Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Recep KOÇAK

Helallik Diliyorum

12 Eylül 2009 Cumartesi

Yağmur, hatta sel ve su taşkınları beklentili bir Cumartesi sabahına uyandığımda hafif güneşli ve ılık bir gün karşıladı beni. Hazır hafta sonu hanımın okulu yok dolayısıyla araba boşta, bu fırsatı değerlendireyim diye saat yedi gibi çıktım evden. Ahh..hep böyle olsa ya şehr-i İstanbul’un trafiği...

 Evin biraz aşağısındaki durakta 3-5 kişi otobüs beklemekte...

Bu hattın otobüslerinin ne kadar geç ve tıklım tıklım geldiğini benden daha iyi kimbilir. Yağmurlu olmayan günlerde otobüs beklemek yerine işe yürümemin de yegane nedeni bu değil mi?

Yaklaştım durağa:

-Esenşehir, Modoko tarafına giden varsa bırakabilirim arkadaşlar?

İnsanlar biraz şaşkın birbirlerine baktılar. Sanırım alışık olmadıkları bir durumdu bu...hak da verdim şaşkınlıklarına sonra ve ekledim.

-Nasıl olsa ben gidiyorum, araba da boş beklemeyin boşuna...

 İki kişi "Hay Allah Razı Olsun" diyerek bindiler. Selamlaştık, yağmurdan, selden, bu otobüs hattının sıkıntılarından açıldı muhabbet ve neden sonra 20-25 yaşlarında olan (ikinci misafirim orta yaşlı bir beydi)

 -Modoko'da mı işyerin ağabey? diye sordu. Ben de Deniz Feneri'nde çalıştığımı söyledim. Çalışmalarımızla ilgili bir kaç soru daha soruldu; cevapladım. Ama bu kez sorular orta yaşlı olan beyden geldi? Genç olan sanki konuşmak istiyor ama bir şey onu engelliyordu.

Modoko ışıkları geçince arkadaşları bırakmak üzere durdum ve teşekkür ederek indiler. Tam hareket etmek üzereydim ki, genç arkadaşın geri döndüğünü ve araca doğru yürüdüğünü gördüm aynadan.

-Birşey unuttu galiba; diyerek bekledim. Geldi; kapıyı açtı ve oturdu. Daha bir şey söylememe fırsat vermeden ve kafasını yerden kaldırmadan konuşmaya başladı.

-Ağabey bende hakkınız var helal edebilecek misiniz?

Ben  bu kısa yolculuktan bahsettiği düşüncesiyle; "Olur mu öyle şey helal olsun, zaten ben geliyordum siz de hakkınızı helal eden yoldaş oldunuz bana" dedim.

-Yok be ağabey o değil... Ben sizle Deniz Feneriyle ilgili haberler, söylentiler çıktığında, işin aslı astarı nedir hiç sormadan araştırmadan doğru olduğunu kabul ettim, aslında buradan sık geçerim uğrayıp yerinde görebilme fırsatım da vardı ama dedim ya inandım sizlerin hırsız olduğunuza.

Ve şimdi ne yaparım nasıl yaparım bilmiyorum ama bu vebalden kurtulmalıyım. Abi ben hakkınıza girdim sizin. Bu bahane değil elbette ama kandırıldım.

 Ve şimdi anlıyorum ki, Deniz Feneri'nden yanlış adam çıkmaz be ağabey. Ne olur hakkını helal et.

Helal olsun...(bak daha isimlerimizi bile bilmiyoruz "Y. ağabey")

-Evet, Y. sadece sen değilsin bu oyuna gelen Helal Olsun hakkımız ve sana da açık yürekliliğin için helal olsun.

-Ağabey, kaç kişi var Deniz Feneri’nde, onlar da haklarını helal ederler mi?

 -İnşallah Y., İnşallah ederler...

 Evet arkadaşlar, Y. helallik diledi ben ilettim. Hayırlı günler hayırlı mesailer…

 

Not: Bu mesajı birkaç saat önce Deniz Feneri çalışanlarından Remzi Gümüş gönderdi. Ben çok duygulandım. Dikkatinize, ilgilinize sunuyorum.

 gumuslale@gmail.com

 

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 3170 defa okunmuştur
çeçen kızı esila
çerkez kızı janset
gazete ve tv leri ile ahlaksız toplum oluşturmak için çalışanların;ihtiyaç sahibi insanlara yardım etmeyi amaçlayan kurumları yıpratmaya yönelik;yalan haberlerine nasıl inanabiliyozuz!düşünmez miyiz!birbirimizi onlardan mı öğrenaceğiz?fitne fesat yaymaya çalıştıklarını anlamıyor musunuz?
16 Eylül 2009 Çarşamba 11:47
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
haberlerin kaynağı
Recep Koçak
Kardeşler, deniz feneri\'ne atılan çamurun benzerini başka bir kuruma ya da içimizden birine de atabilirler. İnanalım mı? Çamur atanların kimliğine dikkat! Kurumlarımıza sahip çıkmalıyız.
15 Eylül 2009 Salı 14:33
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
recep bey doğru olabilir.
çeçen kızı esila
başlıktaki gibi recep bey doğru dürüst biri olarak deniz fenerinde çalışabilir.ancak deniz fenerinin üstündeki LEKE kalkmadan İNANCIM olmayacak bu yardım ettiğim kuruma.biryandanda recep beyin KİBAR DÜŞÜNCELİ DAVRANIŞINDAN DOLAYI KUTLARIM.zira recep bey gibi düşünceli insanlar bir elin beş parmağı kadar az denecek kadar nmaalesef.
14 Eylül 2009 Pazartesi 21:45
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Bize tebrik düşer
Ferhat Keskin
Bu arkadaşı herşeyden önce tebrik etmek lazım. Unutulan bir iyiliği daha yaptığı için. Keşke her araba sahipleri böyle giderken boş gitmeseler. tebrikler deniz feneri
13 Eylül 2009 Pazar 00:25
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri