Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Pınar KİBAR

Siyasilerin bir numarası

20 Ekim 2010 Çarşamba

Siyasilerin bir numaralı konusu; “ÖRTÜ”. Ama MASAörtüsünden değil, BAŞörtüsüden bahsediyorum. Aslında bakılırsa örtü bahane. Bence bazı siyasetciler konuşup tartışacak “önemli” konu bulamadıklarından, sürekli ve durmadan hatta bozuk plak gibi “örtüyü” konu yapıyor. Bazen de örtünün arkasına saklanıyorlar. Yıllardır aynı tantana, izin verilsin mi, verilmesin mi… Verilse ne olur, verilmez ise ne olur konusu. Oyalanıyoruz. Bekliyoruz. Çözüm üretemiyoruz. Neyin çözümü?  Bunları yazarken ellerim titriyor, sinirden mi yoksa üzüntüden mi buna siz karar verin artık. Türkiye (%80i müslüman olan ülke)´den bahsediyoruz. Almanya ve Amerika´dan değil, öyle değil mi? Yazıklar olsun o zaman. Bunu bir çok kişi birçok kez yazdı, belki de içinden feryat ederek binlerce kez söyledi. Ben de yazıyorum, YAZIKLAR OLSUN.


Sevgili  habername.com okurları, başörtüsü sorunu yarın kalksa, Türkiye İran´a mı dönüşecek? Bu nedir, neyin korkusudur Allah aşkına. Başörtüsü yüzünden ayrımcılığa uğrayan ve mağdur kalan nice genç kızlarımızın halini hiç düşünmüyorlar mı? İçlerinde ki hüznü, acıyı ve feryadı. Adalet ve özgürlükten söz edenler, din özğürlüğünü kısıtlayarak adaletli davrandıklarını mı düşünüyorlar yoksa. Başörtülü olduğu için uğradıkları ayrımcılıktan dolayı iş bulamayan bayanlar. Almanya´dan bahsetmiyorum Türkiye´den sözediyorum. Ve ben bu tantanayı anlamsız buluyorum. Çünkü bu konu tartışılacak konu olmamalıydı. Türkiye bunu problem haline getirmemeliydi. Türkiye
işsizlikle, terörle, enflasyonla, ekonomik sıkıntılar  üzerinde kafa yoracağına anlamsız, boş şeylere kafa yoruyor. Ne giyerse giyinsinler, çıplak gezmedikten sonra. Bırakın sokakta elini kolunu sallaya sallaya gezen insanlar gibi, elini kolunu sallaya sallaya üniversiteye giden gençlerimiz olsun, ama başörtüsüyle. Bırakın artık başörtüsü etrafında dönmeyi. İzin verin ve siz de bir ‚oh‘ çekin. Çünkü artık buna siz de tahammül edemiyorsunuz. İnsanın en doğal hakkıdır rahat ettiği kiyafetleri giyinmesi. Başörtüsü yasağı aslında kadın ayrımcılığından başka bir şey değil de nedir? Bakın şu tespit çok yerinde bir tespit olmuş. „…Yasak, üniversite eğitimi alamayan ve meslek sahibi olamayan bir kadını, kocaya bağımlı hale getirmekten başka bir işe yaramıyor. Türkiye'de yaşayan insanlar arasında bir sorun yok. Sorun elitistlerin kafalarında ve onların bütün meselelere takım tutar gibi yaklaşmalarında. Fenerbahçe'nin, Galatasaray'ın yenilgilerine gösterdikleri tepkiyi gösteriyorlar.“

 

Doğru söze nedir?

Eyvallah!

 

Muhabbetle efendim

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 2322 defa okunmuştur
Evet Kadin Ayrimciligidir
Suheda Özer
Ayrica Iman eksikligide sanki beynimizmi örtülü basimizio örtüyoruz diye oksijen mi gitmiyor kafamiza diye düsünmemek elde degil.Cözüm olacak güya ama birileri müsaade ederse Mevla (Islam Ülkesi) olan ülkemde yasayan örtülü bacilarimin yardimcisi olsun.
20 Ekim 2010 Çarşamba 02:03
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri