Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Nigar ALMANGIZI

Kürt Sorunu çözülüyor mu?

24 Ağustos 2009 Pazartesi

Türkiye günlerdir Kürt sorununu çözmeye çalışıyor... Anlaşılan o ki, Ak Parti (AKP) bu sorunu çözmüş gibi.. Ama bu konu Ak Parti (AKP)’nin öyle hesapladığı gibi kolay olmayacak...

Kürtlere verilen yahut verilecek olan haklar ve özgürlükler ne kadar çok verilirse verilsin biraz daha, biraz daha diye diye hep fazlası istenecektir. Aslına bakarsak bu sorun bir Kürt sorunu değil Avrupa ve Amerikanın istediği bir plandır... Onlar isteyecek Türkiye verecek... Bu şekilde olması istenmektedir ve şu anki gidişat ta bu şekildedir.

1924 yıllarında Erivanda 1970 yıllarında Karabağda biz bunları yaşadık. Biz Ermenilere hak tanıdıkça onlar bizden daha fazlasını istediler... (iyi ve namuslu Kürtleri tenzih ederim, Ermeni’lere benzeyen Kürtler ayrılma, bölünme isteyenlerdir) İlk zamanlarda acıma ve merhametle yaklaştığımız Ermeni milleti ana baba yurdumuzda söz hakkı olunca yüzyıllardan beri Türk toprakları olan yerde Ermenistan devletini kurdular. Karabağ’da yaşananlarla Türkiye’de yaşananlar büyük bir benzerlik göstermektedir. Biz bu Ermenilere ne verdiysek hep bir fazlasını istediler. Gazete verdik, televizyon dediler. Okul açtık üniversite dediler...Biz ne verdiysek çok daha fazlasıyla ödedik.

Nasıl ödedik? 20 yıl içinde bizden önce Karabağı istediler. Olmaz dediğimizde savaştılar silahları nerden aldıklarını bulduklarını bile anlamadan gördük ki bizden aldıkları her hakla silah alınmakta... Avrupa ve Rusya destekli bir durumda şu günlere geldik! Sonuç itibariyle: bu mesele yüzünden %20 toprağımız elimizden gitti, bu konuyu fazla uzatmaya da gerek yok ne demek istediğim anlaşılmıştır umarım.

Geçelim diğer konuya... Bütün dünya bilir ki, İran’daki nufusun 35 milyonu Türktür... Bu insanların bırakın okullarını dışarıda bile kendi dilleri ile konuşmaya kanuni hakları bile yoktur. Yıllardır bu insanlar hakları hukukları için bu mücadeleyi yapıyorlar daha bir arpa boyu yol gidemediler.

Bu hakları alamadıkları gibi, en basitinden; Türkler kendi düğünlerinde bile kendi müziklerini  çalıp eğlenememektedirler.

 Bu konuyu dünyada bilmeyen devlet yok gibidir. Her zaman hak hukuk diyen Avrupa ve Amerika bu konuda niçin tepkisiz ve duyarsız kalıyor acaba neden? Evet ben biliyorum sebebi nedir? Biliyorum ki, bu millet Türk milletidir o yüzden Avrupanın da Amerikanın da tepkisiz kalışına şaşırmıyorum eğer bu millet bir Ermeni milleti olsaydı şimdiye belki de İran haritadan silinmişti yerle bir olmuştu. Demek ki yukarı da dediklerimde yanılmıyorum. Bu Avrupanın da Amerikanın da tek derdi var; bunu net olarak söylüyorum Türk milletinin zayıf düşürülmesidir.

Çünkü çok iyi biliyorlar ki Türk dünyası zayıf düşürüldüğü zaman İslâm âlemi, yani İslâm dünyası da zayıf düşmüş olacaktır. Bu durumda İslâm dünyasını sömürmeleri daha kolay olacaktır. Türk güçlü olursa biliyorlar ki, bu durumda zalimlikle sömürmeyle uğraşamayacak, İslâm âlemine, Müslüman dünyasına birşey yapamayacaklardır! Biz ne yazık ki bu olayları bildiğimiz gördüğümüz, her gün yaşadığımız halde hálâ Avrupa’nın Amerika’nın ve hatta bunların fahri atası olan İsrail’in müziklerini dinliyor kalkıp bu müziikle dans ediyor eğleniyoruz... Bu neçe milliyetçilik, bu nasıl bir müselmanlık... Yazık ve günah değil mi? Kendimize gelsek iyi olacak. Vakit varken yani... 24/08/2009

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 5384 defa okunmuştur
SAQ OL NIGAR
MEDINE XELILQIZI
HALAL OLSUN ELA YAZMISAN TEBRIK EDIREM KESKI BUNU IQTIDARDA OXUYAYDI
01 Eylül 2009 Salı 14:09
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Halla sene bacim
Kamran Ehmedli
Nigar bacim ne gozel yazmisam Ellerine saqlik Heyif senin kimi yazarlarimiz azdir Olanlarinda qiymeti bilinmir Amma yenede konlunu fereh tut bacim Insallah her sey yaxsi olacaq hak qalibdir sonucda Yaradan bele tevsiye edib
28 Ağustos 2009 Cuma 11:30
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
kutluyorum
Ayhan D
sizin gibi degerli yazanlarimiz oldukca ,TURK'luk onur ve suurunu tasiyanlar oldukca pislikle beslenen suluk bocekleri surunerek geberecektir gonlunuz ferah olsun
26 Ağustos 2009 Çarşamba 20:55
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Halal olsun
Nuride Seferli
Cox doğru yazmisniz Mencede Turkiye iqtidari bunu muzakire etmelidir Bu cur hallar Erdoğanin ve y Gülün arzusuyla deyil Turkiye xalqinin isteyiyl olmalıdır İNşallh xalkd en doğru olaı deyeck igar seni tebrik edirem
25 Ağustos 2009 Salı 17:35
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
kutlama
emre-bilgeQhotmail.com
yazınızı okuduk.çok güzel ve güncel bir konuda düşünce ve duygularınızı samimi bir şekilde dille getirmişsiniz.bu konu ve buna benzer konular tüm dünya kıtalarında aynı şekilde yaşanılmaktadır.bu sorun dünya kurulduğundan beri herzaman egemen güçlerin kendi çıkarları için, her zaman insanların arasına fitne ve fesatlık koyarak insanları birbirine düşürüp kendilerini daha güçlü kılmak için bu oyunlara baş vurmuşlardır kısacası hiç bir şey kendiliğinden varolmamıştır.ancak bu şöyle değiştirilebilir.ne zamanki;NAMUSLULAR NAMUSUZLAR KADAR CESARETLİ OLURLARSA O ZAMAN DÜNYADA HERŞEY DEĞİŞİR.selam ve saygılarımı sunuyor yolun açık olsun diyorum.
25 Ağustos 2009 Salı 12:08
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri