Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Pınar KİBAR

Sevdiklerim beni aramayınca…

17 Nisan 2011 Pazar

 

Sevdiğimiz gönül verdiğimiz insanlar tarafından aranmak, ziyaret edilmek fevkalade güzeldir. Aranmadığımız unutulduğumuz zamanlar ise kalbimiz bir hoş olur, hüzün çöker sinelere. Bazen gözlerde yaş birikir, bir haber alamayınca. Yorar insanın kalbini sevdiğinden gelmeyen ilgi. Ama arayanlara farkında olmadan ilgimiz muhabbetimiz sağlamlaşır. Gönüller birleşir hemhal olur. Dualarımıza heran onları daim ederiz. Aklımıza hiç beklenmedik anda geliverirler.

Ansızın...

 

**********

Birisi varki ömrümüzü, hayatımızı, varlığımızı ve benliğimizi ona borcluyuz. O, dünya´ya gelme sebebimizdir. „Sen olmasaydın ben bu kâinatı yaratmazdım“ sözünün tek muhattabi. Yüceler yücesi güzel insan Muhammed Mustafa (s.a.w.).

İşte bu güzel insan her gün BENDEN; SENDEN; bir selâm bekliyor. Evet her gün…

Çünkü o kutlu insan bizimle irtibata geçmek ve kalmak istiyor. Çünkü O Bizi çok seviyor. Bize ümmetim diyor. Secdeden sırf bizim için başını kaldırmıyor. Hatta bizim için gözyaşı ile seccadesini ıslatıyor.

Bizi karşılıksız seviyor. İrtibatı kesmek sırf bizim iyiliğimiz için istemiyor. Mahşerde bizi tanıyabilmek ve bize şefaat edebilmek, ismimiz ile birebir muhatab olmak istiyor.

Onun gayesi BİZİZ...

Allah (c.c.) ve melekleri onu durmadan zikrediyor. Kûranı Kerim bakın ne buyuruyor: “Muhakkak ki Allah ve melekleri Peygamber’e hep salat ederler. Ey iman edenler! Siz de ona salat edin ve tam bir içtenlikle selam verin.” (Ahzab, 36/56).

Biz demiyor muyuz, Seni seviyoruz ya Resûlallah! Kuru kuruya sevgi olmaz, olamaz ve olmamalıda. Tazelenmeli, sulanmalı, tomurcuklar açmalı.

Efendimize sâlât ve selâm gönderilmeli. O sıkca anılmalı. Muhtaçız buna. Ekmek-su gibi… Nefes gibi… Damarımızdaki kan gibi.

Efendimiz (a.s.) bizzat bizi ismimiz ile tanımalı. Alnımızdaki secde izide cabası.

Sadece O tanımalı.

Diğerleri gereksiz.  Yorucu. İmkansız. Kimsenin kimseyi hatırlayamayacağı gün daha önümüzde. Yeter ki O unutmasın ve tanısın bizi. Gerisi büyük bir teferruat.

Efendimizin ismi anıldığında sahabe-i güzin efendilerimiz kalplerini tutar ve sâlât getirirlermiş, kalpleri yerinden fırlayacak gibi olurmuş. Onlar muhabbet fedaileriymiş.

Onun adı anılınca maalesef bizim kalpler oynamıyor. Yerinden fırlamıyor. Oyamıyor oynamasına da bari dillerimiz oynasın. Aşk ile Muhammed (a.s.) desin.  

Dostlar, Gönül köprüsünü kurmalıyız. 

Ümmetin o güzel Peygambere borcu vardır. Ödeme vakti gelmedi?

Her fırsatta salât u selam getirmemiz ona karşı vefamızın gereğidir.

Velhasıl Velkelâm;

İrtibatımız güçlü olmadıkça kaybeden biz oluruz.

O halde Kutlu doğum haftası münasebetiyle çokca Sâlât getirme duasi ile;

Allahumme salli ve sellim alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihî ve ashâbihî ecmaîn.

 

 

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 2742 defa okunmuştur
eFENDİMİZİ aNLAYABİLMEK
Fevzi NERGİZ
Ahir zaman toplumu olarak onu ne kadar anlayabildik ne derece yolunu izledik sünnetlerine sarıldık.onun buyurduğu haram ve helalleri uyguladık. eğer efendimizin yolunu takip edebilseydik gönüller pırıl pırıl cilalanır doğruluktan ayrılmazdık.suç patlaması olmazdı.zararlı alışkanlıklardan kaçınırdık.1400 yıl önce sahabei kiram onun yolunu takip etmiş ve o devrin adı asrı sadet devriolmuştu . insanlık islam ümmeti iyi seviyede değil.Efendimizin memleketinde bile baştakiler dürüst değiller.bazı ülkeler zulum altında inlerken onlar rahatsızlık duymuyorlar Ahiretteki imtihandan başarılı çıkmak istiyorsak onun yolunu takip etmeli,sünnetlerine sarılmalı onun gibi yaşamalı yaşamaya çalışmalı günün her vaktinde ona salavat getirmeli.iyi bilinmelidir ki ahiretteki şefaat makamının sahibi odur.Peygamberimizin şefaatine nail olmazsan nece olur halimiz,canımız sana feda olsun ya resulallah
20 Nisan 2011 Çarşamba 15:03
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri