Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tamer KORKMAZ

Bombalar

25 Ağustos 2008 Pazartesi

Bu kaçıncı bombalı tezgah?

Her tarafa döküp saçmışlar, bombaları… Korku imal edip Kaos'a oynuyorlar…

İstanbul-Karacaahmet mezarlığında şüphe üzerine ihbar edilen zaman ayarlı 'termos' bomba son anda fark edildi; facianın eşiğinden dönüldü.

Otobüs durağının burnunun dibine bırakılan parça tesirli bomba “infilak saati”ne yirmi iki dakika kala imha ediliyordu.

Bolu-Gerede'de ise TEM yolu kenarında iki el bombasıyla iki ses bombası bulunuyordu!

* * *

Bu toprakların hemen her tarafına “bomba” ekmişler!

“Kaybedenler” cenahına mensup “Alacakaranlık Kuşağı” temsilcileri Türkiye'ye bir kez daha “kanlı kâbus” yaşatmak için kol geziyorlar.

Geçen perşembe İzmir'de ciddi bir badire atlatmıştık:

Teröristlerce bir binanın önüne park edilen bomba yüklü çalıntı otomobil, polis servisi ile orduevine bağlı askeri araç geçerken patlatılmış; toplam 18 kişi yaralanmıştı…

Cep telefonu düzenekli bomba, araçların geçişinden üç saniye erken patlatılmış; “Uzaktan Kumandalı” Provokasyon çok şükür amacına ulaşamamıştı.

İzmir'deki hadiseden iki gün önce ise…

Diyarbakır'dan bomba yüklü araçla yola çıkan bir terörist, eylem için gittiği Mersin'de -yakalanacağını anlayınca otomobilini havaya uçurmuş; 13 polisimiz yaralanmıştı…

Mersin'deki eylemde parçalanan 'canlı bomba'nın PKK'lı olduğu saptandı.

Diğer taraftan, İzmir bombacısı teröristin de aralarında bulunduğu sekiz kişi sıkı bir takip neticesinde yakalandı.

* * *

PKK'nın bitirilme süreci yaşanırken, terör örgütü mensuplarının büyük kentlerde sarsıcı eylemlere girişiyor olmaları hayli dikkat çekici…

Kritik zamanlarda gerçekleştirilen bu eylemlerde PKK'lı teröristlerin kullanılması, onların arkasındaki malum gücün ve de o gücün amaçladıklarının üzerini örtmemeli!

Ergenekon'u imal edenler; darbeci örgütün deşifre edilip üzerine gidildiği bir süreçte, bu topraklarda yaşadıkları “dönülmez akşamın ufkundaki” yenilgilerinin çaresizliğiyle PKK teröristleri üzerinden kanlı “Alacakaranlık Kuşağı” dizisini sürdürmek istiyorlar.

Ergenekon'un DHKP-C'den Hizbullah'a birçok örgütü imal ettiği; PKK'yı da yıllardır sistematik bir biçimde yönlendirdiği gerçeği iddianame vesilesiyle de gün ışığına çıkmadı mı?

Hal böyleyken, PKK'nın arkasındaki dış merkezi göz ardı ederek yakın geçmişteki ve bugünlerdeki hiçbir sarsıcı hadisenin perde arkasını çözemeyiz.

Kanlı eylemlerin arka planını işaretlemek üzere o malum merkeze vurgu yapıldığında; “Komplo teorisi bunlar!” refleksiyle karşı çıkanlar, bilerek ya da bilmeyerek provokasyonların perde arkasını da “ülkemizin dört bir yanına bomba ekmiş olanlar” hakkındaki gerçeği de örtbas etmiş oluyorlar!

* * *

Not: Yıllık iznimin bir bölümünü kullanmak üzere yazılarıma ara veriyorum.

Bu yazı toplam 4010 defa okunmuştur
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri