Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sibel ÜRESİN

TAKVA YATAK ODASINDA OLMAZ

05 Mayıs 2011 Perşembe

İslami yaşam tarzını tesettür giyinmek, Kur’an okumak ve namaz kılmaktan ibaret olarak değerlendiren ve günümüz toplumuna da hakim olan bu sistem muhafazakar kesimin içerisinde yer alan aileleri de dejenere etmeye başladı.

Nasıl mı?

Kur’an kurslarında sadece hafızlık eğitimi verilip ahlaken içi boş ve dünyevi hiçbir bilgiye sahip olmadan yetiştirilen genç kızlarımız maalesef günümüz erkeklerinin evlendikten sonra korkulu rüyası olmaya başladı.

16-17 yaşına gelmiş sadece din eğitimi alarak ve yine sadece ahretini kazanacağını umarak ve de bunu dünyada yaşayarak başarabileceğini zanneden genç kızlarımız ileride önce kendini sonra eşini en  sonunda da çocuklarını mutsuz edecek kadınların başında yer almakta.

Evlilikte kilit noktası olduğuna inandığım cinsel hayatın öneminin gençlerimize maalesef yeterince sağlıklı  bir biçimde anlatılmadığını düşünüyorum.

Kur’an da cinsel hayat sadece erkeklere farz kılındığına dair bir ayet yer almadığına  göre olayı sadece erkeklerin mutlu olması üzere kurgulandığını düşünmek son derece traji komik bir durum.

Sorunlarını bizlerle paylaşmak üzere gelen bir çok muhafazakar hanım ile yapmış olduğum görüşmeler durumun ne kadar vahim olduğunu her geçen gün beni fazlasıyla şaşırtarak göstermekte.

Kadınlarımız eşleriyle birlikte olmayı sadece onları mutlu etmek , orgazm olmayı da sadece cinsel ilişkiye girmek olarak değerlendirmekte.

Eğer sadece bana gelen danışanlarımı baz alarak değerlendirme yapmam gerekirse kadınlarrımızın % 70‘e yakını orgazm olmanın ne demek olduğundan bi haber yaşamakta.

Durum kendi içerisinde  bu kadar vahim bir tablo oluşturmuş olduğundan  bunları dile getirmekte tarafımca zaruret halini almış bulunmaktadır.

Tesettürlü olmayı bakımsız olmak,  kişisel vücut bakımını da keyfiyet olarak adleden hanımlar evliliklerinin ilerleyen dönemlerine muhtemelen aldatılma tehlikesiyle karşı karşıya kalacak kadınlar olacaktır.

Eşinden cinsel hayatında beklentilerini dile getirmeyi halen ayıp ve günah olarak değerlendiren hanımların sayısı maalesef oldukça fazla.

Eşiyle günlük sorunlarını, şikayetlerini, çocuklarıyla, kayınvalideleriyle ve komşularıyla yaşadıkları anlaşmazlıkları konuşma noktasında sınır tanımayan, kişisel ihtiyaçlarını ifade etmekte zorluk çekmeyen kadınlarımız kendileri içinde son derece önemli olan bu konuyu konuşmaktan maalesef oldukça uzaklar.

Günümüzde sağlıklı bir cinsel yaşam için gerekli olan bilgileri gerek kitap ve internetten, gerekse uzmanlardan çok rahat ulaşılabilir durumda.

Kadınlığını mahrem sınırlar içerisinde özgürce yaşayabilecek olan kadının evinde bile kendisine sınır koymasını önce sinir sistemini sonrasında da evliliğini bozacak duruma gelmesine sebep olacaktır.

Son Söz Son Cümle: Ya isteklerini kadınca ve özgürce ifade eden mutlu kadınsındır ya da kendi ördüğü duvarların arkasında mutsuzca yaşayan diğer kadın…

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 27988 defa okunmuştur
dikkat
kemal kandemir
yazılarını biraz daha dikkat et iyi ama sıkıntılı hafızları öğreten bir hoca hanıma sormanı isterim kafana göre yorum yapma saygılar
31 Ekim 2011 Pazartesi 23:48
Beğendim (1)Beğenmedim (4)
YORUMUN DEVAMI
bende katılıyorum.
Sinan Sayın
ben katılıyorum yazının ana düşüncesine çünkü bu hepimizin meselesi sayılır. bunları konuşamamak ifade edemeyip kendini izole etmek şamanizmden gelme yobaz geleneklerdir efendim.
09 Haziran 2011 Perşembe 16:06
Beğendim (6)Beğenmedim (3)
YORUMUN DEVAMI
Başlığa kafayı takmayın
Yasin Bozdağ
yazının her satırına imzamı basıyorum. sibelhanım takvadan kastı gerçek takva anlayışı değil. sibel hanım yozlaşmış takvadan bahsediyor. rituel haline gelmiş din anlayışından bahsediyor.
09 Haziran 2011 Perşembe 04:36
Beğendim (6)Beğenmedim (2)
YORUMUN DEVAMI
SAÇMA bir BAŞLIĞa rağmen Bir REALİTE....
Alparslan K.
Dinde ayıp olmaz diyerekten elimden geldiğince tarafsız bir yorum yapacağım... ( Başlıkta tarafsız olamadım ama...) Biz bu birlikteliği Çin Taocu Rahiplerinin öğretilerinde Yin ve Yang Uyumu olarak tabir edilen dünya hayatinın en önemli unsurunun kadın ve erkeğin birbirleriyle vakit geçirmesi olarak görmesi gibi- bir ibadetcesine- görmüyoruz. Matematiksel bir hesapla bu durumun önemi dünyada bu işi en iyi bilen bu rahipler tarafından %100 ise bizde %50 bir öneme sahip . Buna da dinimizin yarısını kurtardığından diyorum... İnşaalah diğer yarısını da kurtarırız... Şimdi gelelim elimizdeki bu garanti % 50 i nasıl koruyacağız? Bununla ilgili evlilikte yapılan her hareketin sevabına inanarak size bu Taocu rahiplerin kitaplarını öneriyorum... " İlim Çinde de olsa misali." Bu işin ilmi onlar da ... Br erkek kadınına en aşağı 1 saat yetebilmeli ki... O kadın da bunu istesin... Yanlışları süzüp kalan TAKVA çerçevesinde BİZE, ALLAHIN EMİRLERİNE UYMAYANları çıkarıp bu ilmi öğrenmeliyiz.
30 Mayıs 2011 Pazartesi 16:20
Beğendim (5)Beğenmedim (4)
YORUMUN DEVAMI
Bakın danışmanlık ücrete tabi
......
Bu danışmanlık hayır için olsun.
30 Mayıs 2011 Pazartesi 12:52
Beğendim (3)Beğenmedim (2)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri