Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Recep KOÇAK

Başörtülü "Karşı Devrimci"

10 Kasım 2011 Perşembe

Çoğumuz, Kurban Bayramını vesile bilip dargınlıklarımızı, kırgınlıklarımızı tüketme ya da azaltma yönünde ciddi çaba sarf ettik.

İnsan inanmaya, güvenmeye, sevgiye ve şefkate muhtaç bir canlıdır. Bu temel ihtiyaçları karşılanan insan hem kendisi huzurludur, hem de iletişim halinde olduğu kişilere pozitif enerji verir. Nefret, kin ve haset gibi duygular ise hem onları taşıyan kişileri, hem de başkalarına yansıtanları mutsuz eder.

Bazı insanlarla hayatınızda ilk defa karşılaştığınız halde onlardan bir an önce uzaklaşmak istersiniz. Çünkü muhatabınızda varlığından şüphe etmeyeceğiniz bir negatif enerji yansımakta ve sizi huzursuz etmektedir.

Ben, çevresindeki herkese sataşan, sürekli olumsuz enerji yayan bu insanların yakın akrabaları, eş ve çocukları için üzülürüm.

Hiç tanımadığım o insanların kulaklarını çınlatırken kendi kendime, “Allah onlara sabır versin, işleri ne kadar da zor. Ben bu kadarcık sürede zor tahammül ettim, bir ömür böyleleri ile birlikte yaşamak büyük bir azap olsa gerek!” derim.

Kurban Bayramından gönüllerimize yansıyan merhamet, sevinç ve hoşgörü halesi henüz çok taze iken Van’da meydana gelen yeni bir depremle sarsıldık.

Depremde aramızdan ayrılan kardeşlerimizi rahmetle anarken, yakınlarına sabır diliyorum.

Bugünün en kayda değer haberlerinden birini okurken ülkemiz adına hem endişe ettim, hem de üzüldüm.

Önce haberi birlikte okuyalım:

İzmir'de düzenlenen Atatürk'ün 73. ölüm yıldönümü anma töreninde bir üniversite öğrencisi, sözlü tacize uğradı. Mağdur olarak ağlayan kız öğrenciye, bir Kıbrıs gazisi sahip çıkarak teselli etti.

GİTMENİ İSTİYORUM

Hizmet Gönüllüleri Konfederasyonu tarafından çelenk koyulması sırasında öğrencinin yanına yanaşan kadın, "Senin buradan gitmeni istiyorum" diye seslendi. Kimliğini açıklamak istemeyen kadın, çevrede bulunanların tepki göstermesi üzerine, "Bu insanların karşı devrimin bir ürünü olduğunu göremiyorsanız, sizinle konuşacak hiçbir şeyim yok" şeklinde cevap verdi.

KARŞI DEVRİMİN SİMGESİ

Bir vatandaş, "Herkes giyiminde hür değil mi?" sorusunu yöneltti. Saldırgan kadın ise, "Hürriyet bu mu? Karşı devrimin simgesini kabul etmek mi hürriyet? Ben etmiyorum o zaman" diyerek alandan hızla uzaklaştı.

KIBRIS GAZİSİ SAHİP ÇIKTI

Bu sırada gözyaşlarına hakim olamayan N.N.E. isimli üniversite öğrencisinin yanına gelen bir Kıbrıs gazisi, "Ne mutlu sana, tebrik ediyorum. O terbiyesizlik yapıyor. Öyle şey mi olur, Atatürk başörtüsüne karşı değildir. Bunun gibi pis insanlar, Atatürk'ü bu hale getirdi. Hayır kızım, sen o yönden rahat ol" şeklinde teselli etmeye çalıştı.

ATATÜRK'ÜN EŞİ VE ANNESİ DE BAŞÖRTÜLÜYDÜ

Genç kız ise, "Anlamıyor, anlamak istemiyor. Biraz saygılı olsa konuşmama izin verirdi. Atatürk'ü din düşmanı gösteren insanlar bunlar. Atatürk'ün annesi ve eşi de başörtülüydü. Bunu rejime bağlamanın ne anlamı var? İnsanların inançlarını böyle küçümsemek kime ne fayda verir? Sanki sadece kendisinin Atatürk'ü, o benim de atam" diyerek duygularını dile getirdi.

Hizmet Gönüllüleri Konfederasyonu Başkanı Nezaket Emine Atasoy da olaya tepki gösterdi. Genç kızın yanlarında staj yaptığını, böyle bir durumla karşılaşmalarının kendilerini son derece üzdüğünü kaydetti.

ATATÜRK HERKESİN

Bazı insanların hâlâ dar kalıplarda sıkışmasına anlam veremediklerini belirten Atasoy, "Atatürk kimsenin değil, bütün Türk milletinindir. Bu zavallı kadın, inançlarından dolayı başını örten bir kızımızı buradan kovma cüreti gösterdi. Kendisini kınıyorum. Bunu İzmir'e ve İzmirlilere mal etmek doğru olmaz, çünkü İzmirliler gerçekten demokrat insanlardır." dedi.

Haberi okuyunca sizin de içinizin daraldığını hissediyorum. “Buradan gitmeni istiyorum” diye direten bayanın bu halet-i ruhiyeye gelmesinin sebepleri nelerdir acaba?

Üniversitelerimiz haberdeki hanımefendiyi ve onun gibi düşünenleri, kendileri gibi inanmayan ve yaşamayanlara hayat hakkı tanımayan marazlı kişilikleri samimi olarak incelemeli. Kendileri mutsuz, çevrelerine sürekli mutsuzluk pompalayan bu vatandaşlarımız hangi yanlış yönlendirmelerle, hangi eğitim ya da eğitimsizlikle bu noktaya sürüklendiler?

Bu soruların cevabına akademik çevreler, ruh bilimciler ve ülkemizin bugününü ve yarınlarını düşünen herkes ciddi ciddi kafa yormalı.

Aksi halde mutsuz vatandaşlarımızın sayısının artması genel havayı olumsuz etkileyecek, neticeden herkes nasibini alacaktır.

Allah, akıbetimizi hayreylesin.

 

gumuslale@gmail.com 

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 3148 defa okunmuştur
okur yorumu
Nusret Küçükyılmaz
S.A ve SÜBHANALLAH OKUR YORUMU BAY/BAYAN ARKADAŞIM NEDEN YORUMUNU OKUMADIĞIN BİRŞEY HAKKINDA ÜZÜLÜYORSUN KONUNUN NE OLDUĞUNU BİLE BİLMİYORSUN ? BENCE BUNLARA ÜZÜLMEK YERİNE NEDEN BEN VE KENDİ KENDİNE ÜZÜLDÜĞÜN DİĞER YORUMCULARIN BÖYLE BİR TEPKİ VERDİĞİNİ DÜŞÜN HEM ÜZÜLMEMİŞ OLURSUN HEMDE ANLAMIŞ OLURSUN BİZLERİ DEĞİLMİ? SÜBHANALLAH
17 Kasım 2011 Perşembe 16:40
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
bir yorum
Okur yorumu
Mert rumuzlu okurun yorumunu okumadım ama ona karşı yapılan yorumları okudum.Oysa mert rumuzlu okurun yorumuna değil kendisine yönelik bırakın hakarete varan yorumları, bu yorumların yayınlanması bile bir hazımsızlığın,hoşgörüsüzlüğün göstergesi değilmidir.Tüm yazarlarını saygıyla takip eden sitenizin okuru olarak üzüldüm üzüldüm üzüldüm.
16 Kasım 2011 Çarşamba 12:17
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
hoşgörü
Burası Türkiye
başörtülü kızı bende dinledim kendine öz güveni yüksek bir kardeşimiz kendini çok iyi savundu...diğer sözde Atatürkcü olan hanım efendiyide izledim (sözde diyorum çünkü gerçek bir Atatürk hayranı öyle davranmazdı) yaşını başını almış ama hala belli bir olgunluğa ulaşmamış birisiydi..burası Türkiye oysaki hoş görünün en iyi yaşanabileceği kardeş kardeşe geçinilebilecek bir güzellikler ülkesi
14 Kasım 2011 Pazartesi 18:51
Beğendim (0)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
çok önemli bir konu üniversiteler
Nursret Küçükyılmaz
S.A HOCAM YAZINIZI OKUDUM VE TAM ELİNİZE SAĞLIK YAZACAKTIM ÜNİVERSİTELER GERÇEKDEN BU KONUDA ARAŞTIRMALAR YAPMALI DİYECEKTİM Kİ AŞAĞIDA FINDIK AKILLI MERT DENEN KİŞİNİN YORUMUNU OKUDUM YAŞ VE ZEKA SEVİYESİNİ DÜŞÜNDÜM İLK OLARAK GALİBA HİÇ BİR YAZI NASIL YAZILIYOR OKUMAMIŞ YADA BİR YAZAR NASIL YAZABİLİR BUNU ANLAYACAK KADAR ÇOK YAZI DA OKUMAMIŞ ALLAH BEYNİNİ GELİŞTİRMEYEN FINDIK KADAR DÜŞÜNMEYEN KİŞİLERE AKIL VERİR İNŞ.AMA CİDDİ CİDDİ YAŞ VE EĞİTİM SEVİYESİNİ MERAK ETTİM ÖZELLİKLEDE YAŞINI MEDENİ CESAETİ VARSA BENDE KENDİSİLYE TANIŞMAK İSTERİM BU TARZ KİŞİLERİNDE ÜNİVERSİTELERDE İNCELENMESİ GEREK :)
14 Kasım 2011 Pazartesi 11:13
Beğendim (1)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
mert :)
Hatice Güner
s.a Recep Bey yazınızı okudum yüreğinize sağlık mert bey fındık tanesi kadar düşünemediğinden böyle yazmış sizin gibi birisine yazı yazmakdan bahsediyor bence böyle seviyesiz ve ne olduğu belirsiz kişilerin yorumlarına sitede yer vermeyin..ALLAH'a emanet olun
14 Kasım 2011 Pazartesi 11:02
Beğendim (2)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri