Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tahsin AKPINAR

Seçimin Anlamı: Ak Parti Sadece İlk Raundu Aldı

01 Nisan 2014 Salı

Göbeğini kaşıyan adamın atası “Uzun Adam,” post modern darbe teşebbüsünün kendisini kıstırdığı köşeden, “açlıktan kısa kalan, göbeği kıllı adamların(!)” desteğiyle, şimdilik darbeyi savuşturmuş bulunuyor.

Daha doğrusu, darbe teşebbüsünü kesin olarak ekarte etme fırsatını yakaladı Ak Parti liderliği. Şimdi sıra teşhisi doğru yapılan bu “Haşhaşi” yapılanmanın, doğru hamlelerle meşru zemine çekilmesini sağlamaya yetecek kadar doğru teşebbüsleri hayata geçirmek.

Bu yapılanmanın, bir terör organizmasına evrilmesini engellemek için bu yapı küçültülmeli, küçük gruplara bölünmeli ve ciddi bir iç muhasebe yapmasını sağlayacak fırsatı kendilerine verilmeli. Değilse bu korku kamburunu bu ülke sırtında taşıyamaz.

Sandıktan çıkan seçim sonuçlarını küçümseme yolunu seçen bu yap,ı hala gücün kendinde olduğunu varsayarak “özgün ağırlığını!” iktidarın üzerine bir kere daha çullamayı deneme emareleri gösteriyor. Cemaatin içinde gözü kararmış bir grup var güçleriyle iktidara saldırmaya hazırlanıyor. Bu tespiti, cemaat yapılanmasının içerisinde olduğunu zannettiğimiz Hüseyin Gülerce’de yapıyor. İç halkanın neresinde olup olmadığını oda bilmiyor tam olarak, bizde.

Ama esas Savaş Şimdi Başlıyor.

Ak Parti, galibiyet rehavetine kapılırsa şayet vay geldi başına. Seçmenden aldığı “ine girme yetkisini” tereddütsüz bir şekilde kullanmalı iktidar. Ve bunu yaparken hukuktan asla taviz vermemeli. Her şey  milletin gözü önünde mahkemelerde sonuçlanmalı. Zira, önümüzdeki Ağustos ayında gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı seçimi ve 2015 genel seçimlerinin selahiyeti ve bu yapıya karşı kesin bir sonuç alınabilmesi için bu olmazsa olmaz şart.

Bu, en çokta cemaati içine düştüğü fasit daireden tutup çıkarmak için gerekli. Zira cemaat, ortaya koyduğu performans ve hizmetlerle bu ülkeye lazım. Ahlaki bir direnç noktası. Önemli bir ekolün önemli bir okulu.

Cemaate yönelik hamleler yok etme amacına dönük değil cemaati esir eden kirli emir komuta zincirini kırmaya dönük olmalı ve cemaat özgürleştirilmelidir. Böyle bir yapının yurt dışından yönetilmesine müsaade edilemez. Böyle bir yapı uluslararsı istihbarat teşkilatlarının insafına bırakılamaz. Bu; cemaatede, bu cematin içinden çıktığı milli manevi değerleri uhdesinde barındıran milletede yazık olması anlamına gelir.

Zaman Gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce'nin cemaatle ilgili çarpıcı itiraf ve tespitleri dikkatle irdelenmeli ve herkes şapkasını önüne alıp uzun uzun nerde yanlış yaptığını düşünmeli.

"1- Hizmet baştan beri yanlış yaptı. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'na savaş açtı. Gezi'den itibaren Başbakan'a hakaret etmeye başladılar.

2- Üslubumuzu kaybettik. Namus bildiğimiz üslubumuz. Biz bunu bıraktık hükümetle savaşa girdik, diyaloğu bıraktık çatışmacı dil kullandık.

3-  Siyasallaştık. CHP için kapı kapı dolaşıp oy istedik.

4- Hizmet hep çoğunlukla hareket etti. Hep öyle yoluna devam etti. İlk defa çoğunluğun karşısına çıktı ve kaybetti. Orjinalini kaybetti, yara aldı.

5- Cemaat-İktidar kavgasında, inananlar kullanıldı ve 'Hizmet'e gönül vermiş insanlar bile bu hisse kapıldı.

6- 30 Mart'taAK Parti'nin elde ettiği başarıya rağmen, yanlışta ısrar ediliyor ve: “Bu yanlış Hizmet'i temsil vasfı olmayan kişiler tarafından yapılıyor. İnsanların tanıdığı bildiği Hizmet bu değil. Hizmet yara aldı. Hizmet'i tanınmaz hale getirdiler. İnsanların güveni sarsıldı.”

7- Bundan sonrası için de 'Cemaat ayarlarına dönmeli'.

Şimdilik bu tespitlerle bitirelim. Bu tespitlerin her biri ayrı ayrı irdelenmeli ve bu düzlemde kalıcı çözümler üretilmeli.1,2,3,5 ve 7. maddeler ile 4 ve 6. maddeler ayrı ayrı kategoriye alınmalı. Her birisi facia olan bu yanlışlardan 4. maddeyi biz defaaten yazdık. Bu zaten sosyoloji ilmini bilmemektir. Yok biline biline yapıldıysada cemaate ihanettir. Cemaati duvara toslatmaktır.

Siz hiç kanosunu akıntıya karşı süren bir sörfçü gördünüz mü? Cemaate bu yaptırıldı. Ana akımdan ayrılıp ana akıma karşı kürek çekmek, hem aptalca hemde gereksiz bir hareket oldu. Korkarım cemaat yanlışında ısrar edecek ve bu ısrar cemaati yok etmese bile bu milletin asli değerlerine düşman edecek.

 

E Mail : akpinartahsin@hotmail.com

Twitter: @akpinartahsin 

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 2890 defa okunmuştur
ahlaksızca alıgı değil
himmet3
Ahlaksızca ahlaktan bhseden bir cemaat olmuşsunuz. Bu nasıl bir utanmazlık, bu nasıl bir hedefe giden her yol mübah kültürüdür. Siz kendinizi ne sanıyorsunuz. CHP ye oy istemek nedir. KULLANILDINIZ etkiniz SIFIR. Polislerinize mi güveniyorsunuz. Yoksa görev yeri bir emirle değişiecek savcılarınıza mı. Bir ülkede onun bunun savcısı hakimi polisi denilen saçmalığı chp den sonra siz başardınız. Allah sizin belanızı mı verir yoksa yüceltirmi Mevla bilir. Ama halk tan artık 1 tane burs alırsanız ben de size elli tane burs vereceğim. Kurban derisi değil toynağını alırısınız artık
21 Nisan 2014 Pazartesi 12:17
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
boş geçtin bu konuları demek vardı
himmet bey2
Ayrıca elinizde olduğu apaçık olan kasetler, TAPE ler neyin nesidir. Bu neyden korunma refleksidir. Gayretullah dokunur muş. Evet Müslümana bak. Başkasının günahlarını çekip saklıyor. Madem o kadar dürüsttünüz topladığınız yardımların vergisini neden vermediniz. Yada resmi beyan etmediniz. O kadar ahlaklısınız ki vekilin koynuna giren İRAN ajanı aşifteye karşı vekili uyarmak yerine kasede alıp karşısında nasıl bir zevk aldınız .Bu sadist sapık ruhkların tezahürü olabilirmi.
21 Nisan 2014 Pazartesi 12:14
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Aslında kör olduğunuzu kabul etmiyorsunuz
Hİmmet bey
Hizmet hareketi dediğimiz bir yapı söz konusu iken CHP oy isteyerek aslında DSP ye oy vermiş olan yapınız bizi şaşırtmadı. Sadece üzdü. Havuz medyası deyip duruyorsunuz. Saman tv gzt, bugün tv gzt vs lerde 17 aralı gecesinden itibaren bir anaavrat sövülmediği kaldı. Siz o alçak medyanızı veya içinize sızmış o çocuklarını, çetecilerinizi top sakal çetelerinizi adam edebilseydiniz durum bu hali almazdı.
21 Nisan 2014 Pazartesi 12:12
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
ahlaksızca bir algı yönetildi...
himmet
Ana akım çirkin bir şekilde yönettiği algı yönetimiyle yalan, iftira- bir tane delil getirilemedi- hakaret, havuz medyasıyla yaptığı yalan haberler ki bugüne kadar çıkan haberlerden iki cilt kitap basıldı- akıtan bir yapıysa hiç kimse orada yerini almaz. Bu cemaate mensup insanlar gayet öngörülü entellektüel insanlardır ve insaflı, usluplü insanlardıR. Kir akan oluktan su içmezler. Her şeyi söylüyorsunuz da ahlak dışı davranışlarınızı ve hukusuzluklarınızı hiç kimse es geçmiyor. Yok tavan tabanı kandırıyormuş da, onlar masummus da... Bu nifaktır. Büyük günahtır.Bunu örnekleri 3 ayda binlere yaklaştı. bir gün doğrular ortaya çıkacak. O insan Allah'ın izni ve inayetiyle müslümanları hiç mahcup etmedi. Şu an eskisinden daha sağlam vifak ve ittifakın oluştuğunu kimseler yazmaz tabiiki. Galip gelmek hiç bir zaman haklılığı ortaya koymaz.Kırılan gönüller, ,işlenilen günahlar bir çok kimseyi pişman edecektir.Hem her şeyi abartarak anarşistçe her harekete darbe v.s ifadeler kulllanmayın.slm
04 Nisan 2014 Cuma 01:24
Beğendim (0)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri