Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Semra BAY

BİZ KİMİZ Kİ...

21.10.2015 23:52

Biz kimiz ki;

Siyasetten anlamıyoruz. Oy kullanmamızsa bir fâcia. Zira doğru partiyi tutturduğumuz henüz görülmemiş. Oy kullanmama hakkımız ise hiç yok.

Müşrik olma ihtimâlimiz yüksek, koyun sürüsü de olabiliriz. Beynimizin olmadığı da ihtimaller arasında.Zaten aklımızı da kiraya vermişiz. Yandaş gazetelerimiz, satılmış kalemlerimiz var. Bunlar varken gündemi değerlendirmek ise  haddimize düşmemiş.

Başörtülerimiz, beynimizi kullanmayı engelliyor. Namaz da bizim kıldığım namaz değil zaten. Hâkezâ  kurbanın da bizim bildiğimiz kurbanla alâkası yok.

‘’Biz aslında şu şu sebeplerden  ötürü böyle düşünüyoruz lâkin farkında değiliz. Farkına varsak âh kendi saflarına geçiriverecekler bizi hemen. Onların yerine düşünenler bizimkilerden daha cin belli ki!

Bizimkiler demişken onlar da görevini yapıyor.

Mesela, Levent Kırca’nın ölüm haberini es geçmediler. Cehennemde yerini dahî  ayarladılar. Sorgu sual konusunu aralarında tartıştılar. Toprağın O’nu kabul edip etmeyeceği konusunda hemfikir bile oldular. Namazı kılınmaz diye fetva veren facebook âlimlerine bile rastladık. Küfürler eşliğinde seslerini de duyurdular.

Kimseye de torpil geçmediler. Partileriyle inançlarını karıştırmaya devam ettiler. Sentez bir dinleri oldu. Dinden çıkarma konusunda ilk sıradaki yerlerini korudular.

Bu arada kul hakkını da unuttular. Hatırlatanları uyardılar. Aba altından sopa göstermede mâhirleştiler.

Velhâsılı kelam anladık ki bizim/sizin, düşünme/düşünmeye yeltenme gibi bir lüksümüz/lüksünüz  yok.

Birey değiliz/değilsiniz. Kimse kusura bakmasın.

Düşünmeyiniz lütfen!

 Yerimize  düşünüyorlar bolca. Birileri de onların yerine.

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 3026 defa okunmuştur
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri