp buna komplo teorisi de diyebilir varsın onlarda öyle desinler.

 

Ancak şunu hâlâ anlamadılar! Bu millet zannettikleri gibi cahil değil Ârif’tir. Feraset, basiret ve cesaret sahibi bir millettir!

Onların bir hesabı varsa Allah’ın da (CC) bir hesabı vardır!

Bu aziz milletinde bir hesabı vardır!

İşte bilmedikleri ve de hesap edemedikleride budur!

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 2254 defa okunmuştur
korkunun ece faydası yok derlerdi
tc özvatansever
sayın bayın korktuğunuz şeyleri yaşamanız mümkün değil bu adaletsiz kibirlilere ikaz idi anlayana kendini la yüsel olarak gören kişiler bir gün hakka hesap vereceğini unutmuşlardı tüm partilerin sağ duyu sahipleri ülkeye sahip çıktı dur artık yeter dedi saraylarda yaşayanların fakir halkın soğan patates ihtiyacını küçümsedi millete illet zillet sarayın bekçisinin etkisinde kalarak görmezlikten geldi böyle oldu milletimize geçmiş olsun bu zalimler milletimize daha büyük zarar verebilirlerdi allah korusun amin
18 Nisan 2019 Perşembe 13:11
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
akp suriyelileri geri göndersin
tc haymatlos
sayın yazar dedikleriniz doğru hepsi olsada kazanana türk milleti olacaktır Türkiye Cumhuriyeti şehitlerin kanıyla kuruldu Türk milleti onu korumataya kararalıdır allah bu milleti ve vatanı korusun amin
09 Nisan 2019 Salı 14:18
Beğendim (2)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
İnşallah olmaz da olursa
KASIM KALE
Böyle yaparlarsa elbette ülke demokrasi ekonomi zarar görür. Lakin en büyük zararı kendileri görür. Çünkü devlet bu örgütlere karşı hem şerbetli, hem hazırlıklı. Toplumda aynı şekilde bu şer yuvalarına karşı eskisinden çok daha fazla bilinçli.
08 Nisan 2019 Pazartesi 14:04
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri