Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Necmi ÇAVUŞOĞLU

Erbakan Bunu Hak Etmedi

02 Ağustos 2010 Pazartesi

Türkiye’nin son kırk yılına baktığımızda, Sayın Erbakan’ın bütün engellemelere rağmen çok hayırlı işlere imza attığını görüyoruz. Başbakan olarak görev yaptığı 54. hükümette ve başbakan yardımcısı olarak görev yaptığı diğer koalisyon hükümetlerinde ülkemize büyük hizmetlerde bulundu. Kırk yıl boyunca hep Türkiye’nin maddi ve manevi kalkınması için çalıştı.

 

Uğradığı haksızlıklarla mücadele ile geçen kırk yıl!

 

Türkiye’ye hizmet yolunda mesafe almaya başladığı her noktada ”malum çevrelerin entrikalarıyla“ hükümetten uzaklaştırıldı. Kurduğu partiler kapatıldı. Siyaset yapması yasaklandı.

 

Ancak yılmadı. Her defasında yeniden ayağa kalkmayı başardı. Her defasında hizmet aşkı daha da büyüyerek döndü siyasete!

 

Çünkü dava arkadaşları, “kendini ülkesine hizmete adamış” hocalarının daima yanında oldular. Oyuna gelmediler. Başkalarının algılarını düzeltmek adına hocalarını dışlamadılar!

 

Bugün Sayın Erbakan artık siyasette yok!

 

Siyasette yok ama malum çevrelerin Erbakan düşmanlığı, hazımsızlığı devam ediyor. Erbakan karşıtları, hocanın yetiştirdiği kadroların son yıllarda Türkiye yönetiminde yer aldığını (kendileri her ne kadar onlardan değiliz deseler de bu söze pek itibar etmiyorlar galiba), dolayısıyla hocanın parti dışında kalmasının yeterli olmadığını, onu tamamen susturmak gerektiğini düşünüyorlar. Yetkileri olsa neredeyse düşünme ve fikirlerini açıklama yasağı da uygulayacaklar.

 

“Erbakan’ın tek adam görüntüsü partinize zarar veriyor”, “Erbakan vesayetine son verin”, “Eski söylemlerinizi değiştirin”, “Parti kadrolarını gençleştirin” gibi ifadelerle Erbakan’a karşı çıkmaları için genç Saadetlileri cesaretlendiriyorlar.

 

Malum kesimler, Numan Kurtulmuş mutabakat aramak yerine kendisi listesini çıkarınca pek bir sevindiler. Sayın Kurtulmuş’a bir övgüler, bir övgüler sormayın!

 

Listeyi Sayın Kurtulmuş hazırlayınca tek adam değil güçlü lider oluyormuş meğer! (Onlara göre) Erbakan’ı dikkate almadı ya, daha ne olsun!

 

Acı gerçek şu ki, kongre sürecinde Milli Görüş'ün koca çınarına fikri sorulmayarak “sen artık karışma” denmiştir! Davasını emanet ettiği gençler tarafından indirilen bu darbe, gördüğü tüm darbelerin etkisini hafif kılacak kadar ağır olmuştur. Erbakan’a yapılan bu muamele Milli Görüş camiasının yüreğini sızlatmıştır!

 

Halbuki biz, Milli Görüşçüleri hep kadirşinas bilirdik!

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 7098 defa okunmuştur
ömür hanım lütfen
bir okur
ömür hanım rica etsem,erbakan ile alakalı görüşlerinizi yazsanız da öğrensek!kendilerine karşısınız anladık ama nedenini öğrenmek hakkımız!
31 Ağustos 2010 Salı 06:10
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
.........bitiş
ömür
herkes EKTİĞİNİ BİÇER diye ATALARIMIZ boşuna uyarmammıştır sn yazar;helede son NUMANA YAPILANLAR erbakanın ne kadar DOĞRU adam olduğunu göstermiştir.ben burda bu ana kadar yanında olan KURTULMUŞU SUÇLUYORUM.keşke zamanında ayrılaydı.görüşüm dışındada olsa,EFENDİLİĞİYLE,MÜTEVAZİLİĞİYLE GÖNLÜMDE AYRI BİR YERİ OLAN KURTULMUŞA BAŞARILAR DİLİYORUM...TÜM KALBİMLE...
27 Ağustos 2010 Cuma 08:59
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
garip
hüseyin
sayın fatih erbakanın siyasette olması neden bu kadar eleştiriliyor?kendi babasına muhterem babam diye hitap eden kaç genç bulabilirsiniz şu ülkede?böyle bir insanın insanlara hizmet etmesi çok iyi olur.iyi eğitim almış,bilgili neden siyaset yapamasın anlamıyorum!hem birçok siyasetçi çocuğu hatta torunu bunu yaparken!
05 Ağustos 2010 Perşembe 09:16
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
kadirşinaslık bumu
fatih dervişoğlu
ben yıllarca sayın erbakan hocaya oy verdim. ama bugün bakıyorumda o yıllarda bazı konuları nekadar çok abartmışız. dün çok hizmet yapmak bugün ölünceye kadar sülaleni partiye doldurmakmıdır. birde hoca tarafından yaılan her hareketin sanki nebevi hareket metoduymuş gibi lanse etmek, yüce inancımıza yapılmış en büyük yanlıştır.
05 Ağustos 2010 Perşembe 02:16
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
HErkes Çekilmesini Bilmeli
Ahmet Efendi
Aziz kardeşim bu siyaset dediğin nasıl bir illettir ki koltuğa oturan bir daha kalkamıyor... Kalkmışsınız hala Erbakan'ı savunmaya çalışıyorsunuz... Bu millete hizmet etmeyi gaye edinseydi bugün parti içinde nifak ekmez ve bölünmeler yaşanmazdı... Gelmişsin 80 li yaşlara... Otur evinde ahir ömrünü ibadetle geçir, ne işin var hala siyasette... Kalkmış oğlunu kızını siyasete dayatmaya çalışıyorsun... Daha hayırlı yazılar bekliyoruz... Sizi bu Erbakan yazınızdan dolayı kınıyorum vesselam...
03 Ağustos 2010 Salı 12:51
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri