Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sibel ÜRESİN

BEYLERE BİR ALKIŞ LÜTFEN!

21 Mart 2010 Pazar

Evlilik kurumu içerisinde erkeklerin mağdur olduğunu düşünen ve bu mağduriyetlerinde de kendi paylarına düşen sorumlulukları benimle paylaşan hanımlarla yapmış olduğum görüşme sonrası bu yazının kaleme alınması gerekliliği doğdu.

Ve sanırım bana düşen de bunu hem sizlerle paylaşmak hem de bu gerçeği biraz gün yüzüne çıkarmak.

Aslında beylerin hislerine tercüman olduğumu da içten içe düşünmüyor değilim.

Evet beyler,

Yapmış olduğum birkaç görüşmede sonra düşündüm taşındım ve sizlerin birçok konuda haklı olduğunuza ve yine birçok konuda da hanımlar tarafından haksızlığa uğradığınıza karar verdim.

Evet hanımlar,

Eşlerinize bundan sonra iyi davranmanız için bulduğum nedenler:

Günümüzde artık erkekler cinsel ihtiyaçlarını gidermek ve de çocuk sahibi olmak için evlenmek gibi bir zorunlulukları  olmadığı halde evlenmeyi tercih ettikleri ve de bu yazıyı okuyan seni  seçtiği için gerçekten çok şanslısın.

Kendini evli olduğu halde şanslı hissetmeyen, eşiyle yaşadığı sorunlar yüzünden ayrılmayı tehdit olarak eşine sunan hanımlara unutulan bazı ufak detayları da hatırlatmak istiyorum.

Birçok hanımın eşi için şu sözleri söylediğine eminim sizlerde tanık olmuş ya da belki siz bile eşinize bunu ifade etmiş olabilirsiniz;

Onu bıraktığım zaman asla benim gibi ona katlanan birini bulamaz

Hiçbir kadın benim onun için yaptığım fedakarlıkları yapmaz

Ben onu bırakırsam perişan olacağından eminim gibi birbirine benzeyen birçok söz

Unutmuş olabileceğinizi düşünerek sizlerle şu gerçeği paylaşmak istiyorum sevgili hanımlar,

Şu bilinen  bir gerçektir ki sizin istemediğiniz ve belkide beğenmediğiniz eşleriniz sizler tarafından kapının önüne koyulduğunda başka kadınlar için tercih edilen bir erkek olacaktır. Üstelik   tercih edecek hanımında sizden daha genç ve daha güzel olabileceği ihtimalini de tekrar gözden geçirmenizi önemle rica ediyorum.

Yapılan araştırmalara göre kadın nüfusunun  her geçen gün erkek nüfusuna oranla daha fazla arttığını da hesaba katarak tabiî ki…

Ve yine etrafında yirmibeş -kırk yaş ortalamasında kaç bekar hanım olduğuna da lütfen bir bakın.

Bu kadar bekar hanım hala evlenememişken siz hala evliyseniz ve hala eşinizle yaşadığınız küçük sorunları büyütmeye devam ediyorsanız lütfen durun ve bir kez daha düşünün. Evliliğinizin ve eşinizin kıymetini bu kez gerçekten anlayacağınızı umuyorum.

Evlilik kadın ve erkeği haramdan ve günahlardan koruyan bir kalkandır. Oysa bizler bu kalkanı korunmak için kullanmak yerine kendi ellerimizle parçalamaya çalışıyoruz. Başkalarının sahip olmadığı ve beklide hiç olamayacağı bu kutsal kurumu  kurmaktan öte korumak görevinin kadınlara ait olduğu da yadsınamaz bir gerçektir.

Bir kadın için evlilik hala hayattaki önem sıralamasının en başında yer almaktadır.

Kariyer sahibi olmak gibi sonunda mutluluk olmayan bir hayalin peşinde olmak inanın bizleri üzmekten başka hiçbir işe yaramayacaktır. Çünkü yaş 35 olduğunda fıtratımızda olan annelik dürtüsü bizi esir almaya başlayacak ve  mutsuzluk çanları çalacaktır.

 

Unutmayın; Her erkek aynıdır. Her kadının aynı olduğu gibi.

Kanat-i aczimce beraberliğiniz ve eşiniz noktasında ümitsizlik içinde olduğunuzu hissedip sonlandırmaya karar verdiğiniz evliliğinizi bir kez daha düşünün. Sonrasında yapmayı düşündüğünüz evliliğinizde yer alacak karakterlerin farklı olacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. O da ilk eşinizden çok farklı olmayacaktır. Farklı olacak tek şey yaşayacağınız sorunların adı olacağını unutmayın.

O halde o soruna harcayacağınız enerjiyi lütfen beraber olduğunuz eşinize harcayın.

Ve bu boşanmalara artık dur diyen kişi lütfen bu yazıyı okuyan siz olun.

Unutmayın tek bir kişi aynı zamanda birçok kişidir

Ve değişim en küçük parçadan başlar ve halka halka büyüyerek devam eder. İyiliği ve güzelliği başlatan lütfen sen ol.

 

Son söz son cümle: Eşini sev ve evliliğini sen koru. Diğerlerinden böylesine büyük bir farkın olsun.

 

Not: Bu yazı toplumumuzun ahlaki yapısının şekillenmesinde rol olan kadınlar arasında ki sana, eşine ve evliliğine kıymet vermeyene hitaben yazılmıştır.

 

Sevgilerimle,

Sibel Üresin

sibeluresin@hotmail.com

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 15702 defa okunmuştur
Anlamıyorum
Ad soyad
Gerçekten anlamıyorum sürekli kadınları yeren erkekleri öven yazılar.
04 Kasım 2012 Pazar 10:09
Beğendim (0)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
Muhteşem bir yazı
Yasin Bozdağ
Tek kelimeyle harika bir makale. öyleki milyonlarca kopyasını bastırıp, broşür gibi meydanlarda dağıtmak, apartmanlara atmak istiyorum. ALLAH sizden razı olsun sibel hanım. kesinlikle abartmıyorum, yazının her satırı adeta hikmet damlaları. ALLAH siz gibi aklıbaşında müslüman hanım yazar-çizer taifesinin sayısını arttırsın.amin. umarım çizginizden taviz vermezsiniz. saldırı artıyor. cesur ve yerinde bir çıkış yaptınız.lütfen geri adım atmayınız. müslümanlar ın malum pasifliği sinirimi bozmaya başladı.
09 Haziran 2011 Perşembe 11:12
Beğendim (12)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
off sıkıldım
berna
cidden sürekli kadınlara yıkmandan tüm konuları bıkkınlık getirdin bana . yazık ya sen evlimisin ?? ha evet evliydin . anlaşıldı sende cinsel yönden eşi tarafından ciddiye alınmayan menapoz dönemine geçiş yapan hatunlardansın . sen devam et bu kafayla eşin olacak o zat-ı muheterem i anlıyorum artık sen kadınları vede en başta kendini aşağaladıkça adam napsın 2 yi almayıp onuda seni kullandığı gibi kullanmayıp...
25 Mayıs 2011 Çarşamba 12:44
Beğendim (8)Beğenmedim (10)
YORUMUN DEVAMI
.
blackmore
bugün yayınlanan çok eşlilik yasal olsun mevzusundan sonra bu yazınızı okudum. şimdi erkek evlenmeyip zina yapınca sorun olmuyor e o zaman kadın da yapar ne bu çifte standart mı? ha evlenince kıymetli mi olması gerekiyor? eğer islamiyet doğrultusunda konuşuyorsanız sonuçta evlilik dışı ilişki kadına da erkeğe de haram. kadın kocasına onunla evlendiği için teşekkür mü etmeli? kusura bakmayın ama saçma. ve hiç bi erkeğin aldatmak gibi bir hakkı yok. erkek eğer 3 5 kadınla birlikte olmak istiyorsa ve siz buna eyvallah diyorsanız kadın da ister ve siz ona namussuz muamelesi yaparsınz. ikisinde de aynı libido. çok eşlilik konusununda derin bi araştırma yapmanızı öneririm. o dönemde zaruriyetten kadınlar madur olmasın diye izin verilmiş bir durumdur yoksa erkektir canı ister yapar yok öyle bişey.
25 Mayıs 2011 Çarşamba 02:38
Beğendim (6)Beğenmedim (2)
YORUMUN DEVAMI
ibretlik paylaşım
üresin
Editörün Notu :Yorumunuz kriterlerimize uymadığından yayınlanmamıştır.
24 Mayıs 2011 Salı 19:54
Beğendim (0)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri