Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tülay SEVEN

Başörtülü Kızlarla "Bunlar" Evlenecek?!..

11 Ağustos 2009 Salı

 Nedir bu milletin bitmeyen derdi? Başörtülü kızlarla kim evlenecek? Ekonomimiz dert olmaktan çıkmış, eğitimimiz son derece başarılı sonuçlar vermiş, güneydoğu’dan şehit haberleri gelmemeye başlamış, tüm ülkece dertlerimiz bitmiş, sorunlar çözülmüş; bir derdimiz kalmış: başörtülü kızlarla kim evlenecek? Dertsiz başa dert mi desek, pişmiş aşa su mu desek? Ya da vur beline kazmayı…

 

Bu ne yahu işiniz, gücünüz, derdiniz mi yok. Çevrenizde kaç başörtülü var evlenmemiş?

 

Herşeyden önce hangi başörtülülerin meselesi bu, sadece başörtülerin mi derdi bu? Cevabını verelim; bu dert sadece başörtülülerin derdi değil. Kendine güvenen, kendini geliştirmiş, maddi özgürlüğü olan, kendini geliştirmek için çaba sarf eden bütün bayanları kapsıyor. Neden? Çünkü erkeklerin birçoğu bu kadar donanımlı bayanları kaldıramıyor. En kaldırabilirim, yapabilirim diyen erkekler bile dönüp dolaşıp gelenekle genlerine giren kadın tipini arzuluyor.

 

Onlara hatalarını söylemeyen, eleştirmeyen, diplomalı olsa da pek çok işe karışmayan, sadece zaafları yerine getiren, isteklerini karşılan biri olsun diye düşünüyor erkeklerin birçoğu…

Haa sakın yanlış anlaşılmasın itaat konusunda diyeceğimiz bir şey yok. Sadece erkeklerin bayanlara bakışını “anne” kategorisinden çıkartıp “eş” kategorisine koyması gerekiyor.

 

Küçüklüğünden beri hizmete alışık sürekli evetlerle egosu büyütülen erkekler çetin cevizlere çatınca çözümü en kolay yolda bulup tercih etmiyor.

 

Çevrenizdeki fazla donanımlı bayanlara bakın ya eşleri onlardan daha donanımlı ya da tam tersi özelliklere sahip…Bazı bayanlar da evlenmeden önceki halini evlendikten sonra sindirilmiş olarak devam ettiriyor.  Ne zaman ki  iki taraf da kendi özel zevklerini, ilgi alanlarını yitiriyor işte o zaman mutsuzluklar, hayattan zevk almamalar başlıyor.  Gelsin depresyon…

 

Burada iki tarafa da söylenecek söz, donanımlı bayanları daha iyi anlayabilmek için erkekler kendilerini mesleki alanlarda geliştirirken, kişisel gelişimleri için çaba sarf etmeli, özel zevkler edinmelidirler. Donanımlı bayanlar da egolarının esiri olmamalı.

Donanımlı olmak yücelik değil… insana değer katan bir nimet olmalı. Ne kadar donanımlı olursanız olun ahlak süzgecinden geçmezseniz iki taraf için de hüsran olur. Ve sonuç ego savaşına döner.

 

Ağacın meyveleri attıkça dallar daha da aşağı eğilir hepimizin bildiği gibi. Kimse dertlenmesin herkesin bir alıcısı, bir değer bilicisi vardır. Kaldı ki Allah kimseyi kıymet bilmeyenlerin eline düşürmesin. Yoksa altın çöpe de düşse altındır.

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 5298 defa okunmuştur
itaat sart...
ömer
kardesimne iki kitap okuyunca kendinizi abdurrahman celebi olma hevesinden vazgecin artik.aslinda bu tavirlar feminizmdir.kardesim Allaha itaatkar esinize siz de itaat edin ve bu bilgiclik havalrindan vazgecin ki aile hayatinizda mutlu olabilesiniz...
15 Ağustos 2009 Cumartesi 00:05
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Anlayabiliyorum
Musa Pazarlı
Bu konudaki duyarlılığınızı anlayabiliyorum. Benim de yakın çevremde başörtülü insanlar olduğu kadar, başörtülü kızlarla evlenmeyi artık kendilerine zül sayan sıkı İslamcı arkadaşlar var. Sorun sadece erkekler de mi? Yoksa bazı başörtülü kızlarımızın kendi kıyafetleriylee çelişik durumların da mı? Fazlasıyla materyalist ve feminist tavırlar, sıkı İslamcı gençlerimizin aklına bile acaba düşürüyor. Kaldı ki babaları İslamcı kendileri zaten kapitalist olmuş yeni nesil gençlerin açık kızlarla evlenmeyi tercih etmeleri normal bir durum. .
13 Ağustos 2009 Perşembe 10:36
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri