Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sibel ÜRESİN

HANIMLAR! Tercih Sizin...

28 Mart 2010 Pazar

Canının yanmasını istemiyorsan...

Kimseye aşırı bağlanmayacaksın!

Kusursuzluk beklemeyecek/hata yapmaz demeyeceksin!

Bunu bilerek/düşünerek sevelim...

Her kimi seveceksek!

Yusuf Sevgi

HANIMLAR! Tercih Sizin…

Bir kadın eğer hayatındaki erkeği çok seviyor ama buna rağmen acı çekiyorsa başta kendisi olmak üzere erkeği içinde tehlike çanlarının çalmaya başladığı an yaklaşmıştır. Çünkü delicesine seven kadın kendi oluşturduğu hayal aleminde erkeğini değiştirmek ve bu değiştirme çabası içindeyken de başta kendisi olmak üzere eşinin hayatını da çekilmez kılmak için sonucu mutsuzluk olan bir mücadeleye girmiştir.

Kendisinden daha çok hayatındaki erkeği seven kadının gündemindeki ilk ve tek konu yine hayatındaki erkektir. Her cümleye onunla başlar ve her cümlesini yine onunla sonlandırır. Fıtratımızda var olan ve sadece kadınlara özel şefkat duygusu hakimiyeti elealdığı andan itibaren hayatımızda yer alan erkeğin kötü hareketlerini, aldırmazlığını ve tenkitlerini hep yaşadığı olumsuz çocukluk günlerine bağlarve görmezlikten geliriz.

Artık onun gönüllü doktoru olup şefkatli kollarımızda onu tedavi etmeyebaşlarız. Aslında gittiğimiz bütün seminerler, aldığımız bütün eğitimler ona yardımcıolmak ümidiyle yapmış olduğumuz eylem hareketleridir. Bir erkek bize karşı ne kadar aldırmaz ve ne kadar bağlılıktan uzak davranış sergilerse bizlerde onları bir o kadar çekici ve dayanılmaz buluyoruz. Ve işte bunun adı sevgiden çıkıp AŞK adını alıyor ve içinde barındırdığı tekduyguda TUTKU oluyor.

Şayet yaşadığınız aşk ilişkisinde huzursuzluklar yaşıyorsanız temelin de tutkudan kaynaklanan kaybetme korkusu yer almaktadır. Huzursuzluklarımız dolayısıyla da korkularımız arttıkça hayatımızdaki erkeğebağımlılığımız bir kat daha artmaktadır. Her huzursuzluk bizi ona her geçengün tehlikeli bir biçimde bağlar. Biz kadınlar kendi yaşamımızdaki acılara karşı adeta bir körden farksız tavır takınırız.

Başkalarının acılarına ise daha anlayışlı ve duyarlıyızdır. İçimizdeki sevme ve sevilme ihtiyacını huzurlu bir ilişkiye yönlendirirsek ancak sağlıklı birilişki yaşayabiliriz. Sorunlu ve duyarsız bir erkeğin kurtarıcısı rolüne bürünmek sonu mutsuzlukla bitecek bir ömre hazırlıklı olmak anlamına gelmektedir.

Hayatımızdaki erkeği değiştirme çabasından vazgeçip kendimizi aşama aşama değiştirmeliyiz. Bu değişimden dolayı kendimize olan hayranlığımız bir noktadan sonra karşımızdakinin bize duyacağı hayranlık anlamına gelir. Bunun içinse ihtiyacımız olan sadece cesaret ve tam bir kendine güvenduygusudur.

Eğer ilişkinizin temelinde olan sizi değiştirmezseniz yıllar boyu sürecek olan birmücadele içinde yıpranıp gideceksiniz.

Son söz – son cümle: Seçim SİZ’indir. Ya kendinize zarar verecek derecede erkeğini seven bir kadın olursunuz ya da kendini yeterince seven ve çektiği acılara dur diyen bir kadına dönüşürsünüz...

Sevgilerimle

Sibel Üresin sibeluresin@hotmail.com

Not: 10 Nisan Cumartesi saat 13:00 te BURDA HAYAT VAR seminerlerimiz başlıyor. www.mawera.net ‘den detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 14316 defa okunmuştur
takdir ve tebrik
şeref keleş
25 yıllık evliliğimin çıkmazlarını bu kadar güzel dile getiren başka bir yazı dizisiyle karşılaşmamış biri olarak, sizi en içten duygularımla tebrik ediyor ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Allah sizden razı olsun
13 Ağustos 2011 Cumartesi 00:37
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
"Ayşe'ye"
Alev Yalçın
Yorumunuzda kullandığınız dil bilgisi sözcüğünün sonundaki "de" ayrı yazılır‚ dilimize verdiğiniz önem belli oluyor yazınızdan... Başkalarına akıl vermeden önce keşke kendinizi denetleyebilseniz.
25 Mayıs 2011 Çarşamba 00:14
Beğendim (7)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
EBRUYAAAAA
ayşe
ebru hanım bence siz kendi türkçenizi tazeleyip dil bilgisinede biraz önem verseniz daha iyi olacak. Sibel hanım GÜZEL YAZILARINA DEVAM EDEDURSUN...
11 Haziran 2010 Cuma 19:17
Beğendim (1)Beğenmedim (2)
YORUMUN DEVAMI
hep aynı nakarat...
ebru
ya üzülerek okuyorum yazıyı.başka gündeminiz yok mu allah aşkına? sibel hanım biraz doğru türkçe ve gündem tazeleyin..
01 Nisan 2010 Perşembe 01:20
Beğendim (1)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
benim de bu tip bir arkd. vardı
sinem yar
Ne mi oldu? Tahmin eildiği gibi tutkusunun esiri oldu.Evlendi de. Mutlu mu? Olmak zorunda. Çok inişler çıkışlar yaşadı. Ne kadar kendisine o kişiden sana yar olmaz dediysem de olan oldu. Evlendiği kişi bariz bir bencil yapısı vardı.Aynen Sibel Nanım ın belittiği gibi, erkek olanın çocukluktan gençlik çağına geçişte ailevi sorunları vardı. Kendi eksenli bir hayat yaşıyordu.Bizim iyi niyetli arkadaşımız ona kıyamıyordu.Evlenince daha iyi olur diye düşünüyordu. Kısaca görünen köy kılavuz istemiyordu.
30 Mart 2010 Salı 13:53
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri