Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sibel ÜRESİN

Kamuoyuna Duyurulur!

25 Mayıs 2011 Çarşamba

Habertürk Gazetesi Özlem Yılmaz İmzalı söyleşide yer alan açıklamalar hedefinden saptırılmıştır.  Basında adı geçen belediyelere danışmanlık hizmeti verdiğim açıklaması bana ait olamayan bir açıklamadır. Adı geçen belediyelerle sadece seminer verdiğim doğru olan bilgidir.

Çok eşlilik noktasındaki düşüncelerim yeni ifade edilmiş düşünceler değildir. Yaklaşık 1,5 yıldır. Habername.com sitesinde çok eşlilik ile ilgili düşüncelerimi okurlarımla paylaşmaktayım.

Basında yapmış olduğum açıklama çok eşliliğin yasallaşması düşüncem tamamen kişisel düşüncem olup, hiçbir parti, cemaat ya da gruba ait değildir. Tesettürlü bir bayan olmam bir parti mensubu ya da yandaşı olduğumu değil inançlı bir kadın olduğumu göstermektedir.

Evli olan bir çok kadının aldatılması,

Bekar olan kadınların erkeklerin keyfiyeti ve ekonomik vaatlerle metres hayatına itilmesi,

Gayri meşru ilişki sonrası kadınların insanlık dışı kürtaj yöntemine başvurması,

Ve yine gayri meşru ilişkiden doğan çocukların mağdur olması… gibi konuların  toplumumuzun kanayan ve dile getirilmeyen bir yarası olduğuna olan inancımdan ve hassasiyetimden dolayı bu konuyu dile getirme ihtiyacı duydum.  Mağdur olan kadın ve çocukların yasa ile korunma altına alınması elzem bir konudur.

Konu ile ilgili dinimizce de sakıncası olmayan bu konunun günümüzde yaşayan İslam alimlerinden görüş alınarak, tartışılmasını  ve  mağduriyetlerin giderilmesini  arzu etmekteyim.

Konuşmalarımın seçim malzemesi haline dönüşmesi halinde hukuki yollara başvurmak zorunda kalacağımı da açıkça ifade etmek istiyorum.

Kamuoyuna

Saygılarımla
Sibel Üresin 

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 19710 defa okunmuştur
burkay
selçuk
Öncelikle televizyon programlarında art niyetli kişilere karşı inancınızdan aldığınız sağlam duruşunuzla sizi kutlamak istiyorum...söylemlerinize %100 katılmaktayım...çok tartışılan çok eşliliğe karşı çıkanların aslında gayri hukuki çok eşlilik yaşayan kişiler olduğunu belirtmek isterim...bu konuda sadece sözle değil eylemlerle size destek çıkılması taraftarıyım...ben de BİMER aracılığıyla başbakanlığa çok evliliğin yeni anayasada yer alması konusunda görüşümü bildirdim...bu tarz eylemleri arkadaşlarıma da tavsiye ediyorum...mücadelenizde sessiz çoğunluk olarak kalmak istemiyoruz...sizi destekliyoruz...
05 Temmuz 2012 Perşembe 15:05
Beğendim (2)Beğenmedim (2)
YORUMUN DEVAMI
LÜTFEN BUNU OKU
melek
sibel sen nesin sende bi kadınsın bunları savunacağına git evli bir adamın metresi ol otur evinde neden televizyonlara çıkarak savunuyorsun bunları sen bukadar müslman oldunu savunuyorsun madem berna laçine kafa tutuyorsun neden sen zamanında komşuna iftira attın ve yanlız yaşayan bir kadına senin müslümanlığın bumu ben o gece kanala bağlansaydım senin ne olduğun ortaya çıkardı bunu iyi bil sen ilk önce eski kocanı tutsaydın elinde şimdi evli bi adam bulmuşun yaşayı git ozamn kadınlara bulaşma bırak otur ozamn kumanla sen varya fazla televizyona çıkma senin tanıyanlar konuşursa kimsenin suratına bakmazsın senin neler yaptığını çok iyi bilirisn düşün çok iyi düşün neler yaptını
05 Ağustos 2011 Cuma 17:25
Beğendim (3)Beğenmedim (9)
YORUMUN DEVAMI
o aldatırsa boşanırım veya kadın kocasını aldatamazmı
berling
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
28 Temmuz 2011 Perşembe 18:31
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
doğru anlamak
emre
islamiyet kadını aşağılamamıştır, sadece günümüz erkekleri bunu yapma derdindedirler.kendilerine pay çıkarıp bu gayrimeşru ilişkilerini hoş gösterebilmek için.islam önce insan der kapitalist müslümanlarımız önce nefsimiz diyor.kadını ve erkeği hep birlikte evde çocukları ve kocasına hizmet edebilmek için canını bile feda edebilecek anaları olmadık bahanelerle kötü gösterip sanki onun yerine gelen bu kadınlar kadın değilmiş gibi onları göklere çıkarmaya çalışmaktadırlar.ne olursa olsu bu kadınlar aile yıkmaya gelmiştir Allah (C.C.) hak ve adalet sahibidir yuva yıkan bu insanlardan mazlumların hakkını alacaktır inşaallah.ahirette burdaki makam ,mevki ve paralarınız bir işe yaramayacak.kartvizitlerinizi gösterince size cennetin kapılarını açacaklar mı hiç merak etttiniz mi.bu aile yıkanlar üstlerinde bu veballe yüzleri var mı acaba rabbimin huzuruna çıkmaya.biraz düşünsünler lütfen tabi nefisleri buna izin verirse şeytandan izin alsınlar biraz düşünebilmek için..........
23 Temmuz 2011 Cumartesi 10:26
Beğendim (5)Beğenmedim (2)
YORUMUN DEVAMI
islam kadını bu kadar aşağılıyorsa
AYŞENUR AYDENİZ
"İslam kadını aşağılıyorsa"diye başlyan sözünüzü sıradan okurken gördüm,sevgili kardeşimiz bu sözünüzün duygusallıkla söylendiği kanısındayım,zira İslamiyet gelmeden önceki kadının hali ne kadar da acı ve elem doluydu bunu ancak islam tarihini okursanız görebilirsiniz.Kadın kadınlığını hakkını efendimizin müjdesiyle görmüştür.Siz kadının Allahın şartlara göre ruhsat verdiği bir meseleyi kadını aşağılamak olarak algılamışsınız.Her olayın kişlere ve sebplere bakan yönüyle anlam kazandığını anlam kazanması gerektiğini hissetmek ve ona göre düşünmek hem kendimize fayda verecektir,kanısındayım.
22 Temmuz 2011 Cuma 12:48
Beğendim (2)Beğenmedim (2)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri