Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tahsin AKPINAR

AK PARTİ BİR PARTİDİR...

28 Ağustos 2015 Cuma

Ak Parti adı üstünde bir partidir... Misyonu vardır, Vizyonu vardır falan filan feşmekan ama nihayetinde bir partiden başka bir şey değildir. Ak Parti bir parti olduğu içinde bir devlet dairesindeki atanmış memurlar gibi patronun gözüne bakan kişiler tarafından değil, seçmenin gözüne bakıp nabzını tutabilen siyasetçiler tarafından yönetilmelidir. Ak Parti bir dava dır.

Ak Parti partilerden bir partidir ama Tophane’nin nargile kafelerinde düzenlenen bekarlığa veda partisi olmadığı gibi apoletli devlet memurlarına memurluk sonrası fors yükseltme seanslarının düzenlendiği mezuniyet/emeklilik partisi hiç değildir.

Dünyanın en bilinçli ve en kararlı seçmen kitlesi olan muhafazakar sağ kitleler, atanmış-seçilmiş parodoksuna itilmemeli ve bu kitleyi temsil makamında bulunan müşahitinden il ve ilçe başkanlarına, belediye başkanlarından milletvekillerine komple doğal seyrine bırakılarak ehliyet-liyakat sarmalına çekilmelidir.

Eldeki hazırın kıymetini bilmeyen miras yiyiciler ve halkta siyasi karşılığı olmayan “bir takım hiçlerin” tirtlerindeki; avukat, prof, mühendis gibi yaldızlarına bakılarak değil siyasal kabiliyetlerine ve samimiyetlerine bakılarak görevlendirilmelidir.

Unutmayınız ki maymuncuğu olmayan çilingir çilingir değildir ve dolayısıyla ondan sistem odalarının kapılarını zorlaması beklenemez. En zorlu labirentlerden daha çetin bir yolu andıran sistemin sağır odalarında(!) kaybolmaması için bu elzemdir.

Neredeyse tüm gazetesi, televizyonu ve köşeyazarlarıyla atanmış/embededlaşmış Ak Parti Medyası da özgür düşüncenin ve kritize etme kanallarının önünü kahyanın gönlünün keyfince tıkama yarışına girdiği için 400 milletvekili mevzusu akim kalmıştır. Halbuki bu muhafazakar sağ seçmen kittlelerinin uçsuz bucaksız genişliğine bakınca ulaşılabilir ve realist bir hedeftir. Bu hedefin inkişaf etmemesinin nedeni öncü ve artcıl kadroların istikşafı çalışmalarındaki bizantinist yorgunluk, romatik küstahlık ve iranist/acemi yüzeysellik histerisidir. Bugün bu yüzden % 60’ları konuşamıyoruz.

Bu histerik savrulmanın şimdiye kadar cortlamamasının sebebi ise her seçimde bir takım odaklar tarafından Ak Parti’de vücut bulan milli iradenin önüne kurulan tuzağın bu sefer okyanus ötesi bol haşhaşlı seyrü sülükle(!) büründüğü kılığın, tuzağı görünürlükten ırak etmesidir. Işte bu seçime tuzaksız bir ortamda girilmiş-miş gibi olmasının getirdiği rehavet Ak Parti adına bürokratlaşan ceberrutluğun tümseğe takılmasına sebep vermiştir.

Siyaset makamlarına talip olanların ve o makam adına sözcülüğe soyunanların unutmaması gereken esaslı bir kavram vardır: İstişare... Ve o kavram “Onların işleri aralarında istişare iledir” düsturuncada anayasal(!) güvenceye alınmıştır. Bu anayasal kanuna uymamakta cesur davrananların sandıktan çıkacak milli istişarenin(!) yani seçimin sonucuyla yüzleşmek gibi bir mecburiyetleri olduğunu unutmamalarında kendileri, partileri ve ülkeleri adına sağdan bol sıfırlı faideler vardır.

Dönemin statüko baykuşları tarafından “Bu Ampul Geleceğinizi Karartmasın..!” diye afişe edilerek milletin teveccühünün kırılmaya çalışılıp adeta milli iradenin korkutulup ürkütüldüğü yıllar akıllardan çıkartılmamalıdır. Zamanın Çankaya Kaymakamının Tayyip Erdoğan’ın seçim otobüsünden inmesine müsade etmediği geniş hatıratta unutulmamalıdır. Zira Ak Parti’nin ampulunun ışığının karartılması tehlikesi ciddi ciddi baş göstermiştir ve bunun sebebi dışsal sebeplerden ziyade içsel ve yapısal sistematik arızalardır.

 

Tarih önünde yüce Türk Milleti ve Ümmeti İslam’ın hafsalası/kamu vicdanı bu kırılmaya sebep olacak hataların sahiplerini çarmıha(!) germekten imtina etmeyecektir. Ve şunu unutmamak lazım ki kamu hafızası hiç bir şeyi unutmaz.

Şöyle ki;

Köyün birinde imam efendi namaz kıldırırken gayri ihtiyari yellenivermiş. Tabi bütün ahali günler boyu bu olayı konuşunca imam efendi çareyi tayinini köyden aldırmakta bulmuş. Aradan yıllar, yıllar geçmiş... Başından geçen olayı bir türlü  unutamayan ve köylünün hala bu olayı konuşup konuşmadığını merak eden imam efendi 20 yıl sonra içindeki merakı yenemeyerek köye gitmiş. Köyün girişinde yirmili yaşlarında bir delikanlı... Selam, kelam, kimlerdensin faslından sonra imam efendi delikanlıya kaç yaşında olduğunu sormuş. Delikanlı bu soruya farkında olmadan imam efendiyi köye girmekten men eden şu ibretamiz cevabı vermiş:

- Vallahi amca tam yaşımı bilmiyorum ama anamın dediğine göre imamın osturduğu yıl doğmuşum!

Yani Ak Parti’yi % 41’e düşüren nedenleri muhafazakar seçmen kitlelerinin unutacağını sanmak bu toplumu tanımamanın ta kendisidir. Bakmayın siz bir takım ahmakların bu milleti balık hafızalı olmakla suçladıklarına... Siz siz olun bu milleti ve onun sandıkta tebarüz eden iradesini küçümseyip o iradeyi nankörlükle suçlamayın.

Yoksa siz ballandıra ballandıra anlatmakla bitiremediğiniz onca Ak Parti icraatını kendinizin yaptığını mı zannediyorsunuz? Eğer böyle bir zannınız varsa bunun bir vehim olduğunu bilmelisiniz. Ve bence daldığınız derin uykudan uyansanız iyi edersiniz.

Toparlanın;  Gitmiyoruz!! Zira, sandık yüce Türk Milleti’nin önüne geliyor...

Vira Bismillah.

 

E mail:   akpinartahsin@hotmail.com

Twitter: @akpinartahsin

 

 

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 3148 defa okunmuştur
CEMAL denen .... ya
KKN
Bak birader edebinle yazmayı öğren terbiyesizlik yapma. Sen kendini ne sanıyorsun. Dedikodu iftira yalan dolan. israilden tohum alınması senin ağababaları zamanındaydı. Lütfedip tarım bakanlığı sitesi gir de bak. Türkiye hiç bir yerden dediğin tohumları almıyor. Mavi Marmara da kırmızı bülten işlemlerini yapmayan FETO cular geçen ay görevden alındı. Bilerek ve kasten senin gibiler konuşsun boşboğazlara malzeme çıksın diye işleme koymadılar. Tabi senin zihniyetine göre her şey tezgah. Bak ensesi kalın aslan parçası 13 yıldır iktidarda olan bir partiden değil de sanki %1 bile alamayan tabela partisinden bahsediyorsun. sahi Gümüşhaneli Doğana hiç Bayburt ve Gümüşhaneli takkeli lerden eleştiri geldiğini duydun mu. nerdeeeeeee. ancak b.k atın RTE ve partisine. Ha belediyelere diyeceksen de buyur serbestsin. birlikte eleştirelimn. Zira bana göre çoğu hırsız ve rantçı
01 Eylül 2015 Salı 09:20
Beğendim (4)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
var mı var
Murat Koyun
yolsuzluk var mı var hırsızlık var mı 90 yıllık cumhuriyet döneminde ve daha öncesinde bunlar hep vardı ve var olmaya devam edecek. üzücü olan tarafı sistem değiştirme iddiasıyla iktidara gelen Ak Partinin de bu sistemin bir enstrümanı haline gelmesi. Yani ki sağcılar, solcular, milliyetçiler neden bunu yapıyor neden yetim hakkı yiyor diyen islamcılar bir adım daha ileri gidip haramı helali aramaz hale geldiler. yazık çok yazık.
31 Ağustos 2015 Pazartesi 22:30
Beğendim (5)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
meselenin özü
Ali
Ya bak hasan kardeş teşhisi orta yerinden koymuşsun vesselam. Ha bi de Urfa Belediye başkanının aday adayı olması var. Tam rezalet.
31 Ağustos 2015 Pazartesi 19:57
Beğendim (4)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
koyun
cemal
sizin gibi.......varken neden olmasin.ama verdiginiz oylar.israil,den gelen salatalik domates biber patlican brocoli hurma tohumlarina gitti.biliyorsunuz degil mi ya şu mavi marmara ne oldu kardes????hani o komutanlari kirmizi!!!??bulten cikartiyorlardi.kirmizi oldu mavi olen olduguyle kaldi.bir bardak soguk su icti akp,liler ve ihh.koltuk kaldi baki. bir arastir bakalim
31 Ağustos 2015 Pazartesi 18:41
Beğendim (0)Beğenmedim (3)
YORUMUN DEVAMI
HASAN ELSAN beye
KKN
Abi çok teşekkür ederim. resmen dile gelip de boğazda takılan cümlelerin net bir şekilde ifade etmişsiniz. Reisi astıracaklar resmen. Çalışmıyorlar. çalışanı engelliyorlar. Küpü dolduranlara bir şey olmaz. ama taşeronlara, sözleşmelere mahkum edilenlere ne olacak. on binlerce üniversite mezunu gencimizi taşeronlarda asalakların emrine verenler üstüne bir de ikitdar giderse bu çocukların hakkını ödeyemezler. keşke biri de cesaret edip RTE ye bunları yüzüne okuyabilse. O gergin RTE'nin aklını ruhunu sıkan bu durumdur. Kürt vekiller nerede. Devlet yanlısı aşiretler nerde. Listelere bakın Allah aşkına. Kendini siyasi teşkilatçılığın ordinaryusu gören karadenizliler(kimler biliniyor) kusura bakmasın da sizin devriniz kapandı. Genel merkez SKM bu sefer yenilenmelidir. Kürsüleri sallayan ilçe başkanları yok artık. O vekiller tek tük. bize gür sesli teşkilatçılar lazım. Geldiğinde adeta ortalığı saygısı edebi ve hitabeti ile sallayan abilerimiz nerede. nasıl kıydınız onlara reis
31 Ağustos 2015 Pazartesi 15:14
Beğendim (5)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri