Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Pınar KİBAR

Eşref Saati

28 Ağustos 2010 Cumartesi

 

Herkes uykuda. Gecenin ilerleyen vakitlerinde yazıyorum bu yazıyı. „Tüccarların derin uykuya daldığı saatlerde gece hırsızları ortaya çıkar“ demiş Mevlana. Ne güzel demiş. Ve benim Eşref Saatim başladı dostlar.

Sevdiklerimi düşünmek istiyorum şimdi. Solmaya yüz tutan bir gül misali sevdiklerim. Gecenin karanlığında anlarım onların da birgün beni terk edeceklerini. Anlarım yalnızlığımı. Duygularım canlanır. Ve ben yalnızlığımı soluklanırım gecenin sessizliğinde. Elimden kaybolup giden hayatımı tefekkür ederim o an. Kaybolanları hatırlarım. Kaybettiklerimi. Unutulan ve görmezden geldiklerimi. Aslında yetim olduğumu.

Yetimliğimin getirdiği ızdırabı terennüm ederim Eşref Saatin de. Ümidimi yitirmek üzereyken bir anda içim de ümit kandillerinin tutuşturulduğunu hissederim. İnsanı hayata bağlayan, insana yaşama sevinci veren şeyin „ümit“ olduğunu hatırlarım.

Ümit ettiğimiz sürece varız ve yaşıyoruz demektir. 'Her şey daha güzel olacak´ diye fısıldarım usulca bazen. 'iyi günler kapında ve avuçlarında´ derim çoğu zaman. İşte o an hayatı tekrardan teneffüs ederim. Tekrardan nefes almaya başlarım. Nefesim kesilmeye yüz tuttuğunda ise „ümit“ yetişir imdadıma ve ben yine „ümidi“ soluklanırım. Ve devam yaşarım.

Geçmişimi düşünürüm Eşref Saatin de. Hepimiz hayatta birçok şey yaşıyoruz. Geriye bakıpta „AH“ etmemek için, her anımızı nimet bilip en iyi şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. Yaşanmış ve son bulmuş şeyler için de üzülerek, hatta yıllarımızı ona takılarak sürdürmek, şu anımızı bize kaybettiriyor.

Olan oldu. Yaşanan yaşandı. Ve bitti. Takılma. Şu anı değerlendir. Sen şu an yaşıyorsun. Yüreğindeki “SEN” ile tanış. Sahip oldukların ile mutlu olmasını öğren. Bu zamana kadar yaptıklarını değil de, bundan sonra neler yapabilirsin üzerine odaklan. Kendini tekrardan keşfet.

 

“Keşke” dedirtecek bir hayat seçme kendine. “iyi ki” dedirten hayatın peşinden koş. Ümidini asla yitirme. Pişmanlıkların yüreğine pranga vurmasın. Aç yüreğini bugünden itibaren. Sahip olduklarına bir bak. Tefekkür et, az biraz düşün. Düşün ve anla. Tüm zerrenle Yüce Yaratıcı´ya yönel. Yüreğindeki SEN ile. Samimi ol. İçten ol. Yalvar- yakar. Kendini bil. Kendini bilirsen Rabb´ini bilirsin. Rabb´ini bilirsen haddini bilirsin. Ve haddini bilirsen ebedi mutlu olursun.

 

Eşref Saatinin sonunda son sözüm olsun:

 

 

Ey insan! Senin ilaçın sendedir. Fakat bilmiyorsun derdin de yine sendedir. Ama görmüyorsun. Sen öyle açık bir ilâhi kitapsın ki harfleri ile gizli şeyler aşikâr oldu, meydana çıktı.”

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 3276 defa okunmuştur
Ke$kesiz bir Hayat hepimize insallah
Elifce
Editörün notunu genel ayarlardan giriniz.
31 Ağustos 2010 Salı 00:53
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
güzel
vuslat
Hazdigin her cümleyi cani gönülden önayliyorum nur yuzlüm ..ama yetim kelimesini hayir Mevlasi olan yetim olmadigi kanatindayim
30 Ağustos 2010 Pazartesi 23:29
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Masallah barekallah
suheda özer
kalemine yüregine saglik Pinarcigim cok güzel ifadeler bunlar. Rabbim her daim hizmetlerini var etsin, basarilarini bereketlendirsin insALLAH
30 Ağustos 2010 Pazartesi 01:38
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
ALLAH (c.c) razı olsun
yener kamış
Pınar hanım elinize sağlık yazılarınızı takip ediyorum çok faydalanıyorum. ALLAH (c.c) razı olsun. ALLAH(c.c) daim etsin inşallah.
29 Ağustos 2010 Pazar 21:26
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
MasAllah
Hannane
Yine yaktin ortaligi hacim. MasAllah. Bence sen bundan sonra geceleri hic uyuma;) esref saatlerinden bizde faydalanalim. selam ve dua ile
29 Ağustos 2010 Pazar 01:04
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri