Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Pınar KİBAR

İyi ki varsın Allah´ım

03 Eylül 2010 Cuma

Üzme canını O (c.c.) biliyor seni. Yakma yüreğini, O biliyor seni. Çabaladın mı… Uğraştın mı… Olmadı mı? Bırak üzülme. Allah c.c., senin ne kadar uğraştığını çok iyi biliyor.  Akıttın mı gözyaşlarını gizlice geceleri, feryatlarını duyan olmadı mı? Üzülme… O (c.c.) duyuyor, görüyor seni. Çünkü O biliyor. Hayallerin yıkılmış, umudun kalmamış ve kendi kendine neden böyle diye soruyorsan bil ki, O (c.c.) cevabını biliyor. Huzursuzluğun ardından içinde bir huzur hissettiğinde bil ki, O (c.c.) sana fısıldıyor.

Kim kimin hakkını yiyorsa bil ki, O görüyor. Ve biliyor. Yalnız hissettiğinde kendini bil ki, O (c.c.) seni huzuruna günde beş defa davet ediyor ve yalnızlığını gideriyor. Seni ummanlara atmıyor, seni  terketmiyor. Gel diyor! Sâlâh diyor! Huzur burada diyor. Allah (c.c.) buyuruyor:

"Yemin olsun ki insanı biz yarattık.Nefsinin ona neler fısıldadığını da biz biliriz. Biz ona şah damarından daha yakınız." (Kaf Suresi, 16)

Gördün mü… okudun mu… hissettin mi?. O sana çok yakın. Üzülme. Dayan. Sabret. Şâh damarından daha yakın O sana. Bunu kavramaya çalış. Bu yakınlığı hisset. Ona olan yakınlığını arttır. Yaklaş. Beri gel beri. Ondan iste. Sadece aklından geçirmende yeterli. O bilir seni, senin istediklerini. Ve yüreğindeki tüm istekleri. Ve dahasını.

Ben demiyorum âyet-î kerime diyor, şöyle ki:

Kullarım Beni sana soracak olursa, muhakkak ki Ben (onlara) pek yakınım. Bana dua ettiği zaman dua edenin duasına cevap veririm. Öyleyse, onlar da Benim çağrıma cevap versinler ve Bana iman etsinler. Umulur ki irşad (doğru yolu bulmuş) olurlar. (Bakara Suresi, 186)

İman et. Sonra da dua et. Bir insan, ihtiyaç içinde Yüce Rabbimiz'den bir dilekte bulunduğu zaman, Allah (c.c.) mutlaka onun duasını işitir. Onun isteğini, ihtiyacını en iyi takdir eden, onun içinde bulunduğu durumu en iyi bilen Allah (c.c.)'tır. Allah (c.c.)'a dayanıp güvenen bir insan, Allah (c.c.)'ın yüce kadrini takdir edebilmiş, O'nun üstünlüğünü görebilmiş, sevilmeye ve Kendisi'nden korkulmaya en layık olan Varlık'ın Allah (c.c.) olduğunu anlayabilmiştir.

Kimsesizlerin kimsesi ve çaresizlerin çaresi Sensin. Derman isteyenlerin dermanı. Yoksulların sahibi ve benim sevgilim Sensin.

Ey Yüceler yücesi Allah´ım, iyiki varsın. Sensizliğin ne demek olduğunu birkez daha anladım. Sensizlik; ölüm. Sen olunca hayat var ebediyyet var.

İyi ki varsın Allah´ım.

İyi ki…

Muhabbetle Efendim!

 

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 3208 defa okunmuştur
Derdime derman
Hannane
Kul, yasadiklarinin bir sinav oldugunu bilir de, yine de gözyaslarinda bir mana aramaktan yorulmaz. “Neden ben?”, “bunlar neden oldu?”. Halbuki kul, acili aninda sabri cemil gösterip, yüreginin ezikligine kulak verse, Rahman ile vuslatta oldugunu görür. Ve acar himet kapilarini sonuna kadar. “Ben derdime derman arar idim, derdim bana derman imis” Ellerine saglik hacim. Seni sadece bir kardes ve bir arkadas oldugun icin degil, seni SEN oldugun icin seviyorum. Rabbim de seni sevsin ve sevdiklerine sevgili eylesin. Selam ve dua ile.
04 Eylül 2010 Cumartesi 00:44
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Kimsesizlerin Kimsesiz O dur !
Elifce
Kalbte ne kadar keder olursa olsun bir tek O nun kapisinda $ifa bulur...!!! Dertlilerin devasi, kimseizlerin kimseizi yine O !!! Allah diliyorum ki bu degerli yazarimizi (Pinar Hanim) yolundan dininden ve selametinden ayirmasin.Te$ekkürler Pinar hanim,bizim en yakinimizi bize bu kadar güzel örneklerle anlattiginiz icin...
04 Eylül 2010 Cumartesi 00:12
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
iyiki
Damla
Cok samimi yazmissiniz Pinar Hanim, tebrik ediyorum sizi. Allahimiz var bizim, gelelim sizin sözünüze IYIKI VARSIN ALLAHIM
03 Eylül 2010 Cuma 20:31
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri