Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Nigar ALMANGIZI

Hocalı Unutulmaz!...

26 Şubat 2009 Perşembe

            Hocalı faciasının üzerinden tam 17 yıl geçti!.. 17 yıl önce Şubat’ın 25’inden 26’sına geçen gecede Ermeni-Rus Birleşik Askeri Birlikleri, Azerbaycan’ın Karabağ bölgesindeki Hocalı şehrini haritadan sildi. O gece sarhoş Ermeni ve Rus birlikleri; çocuk, kadın, yaşlı demeden herkesi katletti. Bu yetmezmiş gibi katlettikleri insanların cesetlerine de hakaret ettiler. Öldürdükleri kadınların göğüslerini kestiler, çocukların ve yaşlıların cesetleri üzerinde iğrenç oyunlar oynayan Ermeni- Rus vahşileri, ölülerin ağzındaki altın dişleri bile söküp aldılar. Bu günahsız insanların yardımına gelen asker ve polislere karşı yaptıkları ise akla gelmeyecek biçimde dehşet ve ibret vericidir. Yaralı polis ve askerlerin diri-diri kalbini çıkaran Ermeniler, esir aldıkları insanların gözü önünde bütün Türklerin bu akıbeti yaşayacaklarını bunun için ellerinden geleni esirgemeyeceklerini bildirmişlerdi. O günlerde Azerbaycan’da bulunan Fransız, Alman, Rus medyasının temsilcileri de bu dediklerimizi doğrulamaktadır.

 

            Yukarıda saydıklarımdan çok daha dehşet verici olaylar, bizim arşivlerimizde var. Bunlar bazı uluslararası kurumlara takdim edilse de ne yazık ki hala dünya bu gerçekleri kabul etmek istemiyor. Ama sözde Ermeni soykırımı ile ilgili her ay bir ülkede sesler yükseliyor. Aslında bunun pek çok sebebi var. En önemli sebebi Türk milletlerinin birlik olamamasıdır. Bu birlik olmuş olsa değil, Ermeniler hiçbir devlet karşımızda duramaz. Bugün esir düşen kızlarımızın Ermeni tecavüzü neticesinde doğan çocuklarının yaşları 16 oldu. Yani Ermenistan kanunlarıyla doğan bu gençler, 2 yıl sonra 18 yaşında askerliğe çağrılacak, ellerinde silahlar, Türk ordusuna karşı savaşacaklar.

 

            Azerbaycan’da yeteri kadar tanınan Karabağ’ın Cebrail şehrinden Ermeniler tarafından esir alınan bir akrabam var. İlgar Mehdiyev, bu adam esaret altında bütün işkencelere göğüs gererek Azerbaycan bayrağını öptüğü, Ermeni bayrağına tükürdüğü 1993 yılında Ermeni ve Rus basınında yer almıştı. Onu esaretten birkaç yıl sonra Kızılhaç kurtarmıştı. Ve kader bizi bazı ortamlarda bir araya getirdi bazı hatıralarını dinleme şansına sahip oldum.

 

            Rahmetli İlgar anlatırdı, onu tuttukları kampa yakın bir yerde esir alınan ana –bacılarımız da orada tutulurmuş. Hatta o kadınlar Ermeni ve Rus askerlerinin tecavüzü neticesinde çocuklar doğurmuşlar. Çocuklar doğar doğmaz,  Ermeniler çocukları alıp götürürlermiş. Açıkça da söylerlermiş bizim esirlerimize, size bizim yıllardır yapamadığımızı Türk sütü emmiş çocuklarımız yapacak, derlermiş. İlgar buna o kadar karşı çıkmış defalarca Ermenilerin zulmüne maruz kalmış. İlgar’la esarette birlikte olan arkadaşları diyorlar ki Ermeniler, bir parça ekmek vermek için Azeri Türklerini değişik şekilde aşağılarlarmış. İlgarda buna açıkça karşı çıkarmış.

 

           Hatta esirlerden Dr.Yusuf evine döndükten sonra basına verdiği açıklamasında, “Bizimle birlikte bir İlgar Mehdiyev vardı . Bir gün Ermeni askerleri onun karşısına Ermenistan-Azerbaycan bayraklarını koyup dediler ki Azerbaycan bayrağına tükür, Ermeni bayrağını öp sana yemek verelim hatta özgür bırakalım, o düşünmeden Azerbaycan bayrağını öptü. Ermenistan bayrağına tükürdü , ayaklarının altına aldı .Ermeniler bundan sonra ona inanılmaz işkence yaptılar. Ama öldürmediler. Çünkü Kızılhaç’ın mübadele listesinde adı vardı.

           

           İlgar, esaretten döndüğü sırada Amerikalı bir gazeteci, Erivan havaalanında ona sordu:  Ermeniler nasıl bir millettir? Razılıkla gidiyor musun? İlgar, hiç tereddüt etmeden, ben esarette olduğum dönemde bir daha anladım ki bu Ermenilere hiçbir zaman güvenilmez. Onlar dünyanın en vahşi halkıdır,  demişti. Bu konuşmaları dinleyen bir Ermeni yanındaki Ermeni’ye İlgar’ın işiteceği şekilde keşke bunu öldürüp, ölüsünü değişseydik demiştir. O  Ermeni ise merak etme ona öyle bir iğne yaptım ki evine varır varmaz ölecek, demiş. Gerçekten de İlgar eve döndükten 2 ay sonra felç oldu ve öldü. Arkasında üç çocuk bıraktı.

           

            Ermeni vahşetini anlatan bu şekilde binlerce örnek verip ve ispatlamak için deliller ve şahitlerimiz var .Ama ne yazık ki dünya ve biz bu gerçekleri unutuyoruz. Ermeni’ye  kimliğini hatırlatmak uğruna onların hoşuna gitsin diye Ermeni’lerle istedikleri görüşmelere gidiyoruz. Onların Cumhurbaşkanıyla el sıkışıyoruz. Oysa ki ,Ermenistan’ın şu andaki ve bundan önceki devlet yöneticileri Hocalı’da ve Karabağ’da işledikleri katliamlara göre Ermenistan’ın milli kahramanı ilan edilenleridir.

                       

            Ey değerli İlham Aliyev, Elmar Memmedyarov, Recep Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül; düşünün bu Ermenistan’la konuşmak için bile olsa gidilmeye değer mi? İkinci dünya savaşında faşist dediğimiz Alman askerleri tıbbi yardım araçlarına ateş açmadılar ama bu Ermenilerin doktorları bile Türklerden öç almak için neler yapıyorlar. İyi düşünün ne olur! Bu herhangi bir dünya devletine hoş görünmek için Ermeni ile masaya oturmaya değer mi? Zaten ne yaparsanız yapın onlar dünyaya getirdikleri bebeklerinin çocuklarının kulaklarına Türkler bizim düşmanımızdır diye fısıldıyorlar. Barış prensibini bozan Ermeni kadınları düşman tohumlarını ekiyorlar

                       

             Bir arkadaşım bana bir tavsiyede bulundu. Lütfen Selcan’ı iyi yetiştirin  ki vatana faydalı, vatan sevgisi olan bir evlat olsun. Ona insan sevgisi verin, insanları iyi tanısın. Bakın bu da Türkün  büyüklüğü başka söze de gerek yok.

 

 

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 10638 defa okunmuştur
Şair Hasan Sancak, Ermeni İhaneti Şiir Kitabına Destekçi Arıyor!..
HASAN SANCAK
Şair Hasan Sancak, Ermeni İhaneti Şiir Kitabına Destekçi Arıyor!.. ERMENİLERİN İHANETİNİ 3000 MISRA İLE OKUMAK İSTER MİSİNİZ? www.edebiyatdefteri.com/siir/177852/millet-i-sâdika’nin-vatana-ihaneti..html - 185k - HABER İÇİN RESİM AŞAĞIDAKİ SİTEDEDİR. http://milletisadikavehocalikat.blogcu.com Eğer yukarıdaki ilişimler çalışmıyorsa, İnternet tarayıcınızın adres çubuğuna kopyalayınız. MİLLET
12 Mayıs 2009 Salı 13:06
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
İTHAF
Ramazan Ercan
BACIM, AHMET ERKALEM SİZE İTHAFEN BİR YAZI YAZMIŞ. OKURSUNUZ...
08 Nisan 2009 Çarşamba 09:02
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Nigar bacım yerden göke haklısan
Ramazan Ercan
Ermeni'de genelde hayir yoktur. Müslüman olan birkaç kişidir. Birkaç tane de dürüst vardir hepsi o kadar.. Türkiye - Ermenistan iliskilerinde diplomatik görüsmeler menim zannimca olsa gerektir. Ama ayidan dost olur, onların birçokundan dost olmaz. Bunu da bilirem. PKK geçmiste ASALA yerine kurulmadi mi? BUNU BİLMEYENE CAHİL DEMEZLER Mİ?
28 Mart 2009 Cumartesi 11:00
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Azeri kardeşlerimiz sizleri seviyorum
Türk Türk
Nigar çok güzel bir yazı hazırlamışsın. Sana katılıyorum. Türk ün Türk ten başka dostu yoktur, olmamıştır, olmayacaktır da. Biz yeterki birlik olalım. Birbirimizi sevelim. Kendinize iyi bakın. Selamlar, sevgiler ve saygılar.
25 Mart 2009 Çarşamba 21:14
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Kendini turk oqlu elan eden tulkuye
Zaur Heqiq
Turkun adina iddiya eden tulkuler Nigar hanimin boyunun kucuk olduqnun dusunmekde yanilirsan onun kimi insanlar altindir. Altinda ki kicik olsada hep sevilir. Nigar hec bir zaman boyundan boyuk yazmaz. Cunku o bir turk qizidir. Turk hanimida senin kimi caqqalari bele korkudur. O ki qlaa dusmenlere haddini bildire. Yorumundan anladim ki Nigarin yazilarindan yaman qeyzlenmisin. Yazik Sana hakketen yaziqim geldi ermeni siler bizim hanimlardan bele qorxursunuz Baxin erkeklerimize ne deyeceksiniz
25 Mart 2009 Çarşamba 14:43
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri