Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Necmi ÇAVUŞOĞLU

Sözde Tesettür

27 Temmuz 2011 Çarşamba

Bugün başörtü takan bazı kadınların ve genç kızların başörtülerini açtıklarını düşünelim bu durumda açık giyinenlerle aralarında belirgin bir fark kalır mı, ne dersiniz?

 Hayır değil mi?

Çünkü başörtü takmışlar ama onun dışında tesettürle alakası olmayan tarz giyinmişler.

 Başörtüler desen bildiğimiz başörtüsü değil artık. Başörtüsü ve bere arası bir şey.

 Sıkma boneveya kuyruklu bone demek daha doğru olur. Balon bone de denebilir.

 Dindar kadınla tesettürlü olmayan kadın arasındaki tek fark artık bu bone!

 (Müstesnalara sözümüz yok) onlar bizim teselli kaynağımız, umudumuz, gururumuz…

Gerçektende pantolon üstüne kısa ceketler, sadece kaba bölgeyi kapatan bluzlar, diz altı ama arkası yırtmaç önü açık, etekleri uçuşan tunikler İslami tesettür adına giyiliyor.

Bu duruma hatırlarsınız Emine Şenlikoğlu:“İslami tesettür diye bir şey kalmadı. Dandik dandik örtünüyorlar. Daracık giyiniyorlar. O kadar daracık giyinen tesettürlüler var ki; tüm vücut hatları ortada “bu tesettür değildir” ” diye feryat etmişti.

Bunlar yeni kapanan gençler olsa zamanla bilinçlenirler der geçeceğiz lakin işin aslı öyle değil. Kadınlara İslami tesettürü anlatması gereken; giyimiyle örnek olması gereken; din eğitimi almış imam hatipli, ilahiyatlı gençler! Ve bir zamanlar ayak bileğine kadar pardösü giyen, başörtülerini omuzlarını kapatacak gibi örten yıllarca tesettürlü giyinen kadınlar ve kızlar bunlar.

İslami değil nefsanî tesettür var artık!

Müslüman kadın İlk yanlışı, eteği çıkarıp pantolonu giymekle yaptı. İşin bu noktaya varacağı bilinmeliydi. Pantolonla tesettür olur mu? Ya da bu kadar olur…

Bir kısmı da sokakta böyle giyinemediğinden kadınlar arası toplantılarında heveslerini alıyor. Bunun tabi dini olarak sakıncası olmaz lakin evin içinde de olsa örnek olması gerekenlere dandik tesettür tuhaf kaçıyor. Dini bilen insanlara “kanatsız melek” gibi olmak daha çok yakışıyor.

Hocası da hacısı da sade vatandaşı da hocanın kızı da bacının kızı da emine şenlikoğlu’nun değimiyle dandik tesettürlü oldu. Vesselam.

Dikkat: Müslümanlar İslam’a gölge etmeye başladılar!

  

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 47362 defa okunmuştur
edep timsali
güzel
eskiden edep timsali annelerimiz kendi çocuklarının yanında bile giyimine,davranışlarına dikkat ederdi!
17 Mayıs 2014 Cumartesi 17:07
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
güzel
dar pencere
geniş pencere gibi saçma saçma yorumlar yapmaya gerek yok
14 Aralık 2011 Çarşamba 09:42
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
güzel
dar pencere
geniş pencere gibi saçma saçma yorumlar yapmaya gerek yok
14 Aralık 2011 Çarşamba 09:42
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
fikir dünyası
geniş pencere
-Müslüman kadın İlk yanlışı, eteği çıkarıp pantolonu giymekle yaptı.- Bu yazı ve bunun gibi bir sürü yazı var.. bırakın başöRtülüleri kendi hallerine.. Din sadece kadının kıyafetinden mi? oluşuyor.. buraya sıralayabileceğimiz muhafazakar dindar erkekler hakkında yazacağımız çok şeyler olur.. lütfen tek pencereden bakıp önyargılı davranmayın.. Özlem Albayrak'ın yazdığı yazıyı okumanızı tavsiye ediyorum.. Nitekim dininin emirlerini ahlakıyla vicdanıyla yerine getirmeyen nice erkek olduğu gibi nice kızlarımızla birlikte onların hidayete ermeleri için dua vakti..
27 Eylül 2011 Salı 15:54
Beğendim (1)Beğenmedim (3)
YORUMUN DEVAMI
harika
Yasin Bozdağ
nefis bir yazı. ALLAH sizin gibi düşünenlerin sayısını arttırsın. kadınlarımzıınbu hale gelmesindeki en büyük kabahatli erkeklerdir.kadınlar birtakım şeylere heveslenebilir kendini gösterme ye tutulabilir, bi işler hınımlara çok keyif verir . eğitimli veya eğitimsiz, kadın kadındır. erkekler ALLAHın kendilerine verdiği birtakım insiyatifleri kullanmalılar. sokakta orada burda gördüğünüz, iş hayatınızda karşılaştığınız hatta tvde gördüğünüz başörtülü kadınların özellikle yazar çizer taifesinin kaçının tesettürü islama uygun. vallahi bu tuhaf başörtüsü modelleri bende hiç saygı uyandırmıyor.
01 Ağustos 2011 Pazartesi 14:55
Beğendim (14)Beğenmedim (2)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri