Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Recep KOÇAK

Pakistan İmtihanımız Devam Ediyor

24.08.2010 12:40
 
Referandum konusu haddinden fazla meşgul ediyor gündemimizi. Referandum tarihi yaklaştıkça siyasi tansiyon yükseliyor, sinirler geriliyor. Referandum konusu haddinden fazla meşgul ediyor gündemimizi. Referandum tarihi yaklaştıkça siyasi tansiyon yükseliyor, sinirler geriliyor.
 
Kılıçdaroğlu’nun her gün daha da zenginleştirdiği “vecizelerinden”, haber izleyen herkes nasiplenmek zorunda kalıyor.
 
Kılıçdaroğlu meydanlarda vecize üretemediği dakikalarda pankart okuyor. Böylece konu ve malzeme zorluğu çekmiyor. O, konuşacak hiçbir şey bulamasa bir müfettiş edasıyla sorular somaya devam ediyor.
 
CHP yetkilileri bu yıl minareler arası mahyalara “hayırlı ramazanlar” ifadesinin yazılmadığını bile iddia etti. Hayırla oturup hayırla kalkıyorlar. Onlar bugüne kadar “hayır”la hiç bu kadar işleri olmamıştı.
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Kılıçdaroğlu’nun bitmeyen sorularını bazen fazla önemsiyor ve cevap yetiştirmeye çalışıyor.
 
Oysa CHP Genel Başkanının bitimsiz sorularından sadece ele avuca gelenlerine, makul ve mantıklı olanlarına cevap verilse yeterli olacaktır.
 
Türkiye, siyaset gündemine kilitlemişken Pakistan’daki kardeşlerimiz yeni bir felaketle karşı karşıyalar.
 
Meydana gelen sel felaketinden 20 milyondan fazla insan etkilenmiş. Binlerce Pakistanlı yersiz yurtsuz, canının kurtulduğuna mı sevinsin, açlıkla imtihanına mı üzülsün bilemez halde bugün.
 
BM ve İslam Konferansı Teşkilatı bütün dünyayı Pakistan için yardıma çağırdı.
 
Başbakan Erdoğan, hem bütün hayırseverleri hem de yardım teşkilatlarını, ayrıca ilgili devlet kuruluşlarını yardıma çağırdı.
 
Başbakan’ın uyarısı ile bütün kamuoyu, siyasi haberlerden başını kaldırıp Pakistan gerçeğiyle ilgilenmeye başladı.
 
Yardım kuruluşlarımızın bir kısmı zaten bölgede ve yardım dağıtımlarına devam ediyorlar.
 
Bir kısmı ise hazırlıklarını hızlandırmış, Pakistan için bağış kabulünü sürdürüyor.
 
2005 yılında da yine Ramazan ayında Pakistan’ın büyük depremle sarsılması sonucu, binlerce insan ölmüş, on binlerce Pakistanlı mağdur olmuş, aylarca derin acılar yaşanmıştı. O zaman da hayırseverlerimiz zekâtlarını, fitrelerini, Pakistanlı kardeşlerine göndermişti.
 
Bugün, Pakistan imtihanımız yeniden başlamıştır. Elbirliği ile bu felaketin izlerini de silmemiz, kardeşlerimizin acılarını paylaşmamız gerekiyor.
 
Bildiğimiz yardım kuruluşlarının hemen hepsi Pakistan için yardım organizasyonu yapıyor. Onlardan birisi aracılığıyla emanetlerimizi yerine ulaştırabiliriz.
 
Pakistan depremi sonrasında Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali’nin çeşitli televizyon programlarında anlattığı bir anekdot vardır.
 
2005 depremi üzerine Pakistan’a giden Kızılay, Deniz Feneri Derneği, Kimse Yok mu Derneği, İHH İnsani Yardım Vakfı gibi yardım kuruluşlarımızın her biri destansı çalışmalar yapmış, depremzede halkın yaralarını sarmıştı.
 
Bir Cuma hutbesinde Pakistanlı İmam Hatip hutbede sözü deprem felaketine getirmiş ve yardıma koşan kuruluşlara, onların bağışçılarına ve Türkiye’yi yönetenlere teşekkür ettikten sonra, “Allah’a şükredelim ki, bize Türkiyeli kardeşlerimizi vermiş. Bundan önce yaşadığımız felaketler sonrasında yardım için batılı kuruluşlar çıkardı karşımıza. Bu sefer durum değişti. İmdadımıza ilk yetişenler Türk kardeşlerimiz oldu.
 
Yardımlarını ilk ulaştıranlar Türk yardım kuruluşlarıdır!” demiş
 
Onları hayal kırıklığına uğratmamalıyız. Kardeşlerinin varlığını yine etkili bir biçimde hissetmeli, acılarının paylaşılmasıyla bir nebze olsun ferahlamalılar.
 
Kurtuluş savaşını özetleyen “Türkün ateşle imtihanı” diye bir sözümüz vardı. Bugün ise, “Türkün Pakistan’la imtihanı” vardır.
 
Allah, hepimizi bu imtihanı da kazananlardan eylesin.
 
Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 3034 defa okunmuştur
İş Bankası, CHP ve Pakistan Halkı
Hüseyin
Pakistanlı müslümanların, savaş zamanı kullanılsın diyerek Osmanlı'ya yollamış olduğu parayı"GASP" ederek kurulan İş Bankası niye ses çıkar mıyor? Neden kurucu ortağı olan Pakistan halkına yardım eli uzat mıyor? İş Bankasının GASP ederek elde ettiği hisseyi başka bir şekilde GASP eden CHP (Cesur Hırsızlar Partisi)'nin çakma GANDİSİ neden Pakistan için yardım kampanyasına katkıda bulunmuyor? CHP'nin İş Bankasından elde ettiği kar MİLYAR dolara ulaşmışken bu haince sessizliğin sebebi paraların İÇ edilmesi midir?
25 Ağustos 2010 Çarşamba 08:57
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Hayirlisi
Pinar Kibar
12 Eylülü hayirlisiyla bir atlatsak insaallah. Hakkimizda hayilrisi olsun. EVET...
24 Ağustos 2010 Salı 20:54
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri