Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Necmi ÇAVUŞOĞLU

Abdüllatif Şener

02 Ekim 2009 Cuma
Sayın Şener ilk defa 1991’de Refah Partisinden Sivas milletvekili olarak meclise girdi ve kısa sürede partinin önemli bir ismi haline geldi. 1996-1997 yıllarında Erbakan-Çiller Hükümeti'nde Maliye Bakanlığı görevinde bulundu. Bir sonraki dönemde, 1999 yılında, TBMM'ye Fazilet Partisi milletvekili olarak girdi. Daha sonra Fazilet Partisinden ayrılan AKP kurucuları arasında yer aldı. 2002'de yine Sivas’tan ama bu sefer AKP milletvekili olarak TBMM'ye girdi ve Başbakan Yardımcılığı gibi önemli bir görevde bulundu.

Partisi ile arasında soğukluk olduğuna dair piyasada herhangi bir işaret yoktu. Belki de rahatsızdı da dışarıya hissettirmiyordu. Şener’le AKP arasında çeşitli sorunlar olduğu, Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde konuşulmaya başlandı! Adaylık beklentisi mi vardı? Partiden ayrılmasında bunun etkisi olmuş mudur? (en doğrusunu Allah bilir.) Kendisi: “Rahatsızlığım, partinin kuruluş amaçlarına uygun hareket etmediği, toplumu kamplaştırdığı ve kurumlarla kavga ettiğini görünce başladı” diyor.

Her neyse!

"Helalleşerek" 11 Temmuz 2008 de partisinden istifa etti.

Geniş görüşlü, kendine güvenen, kendi fikrinin yönetime daha fazla yansımasını isteyen siyasetçi, parti kurmak isteyebilir. Buna kimsenin itirazı yok. Olamazda. Ama partisinden ayrılır ayrılmaz eski çalışma arkadaşlarını yerden yere vurması şık olmuyor! Hele uzlaşmacı, mülayim biri olarak tanınan Abdüllatif Şener’e böyle sert ifadeler yakışmıyor.
AKP “ülkenin başına gelebilecek en büyük felaket” diyor! AKP “ülkenin başına gelebilecek en büyük felaket”se bu felaketi getirenlerden biride kendileri değil mi? Ayağını AKP eşiğinden dışarı atalı şunun şurasında ne kadar zaman geçti ki kendini ayrı bir yere yerleştiriyor?

“Hükumetimiz kime çalışıyor?” diye soruyor. İşte ben böyle şeylere kızıyorum. Haksız mıyım? Yıllarca kol kola yürüyeceksin, bir hareketin lokomotif dört kişisinden biri olacaksın sonra bir gün bilinmez bir sebeple ekipten ayrılacaksın ve en ağır eleştirileri yapacaksın!

“Hükumet kime çalışıyor?” bu soruya sizin cevap vermeniz gerekmez mi. Ben sorunuza, soruyla cevap veriyorum. Siz varken de birilerine mi çalışıyordunuz? Eğer öyleyse niye derhal istifa etmediniz, yıllarca yanlışa ortak olmaya devam ettiniz.

Bizim siyasiler dışarıda doğru söylüyor, iktidarda şaşıyor. Abdullatif Şener artık iktidar partisinin milletvekili değil ya! ”Türkiye’yi BOP başkanı yönetiyor” diyor! Peki, Türkiye’yi ne zaman BOP başkanı yönetmeye başladı? Kendileri ne zaman partiden ayrıldı? Türkiye 2004 de BOP eş başkanı oldu. Sayın Şener ise AKP’den 2008 de ayrıldı!
Globalleşen dünyada tam bağımsız devlet kaldı mı? İkinci dünya savaşı sonrası oluşturulan uluslararası kurumlar bütün devletleri kontrol altında tutuyor. Bir şekilde yönetime etki ediyor. Doğrudan olmasa da dolaylı bir müdahalenin varlığı inkâr edilemez. Buna kafa tutabilen yönetim keşke olabilse ama yok. Bunun ülkeyi yönetenlerle alakası yok. Bu devletin gücüyle alakalı bir mevzudur. Devlet ne kadar güçlü olursa o kadar bağımsız olabiliyor. Bunu en iyi bilenlerden biri Sayın Şener olmalı. Uzun yıllar devlette bulunmuş biri olarak. Maalesef gerçek bu!

Seçimlerde kendisine başarılar dilerim.
Muhalefet sıralarında olmaları meclise renk katacaktır.
Uzlaşmacı muhalefete ihtiyaç var!


Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 4406 defa okunmuştur
türkiye partisi 2
Osman Kamil OSMANOĞLU
ve bi süre sonra umudu kendisinin kuracağı bir partide görmesi çok doğal.tabiki yerden yere vuracak akpyi yapılması gerekeni yapıyor elle tutulacak yanı yok bu hükümetin insanlar pembe bir bulut içinde her şey çok güzel ama maalesef fırtınalı günler elbette olacak ve o zaman sayın şenerin eleştirilerinin doğruluğu ortaya çıkacaktır.ayrıca 15 yıl milletvekilliği ve maliye bakanlığı yapmış bir kişinin mal varlığını inceleyin ki 2 dairesi var oğlunun orta sınıf bir arabası ve tayyip beyin maliye bakanının(eski)mal varlığı oğlunun çerez parası belkide orta sınıf bir araba yani anlayacağınız tertemiz bir adam.zaten akpye küsmesinin sebebi ak partinin kara bir imaja bürünmesi değilmi ben soruyorum.yolsuzluklar diz boyu biz bu insanların nerelerden geldiklerini biliyoruz bunlar başta başbakan hoca zamanında giyecek gömlekleri yoktu hoca onlara bembeyaz bir gömlek verdide bugün onlar beyenmiyorlar o gömleği zaten de çıkardılar.kibir maalesef. sayın şeneri mecliste görmek ümüdiyle...
04 Ekim 2009 Pazar 02:32
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
türkiye partisi 1
Osman Kamil OSMANOĞLU
sayın çavuşoğlu uzun zamandır bekliyordum sayın şenerle ilgili bir yazı kaleminizden ve sonunda okumak nasip oldu.yazınıza katılamayacağım çünkü sayın şener bir siyasinin yapabileceği en olgun tavrı sergileyerek başbakan yardımcılığını elinin tersiyle iterek aday olmamıştır önceki seçimde.diyorsunuzki neden hemen ayrılmadın,bende derimki tayyib bey tek başına kurmadı bu partiyi en önemli yol arkadışı idi 2001den 2008e kadar insan emek harcadığı bir organizasyondan hemen kopamaz bir umut bekler iyiye yönelik
04 Ekim 2009 Pazar 02:24
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
çıkış yolu
mevlüt
üzerinden 28 şubat darbesi geçmiş partinin tekrardan iktidar olması zordur.siyaset iktidar olmak için yapılır.
03 Ekim 2009 Cumartesi 01:38
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Ben de kiziyorum
Hüsnü Ünlü
Sayin CAvusoglu yazinizda sayin Seneri yerden yere vurmadiginiz kaldi. Sonunda da basari diliyorsunuz. Senere yönelttiginiz elestirilerin on mislini kendisiyle yola devam ettigi ve bir önceki ana hareketi ayni duruma sokan arkadaslarina da sunmak gerekir. Onlar hep beraber aslen bu memleket icin cirpinan bir Liderin yaninda iki masonun tesviki ile duramamis ve yüreklilik sergileyememislerdir. Kendi baslarina yakin bir arkadaslarinin ayrilmasiyla ayni seyin gelecegini tahmin etmemislerdir sanirim. Asil suclu Senerle daha bu ise en bastan soyunan sizin simdi kendilerini Senerin elestirilerine karsi savundugunuz adamlardir. Yani AKP kadrosudur derim. Günahin agiri onlarin boynuna asilacaktir!!! Selametle. Ünlü H.
02 Ekim 2009 Cuma 10:18
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri