Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rıdvan PALABIYIK

Özel Boylam Psikiyatri

10 Eylül 2013 Salı

 Ertuğrul Köroğlu, Hacettepe Üniversitesi’nden mezun genç bir doktordu. 30 yıl boyunca çalıştı, çabaladı. Klinik çalışmalar, bilimsel araştırmalar ve yayıncılık faaliyetleri yürüttü. Profesör doktor oldu… Kocaeli Üniversitesi Psikiyatri Anabilim Dalı Başkanlığı’na kadar yükseldi. 30 yıl sonunda beşeri ve iktisadi bir birikimi oluştu. Bu birikim, sorumluluk arzusuyla birleşti.

 Prof. Dr. Ertuğrul Köroğlu, en iyi bildiği alanda, vatana ve millete faydalı olmayı seçti. Kimsenin yapmadığı birşeyi yaptı. Türkiye’nin ilk özel psikiyatri hastanesi olan Özel Boylam Psikiyatri Hastanesi’ni kurdu. 26 dönüm arazi üzerine kurulan Özel Boylam Psikiyatri Hastanesi 2009 yılında açıldı. Kent stresinin uzağında, uluslararası standartlarda, çeşitli sosyal donatılarla bezenen bir hastane… Ankara’nın Kazan ilçesinde yer alan hastane 5 bin metrekare kapalı alana sahip ve 49 yatak kapasitesinde. Neden 49? Çünkü dünyadaki nitelikli psikiyatri hastaneleri 50’den fazla hasta kabul etmiyor.

 Özel Boylam Psikiyatri Hastanesi depresyon, anksiyete, travma, madde bağımlılığı, şizofreni, alzheimer ve işlev bozuklukları alanında 4 yıldır hastalara hizmet veriyor.

 Tam donanımlı bu hastanede yoğun bakım, gözlem odası ve uyku laboratuvarı da mevcut. Boylam Psikiyatri Hastanesi, hastaların rahatı düşünülerek inşa edilmiş. Hastalar serbest zamanlarını okuma, internet, spor ve uğraşı odalarında değerlendirebiliyor. Ayrıca salon ve kafeterya da var. Yatay yerleşimli bu hastane büyük bir huzur yuvası... Hastalar zihnini stresten arındırıyor, gerekli tıbbi hizmetleri alarak problemine çözüm buluyor. Rehabilitasyon birimleri tek kat üzerinde. Dolayısıyla herhangi bir koordinasyon ve bilgi eksikliği yaşanmıyor. Her türlü detayın düşünüldüğü Boylam Psikiyatri Hastanesi’nin büyük bir bahçesi var. Hastalar bu bahçede yürüyüş yapıp bol oksijen alabiliyor.

 Özel Boylam Psikiyatri Hastanesi ekibi, psikiyatrinin bir takım çalışması olduğuna inanıyor. Doktordan hemşireye, güvenlikçiden aşçıya kadar tüm çalışanların görev bilinci yüksek.

 Psikiyatri ülkemizde gelişmekte olan bir alan. Psikiyatri tedavisine ihtiyacı olan hastaların sayısı gün geçtikçe artıyor. Fakat bu konuda bir açık var. Arz talebi karşılamıyor... Tedaviden etkin sonuç alabilmek için diğer faktörlerinde olumlu olması lazım. Anadolu (TEM) Otoyolu Akıncı Gişeleri yanında yer alan Boylam Psikiyatri Hastanesi olumlu faktörleri bir araya getirerek sağlıklı sonuca ulaşıyor.

 Not: Özel Boylam Psikiyatri Hastanesi’nin SGK ile anlaşması var.

boylam.jpg

 Her türlü soru, görüş ve önerileriniz için ridvan.palabiyik@hotmail.com

 

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 11434 defa okunmuştur
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri