Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tahsin AKPINAR

Ey Cemaat: Cemaate Bu Kadar Kıydığınız Yeter.

13.10.2014 17:25

Ülkemizin toptan bir iç savaş riski ile yüz yüze bırakıldığı haftanın, sonucu en çok merak edilen virajı da dün gerçekleştirilen HSYK seçimleri ile sağ salim dönüldü. Viraj içinde viraj... Kötü haftanın iyi haberi bu oldu açıkçası.

Kötü hafta; çünkü Kobani merkezli PKK-İŞİD keşmekeşinde ülkemizin bir anda yangın yerine dönmesi, akabinde düşen helikopter personelinin ve Sivas’ta meydana gelen trafik kazası nedeniyle de emniyet mensuplarının ölümü... İç acıtan ve yürek burkan olayların gölgesinde gerilen sinirlerimiz ve sıkılan yumruklar... Ve tabiki ülkeyi boydan boya etkisi altına alan öfke kabarması.

Ve tüm bunların keşmekeşinde dün gerçekleştirilen HSYK seçimleri ile birlikte ülkemiz keskin bir dönemeci savrulmadan geçmeyi başarırken, bu ülkenin milli ve manevi değerleri ile yoğrularak büyümüş ve bu günlere gelmiş bir sivil toplum hareketi olan “Gülen Cemaati” malesef yok olmanın sondan bir önceki eşiğine, geri dönülmez bir şekilde gelmiş oldu! Böyle girift bir ifade kullandım, çünkü hala, bu kazanamayacakları savaşı, “pes ederek” vatan, millet ve cemaat lehine hayırlı bitirme adına son bir şansları daha var. Ama bu şansı asla kullanmayacaklar.

Yandı gülüm keten helva!

Tek yapmaları gereken ülkedeki dönüşümün katalizatör gücü olan hükümetle başlattıkları savaşı “pes ederek” bitirmek ve kendi iç muhasebelerine gömülüp, yanlışa karışan ve ülkenin milli sırlarını başka ülkelere servis edenlerin cezalandırılmasına yardımcı olmak. Cemaati kendi emel ve art niyetleri çerçevesinde, uluslararsı sistemin güç odaklarına taşere edenlerin yakasına yapışmak.

Yoksa bu gidişat iyiye değil.

Yeni yeni kaleler ihdas edip onların Roma Garnizonları’nın düştüğü gibi düşüşlerini izlemek periyodik olarak dibe vurmaktır ve 50 yılık bir emeğe yazık etmektir. Bu gidişin sonu; ne Prut Seferi, ne de Pirus zaferidir! Baltacı Mehmet Paşa bile Prut’tan elleri bu kadar boş dönmemişti..! Oysa, Tayyip Erdoğan ve çevresi, Kanije komutanı Tiryaki Hasan Paşa gibi uluslararası sisteme direniyor. Millet de bu yüzden bir uzun adamaın tiryakisi!

Tabi, tiryakla haşhaşı karıştırmamak lazım! En azından ayarını kaçırmamak lazım! Sonra Ekrem abi gibi başı dumanlanıp psikoloğa koşmakta var işin sonunda! Hem “Maraş Otu” sizin neyinize yetmiyordu birader.!? En azından yerli malı!

Daha hala, o güçten başı dönmüşlüğün verdiği kibirle, nereye kadar gidecek bu iş? Yazık günah değil mi? Suç hep hükümette mi? Sizin hiç mi suçunuz yok? Fethullah Gülen hiç yanılamaz mı? Dikdatörlükle suçladığınız ve girdiği son on seçimi kazanmış adamı daha ne kadar idam sehpası ile tehdit edeceksiniz? Bu tutum ve davranışlarınızın bile, sizi korkunç kıldığının farkında değil misiniz? Elde ettiğiniz kısmi güçle bütün ülkeyi birbirine kattınız, ya peki bütün güç sizde olsa ülkeye ve kendinize yapacağınız zulmün sınırları neçe olurdu?

Ey cemaatin ileri gelip geri gidenleri: HSYK seçimlerinde, resmen, o “dokunanın yandığı(!)” gücünüzün perti çıktı ve mutlak sınırlarınız belli oldu. Yalnızca askeriye içerisindeki kripteksinizin içine sığdırdıklarınız kaldı. Bu son barutunuzu da kullanacağınızdan eminim. Daha doğrusu bu yola saparak top yekün intihar edeceğinizden eminim ama benimkisi “Ancak mü’minler kardeştir” düturunca mü’min kardeşlerimi ikaz etmektir.

Intihar kötüdür ve toplu intihar, toptan kötüdür.

Bana hükümetin yanlışlarından bahsetmeyin. Zira, biz hançeremiz yırtılırcasına parti içinde bunları haykırırken, koca “Samanyolu Medya Grubu ve Cemaat” halinden oldukça memnundu. Ve biz yapalyalnızdık itirazlarımızda. Gelin bu hatalar silsilesinden dönün. Gelin, bu birikimi heba etmeyin. Gelin bu ülke müslümanlarının histerik bir sosyo-psikolojik travma yaşamasına son verin.

Bayram kardeşim pek hazzetmemişti ama ben, kavganın en başında dile getirdiğim bir arabesk şarkısının sözleriyle bitirmek istiyorum. Neden arabesk şarkı olduğuna gelince, görüyorumki bu memlekette arabesk seven sadece ben değilmişim! Koca koca hoca efendilerde baya baya arabeskçi çıktı! Halbuki biz kendilerini “Nurcu” bilirdik!

Neyse bitirelim. Bu şarkı, benden, sevmeden kavuşanlara gelsin! Sevipte kavuşamayanlar ise Pensilvanya’ya lütfen!

 

zaman zaman beni düşünüp ağlıyormuşsun leyla.
efkar dağıtmak için içiyormuşsun leyla.
etme leyla, yapma leyla, kendine kıyma leyla,
dünyanın hali bu üzülme leyla

sana intizar etmedim ki
ne bu hal, nedir bu kederin leyla?
istemiyorsan beni burda
korkma korkma giderim leyla.

geri dönmem sözümden,
ödün vermem özümden,
öperim gözlerinden,
hoşçakal leyla.

kalbi kırık olan ben,
bağrı yanık olan ben.
senin olmadığın yerde,
boynu bükük kalan ben.

kötü düşünme hakkımda,
tanırsın beni sen, tanırsın leyla.
acı çekmek varsa bahtımda
çekerim, çekerim, giderim leyla.

geri dönmem sözümden,
ödün vermem özümden,
öperim gözlerinden,
hoşçakal leyla.

 

Hemen kızmayın be, bu ne alaycılık falan diye. Vallahi bu kalemimin % 25’i. Kardeşlik hukuku gereği daha fazla kıyamıyorum. Kızgınlığım daha fazla ama onu adalet duygularımın önüne geçirmek istemem.

 

E mail:   akpinartahsin@hotmail.com

Twitter: @akpinartahsin

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 4886 defa okunmuştur
Öfkemiz aklımızı örtünce
Hidayet
Cemaatin tabanındaki masum kardeşler hala işin farkında değiller. Hakan Fidanı israil resmen istemiyorum dedi ardından birileri onu tutuklamaya kalktı. Türkiye esed zulmüne karşı bir şeyler yapmak istedi tır hadisesi ortaya çıktı. Türkiye Bosnadaki müslümanlara yardım etti yine aynı failler TÜRKİYE yi Avrupaya şikayet etti. Tayyip ERdoğana öfke duyarak ülkeye büyük zarar vermek, dine akla vicdana sığar mı? Kendi küçük menfaatleri meşru bile olsa onu korumak adına Ülkeye zarar vermek Gayri meşru değil mi? verdiği halde
18 Ekim 2014 Cumartesi 09:29
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
tablo beraberliği gerektiriyor
muhammed sarı
camianın yok olma eşiğine gelme algısı son derece anlamsız. Bu tür hizmet kurumlarının sahibinin Rab olduğuna inanıyorum. Her bir insan sadece bu ve benzeri organizasyonların içinde kendisinin istihdam edilmiş nasipli bir ferdi olarak görür. Hem hakkı temsil eden, her türlü masivalara karşı duruşunu kaybetmeyenlerin veya yok etmeye karşı var olma mücadelesi içinde olanların yanında hep Cenab-ı Hakkın olduğunu insanlık tarihi onaylamıştır. Yapılanların büyük zulum olduğunu ve bir gün o kılıcın kendilerine döneceğini de insanlığın iftihar tablosu hz. pygmbr söylemiyor mu? Ama şu an ki tablo ülkemizin büyük bir kaosa sürüklendiğidir. Böyle bir manzara karşısında böyle bir yazı hayal kırıklığı yaratmıştır.
16 Ekim 2014 Perşembe 22:08
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
acınacak manzara
cemaattin bey
şu yorumcuların kibrine ve kendilerini sorgulamaktan yoksun hallerine bakınca acı acı gülmek ve hatta ağlamktan başkası gelmiyor içimden. De hadi siz gidin başbakanı asın, ona sövün sayın... belki sevap kazanırsınız!
15 Ekim 2014 Çarşamba 07:32
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
bir güzel yazı yahu.
ümit seyhan
Ülkemizde edepsiz edebiyatçı ve yazarların son zamanlarda artığını görüyoruz.Sizin bir müslüman olarak edepten çok uzak olduğunu görmekteyiz. Ne yazık ki böyle nezih bir sitede hala yazıyorsunuz. Varsa bir birikiminiz bir kere de kimseye leke atmadan, iffetli bir yazı yazın da okuyalım. Farkınız olsun... Sizin yüzünüzden siteye girmek istemiyorum. Ayrıca site editörlerine de duyurmak isterim. Lütfen yahu...
14 Ekim 2014 Salı 00:55
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
ne alıp veremediğiniz var bu cemaatten
seleme
Sayın yazar sizin bu camiadan alamadığınız çekemediğiniz ne var yahu. Kardeşlikten bahsediyorsunuz sonra da haklarında sadece yanlış algılarla ki çoğu suçlamalar delilsizlikten dolayı safsata çıktı. Siz izlemiyorsunuz galiba. Niçin insaflı ve tarafsız olamıyorsunuz. Bütün dünya bunu biliyor. Hukuka vurduğunuzda neticeleri sizlerin yazdıklarınızın doğru olmadığını gösteriyor. Bu takıntıdan size sevap geleceğini düşünüyorsanız iftira ve yalanlarınız bunu size vermeyecektir. Üç günlük dünyada sevaplarınız da silinmesin. Daha önemli problemler var. Ülke parçalanıyor.....
14 Ekim 2014 Salı 00:10
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri