Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Recep KOÇAK

İyilik Kervanı Taşlandı

22 Temmuz 2009 Çarşamba

Böyle zamanlarda, “Allahım sen aklıma mukayyet ol!” duasını sıkça yapmak gelir içimizden. İşleri sadece yardım dağıtmak, garibanların kırık gönüllerini tamir etmek olan bir yardım ekibi taşa tutulursa siz hangi duayı yaparsınız?

Öncelikle son günlerde Karadeniz bölgesinde etkili olan şiddetli yağışlardan mağdur olan bütün vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunarım.

Yakınlarını kaybedenlere sabır dilerim. Vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet dilerim.

Acımız ne kadar büyük olursa olsun, Deniz Feneri gibi iyilik markası haline gelmiş, iyiliğin adresi olmuş bir kuruma saldırmak aklı başında hiç kimseye yakışmaz.

Haberi birlikte okuyalım:

“Artvin Şavşat’ta geçen hafta yaşanan sel felaketinden etkilenenlere yardıma geldiği belirtilen, Deniz Feneri Derneği görevlileri vatandaşların tepkisiyle karşılaştı.
Kaymakamlık önünde dün toplanan yaklaşık 200 kişi, “Suçlular yargılansın” sloganı attı. Eylemcilerin dağılması sırasında, üzerinde Deniz Feneri Derneği logosu bulunan bir minibüs alana girdi. Kalabalık, tepki gösterdiği minibüse doğru yürümeye başladı. Bunun üzerine araçtaki görevliler kaymakamlığa girdi. Bazı kişiler araç üzerindeki “Yüzyılın iyilik hareketi” yazısına sprey boya ile kapatırken, Deniz Feneri aleyhine de sloganlar atıldı…”
(haber siteleri, 22.07.2009)

Türkiye Deniz Feneri ile ilgili bir tek yargı kararı yok. Açılmış bir tek dava yok. Ama bazı vatandaşlarımız kafalarında iyilik hareketini bütünüyle yargılamış, mahkûm etmiş görünüyor.

El insaf!

Bu kadarına cüret edilmemeliydi.

Öfke insanın aklını örtermiş. Bazı insanların öfkesi, ideolojisi onları büyük yanlışlar yapmaya itiyor. Şapkalarını önlerine koyup düşünmeli bu vatandaşlarımız.

Deniz Feneri’nin yüz binlerce aileye götürdüğü yardımların hiç mi hatırı yok?

Yardım alan ve dua eden gönlü kırık insanların hiç mi değeri yok?

Bir yardım kuruluşunun aracına zarar veren insanların hiç mi insafı yok?

Sözün bittiği yer burası olsa gerek.

Şavşat’ta yapılana  “zorbalık” kelimesinden daha hafif bir tabir bulamıyorum.

İyiliğe, yardıma, desteğe bir gün herkesin ihtiyacı olabilir.

Bizim inancımız, kültürümüz iyiliği emretmektedir.

Biz düşene tekme vurmayız.

Biz “düşenin dostu” olmuş bir kültürün içinde yoğruluyoruz.

İyilik kervanlarını taşlamak bizim hiçbirimize yakışmaz.

Aklı selim, kalbi selim, hissi selim ve zevki selim sahibi insanlar, iyiliği yapanları ve iyiliğe köprü olanları baş tacı eder.

İyiliğin artması, büyümesi için ellerinden hiçbir şey gelmeyenler ise, “gölge etmesinler!”, bu da yeter.

gumuslale@gmail.com

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 3910 defa okunmuştur
ergün
kerem
iyilik, yardım, selamet, garibanlara yardım vs vs..bu halk gördüğünüz gibi bu tatlı kelimelere artık kanmıyor. Almanya sınırları içerisindeki bu güne kadar işlemiş en büyük dolandırıcılık suçunu işlediği mahkeme kararıyla sabit olan bu derneğin Türk mercilerince yargılanmaması (veya bilinçli şekilde yargılandırılmaması) sebebiyle adaletin halk eliyle tecelli ettirilmeye çalıştırdığını görüyoruz. Araç taşlamak bu hissiyatın tecellisidir. Yardım kisvesi altında paraları toplayıp Kanal 7'yi kurmak, o yolla birilerini karun gibi zengin etme metodunu bu halk gördü. Takke düştü kel göründü beyler!!!
02 Kasım 2009 Pazartesi 23:11
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
yardım
emrah kermer
Yardım etmekten bihaber gibi görünüyor bunları söyleyen.Yardımı içtenlikle yapıyorsan böyle zırlamayacaksın arkadaş,gönlünün sesini dinliyceksin..yazıyı okuyorum,yardım yaptığı iddia edilen deniz feneri yetkilileri zır zır zırlıyo...buradan belli zaten neyin ne olduğu
05 Ağustos 2009 Çarşamba 16:16
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Yolun açık olsun Deniz Feneri...
Karib
Birkaç çapulcunun kendilerine gelen iyilik elçilerine yaptıkları bu davranışı, uyarıcı olarak gönderilen Peygamberleri taşlayan zavallı insanlara benzetiyorum... Onlar gerçeği göremeyecek kadar kör... Onlar bindikleri dalı kesen zavallı küçücük insancıklar... Onlar bilmiyorlar... Sen yoluna devam et Deniz Feneri... Allah mazlumun yardımcısıdır.... Selam ve dua ile...
23 Temmuz 2009 Perşembe 16:45
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Esselamü Aleyküm.
Abdullah VEYSİ
Yüzyılın iyilik hareketi olan DENİZ FENERİ DERNEĞİ'ne bu tip çirkin saldırıları gerçekleştiren kendini bilmez insanları esefle kınıyor, Rabbimden onlara Akl-ı Selim olmalarını nasip eylemesini niyaz ediyorum.
23 Temmuz 2009 Perşembe 13:07
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri