Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sibel ÜRESİN

ERKEĞİN KARISINI DÖVMESİ BOŞANMA NEDENİ OLAMAZ!

25 Aralık 2010 Cumartesi

Evliliğin bitme sebepleri neler olabilir sizlerle kısaca bunu paylaşmak istiyorum:

  • Cinsel sorunlar
  • Huyların uyuşmaması
  • Ekonomik zorluklar
  • Büyüklerle bir arada oturma ve kayınvalide sorunu
  • Çeşitli bağımlılıklar
  • Sorumsuzluk
  • Kadın-erkek rollerinin değişmesi
  • Ortak hedeflerin olmayışı
  • Aldatma
  • Şiddet

Bu ve benzeri maddelerin sayısını sanıyorum sizlerde arttırabilirsiniz.

Ama benim listemden “aldatma ve şiddet “ işte bu iki madde tarafımca çıkarıldı.

Neden mi?

ÇünküAile içi şiddet dediğimizde akla her nedense erkeğin kadına uyguladığı şiddet gelmekte. Ama herkes kadının çocuğa uyguladığı şiddeti nedense yok sayıyor ya da doğal karşılıyor. Etrafımızda bu kadar çok psikolojisi bozuk, kadına eziyet eden, kadın ruhundan anlamayan, kadına değer vermeyen erkekleri; bilinçsizce çocuğuna davranan ve onların Allah’ın bir emaneti olduğunu unutup hoyrat bir şekilde sahiplenen kadınlar yetiştirmekte.

Dolayısıyla çocuklarına şiddet uygulayan bu kadınlara çocuklarını sevip sevmediğini sorduğunuzda muhtemelen çok sevdiklerini ifade cevaplar alacaksınız.

Bu cevap sayesinde sevmenin şiddeti engellemediği gerçeğiyle de karşı karşıya kalacağız.

Bu durumda ortaya çıkan asıl acı gerçek güçlünün güçlüyü uygun zaman ve ortamda alt edeceği gerçeğidir.

Bir erkeğin hararetlenen kavga ortamında eşine vurması da eşini sevmediği anlamını taşımaz. Psikolojik bir sorun ya da alkol, uyuşturucu gibi bağımlılıkların etkisiyle oluşan bir şiddet ortamı konumuzun tamamen dışında kalıp kadının sözel tahrikleri sonucu uygulanan şiddeti boşanma nedenlerini sıraladığım listemden çıkardığımı da ifade etmek istiyorum.

Bundan dolayı eşinden dayak yediğini ifade eden kadınlara ilk sorum çocuklarına şiddet uygulayıp uygulamadıklarıdır. Almış olduğum evet cevabının sizleri de şaşırtmamış olabileceğini de tahmin edebiliyorum.

Psikolojik şiddetin ispat edilemediği fakat daha sıklıkla yaşandığı günümüzde kadınların asıl bu şiddeti göz ardı etmelerini oldukça anlamsız bulmaktayım. Oysaki adeta bir zehir niteliğinde olan sözlerinin akabinde atılan bir tokat için bin bir emekle kurulan yuvayı yıkmakta hiçte zorlanmıyorlar.

Son söz son cümle:Tercih sizin; ya çocuklarına şiddetin tohumlarını uygulayarak eken bir kadınsındır ya da sevgi tohumlarıyla yüreklerini büyüten diğer kadın.

 

 

 

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 27686 defa okunmuştur
İNSAN DEĞİLSİNİZ!!!!!!!!!!
Atatürk'ün kızı
*Editörün Notu :Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
24 Mayıs 2016 Salı 19:02
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
dayak
Nilay diler
ya kadın dövüldüğü için psikolojisi bozulmuş ve çocuğu dövüyorsa
29 Kasım 2014 Cumartesi 21:18
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
nihayet
cem.byzt@gmail.com
Birisi gerçeği olduğu gibi, korkmadan, tarafsızca dile getirdi. Şu yazıya saldıran aciz kadınlar! Halinize bir bakın. Eline bir diploma geçip hesabına bir maaş yatmaya başladı mı kendini birşey zanneden, eşine karşı aynı çatı altında adeta psikolojik savaş yürüten, iş arkadaşlarına-eşine dostuna gösteriş yapmak için kendini şekilden şekle sokan tipler bir de haklılarmış gibi üste çıkmaya çalışıyor. Siz nesiniz ki ne talep ediyorsunuz. Hiçbir kadın şiddetle yaşamak zorunda değil, kadına böyle bir hareket doğru da değil. Lakin kadınlık nedir bilmeyen, eş sorumluluklarını ihmal eden, eşine asi olanın hakkı da kapı önüne konmaktır. Bir de erkeğin kadını kendi cinsel tatmini için kullandığını söyleyenler yok mu :) sanki ölü gibi yatmaktan başka bir marifetiniz varmış gibi. Size önerim yazarın kadında olması gereken özellikleri sıraladığı yazısını bir okumanız.
09 Eylül 2011 Cuma 16:22
Beğendim (6)Beğenmedim (6)
YORUMUN DEVAMI
Hakkımı Helal Etmiyorum
Leyla Söyler
Eminim bilirsiniz. Allah kul hakkıyla geleni, affetmez. Sizin söylemleriniz, şiddet ve sadakatsizlikle bir çok erkeğin, eşine ve çocuklarına hayatı zindan etme gücünü(şiddet boşanma sebebi değil, çok eşlilik resmi olmalı diyen bir kadının) söylemiyle destekleniyor.Bu, bence bir çok kadının insanca yaşama hakkına ve mücadelesine kasten saldırıdır. Bir çok kadının hakkını size bu sebeple helal etmediğine inanıyorum. Bunun hesaplarını Allah.a nasıl vereceksiniz? Kadın erkeğe emanettir. Allah.ın emanetine şiddetle mi sahip çıkılır (!)Aile,toplumun yapı taşıdır.Sadakatsizliğin olduğu bir evlilikte hangi kadın mutlu olabilir? Babanız annenize ihanet etse,mutlu olur musunuz? Hadi tersine çevirin öyle düşünün.Kadın bedenen erkekten daha güçlü olsa, dövse, sövse, sadakatsizlik etse.O adam nasıl olur? Daha neler artık, hiç olur mu? Olmamalı, kadın için de erkek için de olmamalı.Şeref,haysiyet ve kişilik haklarında cinsiyet ayrımı olmaz. Hak almayın, günahtır. Rabbini bilmeyen, haddini bilmez.
02 Temmuz 2011 Cumartesi 16:19
Beğendim (4)Beğenmedim (2)
YORUMUN DEVAMI
Çook Acııı
Leyla Söyler
Mor Çatı yı ziyaret ettiniz mi Sibel Hanım ? Gitmediyseniz, lütfen gidin ve kadınların ne acı şekilde yuvalarından vazgeçmek zorunda kaldıklarını görün önce. Sonra bir de şunu düşünün lütfen, o kadınların kaçı yuvalarını keyifle terk etmek istemiştir. Sizce o kadınlar insanlıktan uzak muameleleri yaşayacaklarını bile bile mi evlenmiştir? Çok acı.Söylemlerinizi bir kadın olarak çok kınıyorum. Üstelik siz kitleye hitap eden birisiz, sözlerinizi defalarca kez düşündükten sonra söylemelisiniz. Kadınları acizliği kabullenişe itmek yerine, şunu yapın. Toplumumuzdaki tüm erkekleri biz kadınlar büyütüp, yetiştiriyoruz ya. Doğru anneliğin öğretilmesi gerekiyor. Kadınlara şunu söyleyin madem, sizler insan yetiştiriyorsunuz, yetiştirdiğiniz oğlunuz veya kızınız toplumun birer parçası olacak. Ne ekerseniz gelininiz de ,damadınız da, onların çocukları da diğer insanlar da onu biçeçek. "biz kadınlar bu sebeple ki bu önemli görevin ciddiyetinin farkında olarak davranmalıyız" deyin.Şiddete hayır.
02 Temmuz 2011 Cumartesi 15:33
Beğendim (8)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri