Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tahsin AKPINAR

Milli İttifak Hükümeti’ne Hoş Geldiniz..!

10.06.2015 10:14

 

Ve bitti... Seçim, 13 yıllık tek partili AK Parti hükümetlerinide bitirerek bitti.

 

Aylardır patırtısı kütürtüsü devam eden seçim süreci, sandığın halkın önüne gelmesiyle birlikte yerini daha başka bilinmezliklere bırakarak nihayete erdi. Halk, sandıkta son sözü söyledi. Çok derin manalar ve ibretlik manzaralar ihtiva eden bu sonucun ve yeni bir bilinmezliğe yelken açışın faturasıyla yüzleşme vakti şimdi.

 

Hem tarihin kendisine yüklediği ağır sorumluluğu sekteye uğratan Ak Parti tüzel kişiliği hemde tarihin son yüz yıl içerisinde önüne çıkardığı en büyük fırsata dur diyen aziz milletimiz için şimdi hesap kitap zamanı.

 

Şimdi, millet olarak bizler unutmuş olduğumuz koalisyonlu kaotik ortama dönüş yapmış olduk. Internette gördüğüm şu cümle yüzleşmekte olduğumuz gerçeğin halka yansıyacak boyutunu en iyi şekilde anlatmaktadır:

 

“Ayfon (Iphone) kuyruğundan tüp kuyruğuna geçiş..!”

 

Hırsızların(!) iktidardan düşmesine düğün bayram etmesi gereken piyasanın tepkisini gördünüz değil mi? Daha şimdiden faizler çift haneye vurdu. Döviz, altın ve borsa anlaşılan hırsızların iktidardan düşmesine pek sevinmemiş görünüyor!

 

Gelenin mi gidenin mi hırsız olduğunun turnusol kağıdı işte budur. Tabi bu daha iyi günlerimiz.

 

Bunun uluslararası yansımasını anlamak için ise her ne kadar İsrail medyasına bakmak yeterli ise de en veciz izahat İtalyan Le Republica Gazetesi’nden geldi:

 

“Yeni bin yılın Selahaddin’i durduruldu.”

 

Tabi o Selahaddin’den gelecek güzel haberleri bekleyen dünyanın dört bir yanındaki mazlumların umutlarıda söndürülmüş oldu. Tabi şimdilik. Ve bunda sürekli mazlum edebiyatı yapan müslüman Kürt halkının seküler tercihi birinci dereceden etkili oldu. Kürtler kendilerine yazık etti. Malesef merhametten maraz doğdu. Bu ülkede bir daha hiç kimse Ak Parti kadar merhamet yolunda cesur davranma kararlılığını kendisinde bulamayacaktır. Kürt kardeşlerimiz Türk seçmenin blok olarak MHP’ye oy vermesini istemezlerdi değil mi? Ama kendilerini Kürt faşizminin kollarına teslim ettiler. Kürt kardeşlerimiz Türk kardeşlerini faşizmle mücadelede yanlız bıraktılar.

 

Hayret ki ne hayret!

 

“Selocan” denilerek sevimlileştirilen solucanlı yolda yeni dönemin ilk işaret fişeği Diyarbakır’da İHYA DER başkanının infaz edilmesiyle verilmiş oldu.

 

Yazık...

 

Bu seçimin sonucunda eğer “Ak parti neden %60 almadı?” sorusunu sorabilecek bir durumda değilsek bu da Ak Parti patronajının cevabını vermesi gereken bir sorudur. Bunca hizmet ve devrimsel değişikliklere rağmen neden?

 

Neden?

 

Neden üst oy marjı %65’lere vurabilecek bir parti böyle bir sonuca toslamak zorunda kaldı? Bu sorunun cevabı kesinlikle ve kesinlikle Ak Parti’nin içsel çözümlemeleriyle cevap bulabilir. Bu sorunun cevabı bulunup, sorumluları siyaseten itlaf edilip hukukun eline Ak Parti eliyle teslim edilmezse işte esas ozaman Ak Parti’nin zor günleri başlamıştır.

 

Ak Parti hemen memurların, akademisyenlerin, mühendislerin elinden geri alınıp siyasetçilere teslim edilmelidir. Bu, bir gün dahi ertelenemez artık. “Türk diye bir şey yoktur!” sözü zemindeki kaymanın vehamet boyutunu göstermektedir.

 

Kendimi Haçova Meydan Muharebesi’nden çıkmış gibi hissediyorum! Kazandık mı? Sayılmaz. Yenildik mi? Hayır.

 

Eğer, Devleti Ali Osman, Haçova Savaşı’ndan gerekli dersleri alıp uygulasa idi Viyana Bozgunu’nu yaşamazdı.

 

Diyeceğim odur ki çatırdamadan yıkılacak bina henüz keşfedilmedi! Bu çatırdama ehil kişiler tarafından esaslıca meşvere edilip çözümler kararlıca uygulanmalıdır. Değilse bu çürük, iktidar partisinin bünyesinden devletin hükümet kanallarına ordan da devletin asli yapısına sirayet ederek devleti çökertebilir.

 

Herkesin şapkasını önüne koyup düşünme vaktidir.

 

 

E mail:   akpinartahsin@hotmail.com

Twitter: @akpinartahsin

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 2874 defa okunmuştur
Devlet
Vatandaş Irıza
Devlet acziyeti kaldırmaz. Sorunu çözerken eğer elinizden devletin yasal çomağını bırakırsanız telef olursunuz. Ama esas zararı devlet yapısı alır. Ağızlarından Fatih ve Yavuz'un adını düşürmeyen AKP kadroları bu padişahların icabında din gardaşınada kılıç çektiğini bilmez mi? Kaldı ki komünist PKK nedir? Bu böyle gitmez. Gözünü budaktan sakınmayan biri bulunmalı hemen.
16 Haziran 2015 Salı 21:54
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
öyle bazıları atıyor kürtler hain diye felan
simyacı
Yıllardır tehdit ve çevre baskısı altında olan doğudaki kürt akp lilerin yerinde batıdaki korkaklar olsa varya akp oy bile çıkartamazdı. Öyle uzaktan sallamak kolay.
11 Haziran 2015 Perşembe 14:34
Beğendim (3)Beğenmedim (2)
YORUMUN DEVAMI
özünde güçlü vurgular var
muhterem şahıs
çok güzel tahlillerde bulunmuşsunuz. Yalnız şunu çok iyi bilmelisinizki Doğuda 3 bin çocuk pkk tarafından kaçırıldı. Doğuda insanlar akpartiye oy vereceğim diyemiyor bile.Pkk nın mahkemeleri bile var. Devlet acizyet içinde. orada devletin askerinin bile çözüm bk.una ses çıkaramadığı yerde ne bekleniyordu. İşte devletin polisinin sandığından bile hdp birinci çıkıyor. paraleli zartı zurtu hep bir oldu
11 Haziran 2015 Perşembe 10:22
Beğendim (2)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
bir diğer husus2
KKN
Gelelim kadro meselesinee. Vermedin bize vermedin. Sana canı ile saf tutanlara değil fettoşlara verdin. Sana asker gibi itaat edenleri belediye başkanlarının ve egosu zırvanın zirvesine çık il başkanlarına yedirdin. Kurucular ve sonrakiler nerede. 2011 seçimleri öncesi budanan teşkilatın sesini duymak yerine onların talepleri olmadığı için bağırıyorlar havasına girdin. aklını başına al artık. Sen kendi başına değilsin olamayacaksın. Sen asılmayı nasıl göze aldıysan bizde aldık. Asılacaksak bari amaca ulaşmış huzur içinde asılalım reis.
10 Haziran 2015 Çarşamba 10:33
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Bir diğer husus
KKN
ekranı açar açmaz sizin bir yazınızı bekliyordum. Ekranı ikinci yenilememde yazınız düştü. gelelim RTE ağamızın bir önemli hatasına. Bu selocanı ciddiye alıp neden her dediğine cevap verdin. Onu sen popüler kıldın. Bir zamanlar ikinci liğ takımı diye baykalı bile sallamazdın da adam tepe taklak oldu. Kemali aldın karşına vur ha vur. tüm solcuları PKK destekli bir partiye oy verir hale sen getirdin. Bir saray takıntın ne hale getirdi. Deyseydin ki BAŞKANKLIK şart ama ben aday değilim inan farklı olacaktı. ama sana etrafındaki paralelci çakma danışmanlardan ulaşmak mümkünmü. Davutoğluna devrederken komple vitrini değiştirmen neyin nesi idi. Gökçek ile sivri arınça bir hop demedin. 3. sınıf liderleri aldın karşıan onlara payeler verdin .Yeni bin yılın selahaddinini durdurmalarına sen fırsat verdin reis. şimdi 100 binler kapıya konacağım korkusu ile günlerdir uykusuz. Zaten teşkilata verdiğiniz işler Temizlik ve güvenlik. Kaymaklı yerler hala saadet ve FETTOŞcularda halaaaaaaaaaaaa
10 Haziran 2015 Çarşamba 10:30
Beğendim (4)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri