Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Pınar KİBAR

Yazdıran ALLAH, yazan ise sadece Ben

04 Kasım 2010 Perşembe

Tebessüm ediyorum attığım başlığa. Niye mi? Bana Yazdıranımı hatırlattığı için. Allah c.c. hatırlanmaya muhtaç mı? Hayır! asla. Hatırlamaya muhtaç olan benim, benim benliğim, benim özüm. Kalbim. Ruhum. Aklım. Hatırlamak ne güzel Sevgiliyi; O´nu yâd etmek. Kalbinin derinliklerin de Onu anmak, anarken O´nunla birleşmek; hemhal olmak. Ötelere adım atmaktır, O´nu anmak. Kalbin saflaşır, gözlerin buharlaşır, ruhun durgunlaşır. Yalnızlığımı unutuveririm o an. Acılarımı koyarım yanı başıma. Yalnız O´nunla beraber olmanın hazzını sineme çekerim. O´nu andıkça dertlerim bana veda eder sessizce. Ve ben Rabbim´le konuşmaya başlarım. Kimsenin beni duyamayacağı anda Ya Rabb! dediğim de, buyur „Ya kulum“ deyişini duyarım, soğuk kış gecelerinde. Haykırıyor aklım, kalbim ve ben yalnız olmadığımı bir kez daha anlıyorum, bir kasım akşamında.

Sen varsın Mevlam, Sen varsın. Acılı yüreğime merhemsin Sen. Kırık kalbime ilaçsın Sen. En kudretli, en merhametli, en cömerti Sensin. Sensiz yaşanmıyor, Sensiz nefes dahi alınmıyor. Varlığın karşısında boynum bükülüyor, başım dönüyor, sarhoş oluyorum, Ya Rahman. Bana hayatı bahşeden Sen, hayatın anlamı da  Sensin, Ya Samed. Seni hatırlıyorum Allah´ım, hatırladıkça kendime, özüme dönüyorum. Sana verdiğim sözü hatırlıyorum. Beni yaratan, vakti gelince öldüren, ve yine dirilten kudret sahibim, Sensin. Kainatın ustası Sensin. Bir nakışta bin nakşı nakşeden nakkaşsın.

Beni affeder misin Ya Rabbi? Sensin gecen dakikalarımı bağışlar mısın?  Ya Seni anmadığım anlarımı?

Çünkü…

Senden başka bana imdat eden yok.

Rabbim beni:

Gören, bilen, seven, Sensin...

Sen... Sen... Sen…

 

 

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 2886 defa okunmuştur
...
dost
Allahim sen yolundan ayirma...
04 Kasım 2010 Perşembe 23:12
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Ne deyim Harika
Suheda Özer
Yine herkesin yüregine dokunmussun yine bizi bize hatirlatan bazende özüne varamamanin utancini hissettiren Pinar kardesim kalemine, yüregine saglik
04 Kasım 2010 Perşembe 01:55
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri