Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Nigar ALMANGIZI

Gazelli Çocuklar da sevilmek ister

17 Ocak 2009 Cumartesi

Evimizde iki yaşında bir kız çocuğu var. Evde olan herkes anne, baba, hala, amca, babaanne, büyükbaba, bu küçücük Selcan'ın mutluluklar içinde büyümesi için ellerinden geleni yapıyorlar. Onun her nazı çekiliyor. Ve eminim ki her ebeveyn evladının güzel günleri olsun diye gönlünden geçirir.

Sonuç itibariyle bugün Gazze'de gençleri çocukları bebekleri bombalayarak öldüren yahudiler de evladlarını seviyorlardır. Ama görünen o ki insanlıklarını unutmuş bu vahşiler Gazzeli anne babaların çocuklarını sevdiklerini unutmuşlar.

 

            Dün küçük Selcan'ı kreşe götürdüm. Onu öğretmenine verirken eğilip yüzünden öptüm. Ama birdenbire gözlerimin önüne Gazze de katledilen genç ihtiyar çoluk çocuk bebeklerin resimleri ve feryadları geldi. Sanki o gözlerimin önüne gelen çocuklar bana bizimde böyle sevilmeye hakkımız yok mu diyorlardı. Kreşten ayrılıp işime doğru yola koyuldum. Ama yolboyunca Gazzeli çocukların seslerini duydum. Bir an bile beni terketmeyen sesler. Artık günlerdir o çocukların ruhu karşısında kendimi suçlu görüyorum. Günahlarımı temizlemek için canımdan çok sevdiğim Selcan'ı artık doya doya koklayamıyorum. Çünkü o insanların ruhunun başımın üzerinde beni seyrettiklerine  inanıyorum. Onların ruhu karşısında çok utanıyorum.

 

Aslında 1992  Şubat ayının 26 sını 27 sine bağlayan gece Azerbaycan'ın Hocalı şehrinde ermeni-rus ordularının birleşmesi neticesinde yüzlerce çocuklarımız katliama kurban gitmişti. Şimdi bir daha anladım ki yıllardır kısasımızı almadan çocuklarımızı sevmemiz bize günahtır. Bugün o çocuklarında ruhu Gazzeli çocukların ruhlarıyla birleşerek başımızın üzerinde dolaşarak onların kardeşlerinin katliamlarının durdurulması için bütün insanların birleşmesini istiyorlar. Hatta evimizde günlerdir sevmek isteyipte doyunca  koklamaya utandığım hele hele dünyada pisliğin ne olduğunu dahi bilmeyen anlamayan Selcan'ımda ne yazıkki bunu istiyor. 

 

Sonuç olarak dünyada çocuklarının mutluluğunu isteyen herkes bir araya gelmelidir. Gazzeli çocukların katliamına yok demelidir. Aksi takdirde gelecekte bizde kendi çocuklarımızı kaybedebiliriz.

 

 

 

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 3390 defa okunmuştur
QEZALI COCUKLAR
ayhan aras
Ureyine saqlik Bencede her kes cocuklari namine savasa yok demelidir. Elcibey demis zaten sonucda hepimiz topraqa koceceyik
19 Ocak 2009 Pazartesi 16:16
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
yurtda sulh cihanda sulh
yusufburak
nigar hanıma gazze konusunda sonuna kadar destek veriyorum selcan ve selcan gibi çocuklarımızın akıttığı bir damla göz yaşına ben bütün ermeni ve yahudileri kurban ederim.nigar hanımın köşesinde böyle konulara değer verip yazdığı için siz gazete çalışanlara kardeş ülke Türkiye Gazintepden saygılarımı sunar başarılarınızın devamını dilerim...
19 Ocak 2009 Pazartesi 12:49
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Qezza
Jale
Sa qol bacim Allah kalbince versin. Inanin bu yaziyi okudukda kendi cocuklarimi dusundum. Hepimiz cocuklarimiz namine su vahsilere yok demeliyiz
18 Ocak 2009 Pazar 14:33
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri