Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ufuk COŞKUN

Bileti kesilen Baykal ve sahte ahlak oyunları

11.05.2010 11:44

İşin ahlaki boyutu;

Kim ne derse desin ortada her bakımdan çirkin ve çok adi bir durum var. Öncelikle söylemek isterim ki; kasetteki görüntüleri ahlak değerinin arkasına sığınarak savunmaya çalışmak ve buradan Baykal’ı mağdur pozisyonuna sokarak korumaya çalışmak yanlış bir tutumdur. Bu ülkede her fırsatta kendini saygın, ahlaklı, namuslu bir politikacı olarak takdim eden diğerlerini ise sürekli namussuzlukla itham eden bir politikacı bana göre yolsuzluğun, ahlaksızlığın daniskasını yapmıştır. Bir aileyi darmadağın etmiştir. Yaşadığı bu gayri meşru ilişkiyle namuslu insanları rencide etmiştir. 

Başta Ahmet Altan olmak üzere birçok kişi Baykal’a yapılanları ahlaksızca buluyor. Baykal’ın yaptığı ahlaksızlık değilmiş gibi! Ortada bir kaset var ve bu kasette kimsenin tasvip edemeyeceği, edepsiz görüntüler var. Ve bunun da kahramanı Baykal. Baykal asrın yolsuzluğunu yapmıştır. En yakın arkadaşının namusunu çalmıştır. Ve bu çok alçakçadır.  Savunulacak hiçbir yanı da yoktur. Ayrıca Türk basını ahlaklı olduğunu Baykal’ın ortaya çıkartılan bu görüntüleriyle mi hatırladı acaba? Fadime Şahin’le Müslüm Gündüz’ün görüntülerinin haftalarca basında yer aldığı dönemlerde bu mahremiyet kimsenin aklına gelmedi mi? Ve bu görüntüler bütün inançlı kesime mal edilirken ve binlerce başörtülü kız zan altında bırakılırken kimsenin aklına vicdan, ahlak gibi değerler gelmedi mi? Şimdi mi hatırladılar ahlakı…Kişilik haklarını..

İşin politik yanı;

Baykal’ın biletini kesenler bunu, onun gururunu, onurunu ve şerefini iki paralık ederek yaptılar. Şüphesiz çok kötü bir ceza bu Baykal’a kesilen… Ergenekon’un avukatıyım diyen bir siyasi parti liderine görevini hakkıyla yerine getirmediğinden dolayı mı kesildi bu ceza yoksa CHP’nin tasfiyesi üzerine bir komplo mu bu, ya da CHP’nin yeni dinamiklerle daha da güçlenerek sözde sivil vesayetin önünü kesmeye mi planlıyorlar, ufukta bir MHP-CHP koalisyonu var mı bunları bize zaman gösterecek... Hürriyet Gazetesi kasetin ortaya çıktığı gün “Bir tarih sona erdi!” diye manşet atmıştı. Sürekli olarak Baykal’ı destekleyen ve onu Anayasa Mahkemesi turlarında yalnız bırakmayan Doğan Medya’sının yazarları; yazılarını “ayıptır, günahtır, rezilliktir” diye başlayarak sonunda da artık gereğini yapıp istifa etmelidir diye bitiriyorlardı. İlginç gelişmeler bunlar.

 

Ben bu gelişmelerden de yola çıkarak Baykal’ın geri dönmeyeceğini düşünüyorum. Aksi takdirde bu kaset gibi nicelerini devreye solabilirler. Sanırım bunu en iyi bilen Baykal’ın kendisidir. Bu bakımdan Baykal devri artık bitmiştir. –Mitolojide anlatılır- İkarus’un babası Daidalos’un labirentinden kaçmak için balmumundan iki kanat yapmıştır. Ve  sonra oğluna özellikle tembihler; “oğlum çok yükseklere çıkma güneş balmumu kanadını eritir ve yere çakılırsın sonra çok alçaktan da uçma deniz balmumu kanadını uçamaz hale getirir.” Ancak İkarus, sürekli yükseklerde olma hırsından dolayı babasının bu öğüdü dinlemedi ve yere çakıldı. Çok hırslı bir politikacıydı Baykal. Bu hırsı yüzünden çok hata yaptı. Hatanın en büyüğü Ergenekon avukatlığıydı. Halkına olan güvensizlikti. İki de bir Meclisi çalışamaz hale getirmesiydi..

Şimdi CHP yeni bir taktik ve stratejiyle yola çıkacak.İki isim düşünüyorum bunlardan biri Gürsel Tekin diğeri ise Kılıçdaroğlu..Gürsel Tekin artık Baykal bize babalık, ağabeylik yapacak diyor Kılıçdaroğlu ise etrafında onu şişiren ekibine çok güveniyor.Kuşkusuz bu süreçte Baykal hak ettiğinden de fazla övgülere layık görülecek.Kampanyalar düzenlenecek.Belki Baykal’ın heykeli bile dikilir CHP binasının önüne..Bütün bunlar senin devrini biz bitirmedik mesajı olacaktır.Ne olursa olsun bu, yeni bir döneme girildiğinin  göstergesidir.Türkiye içinde öyle.

 

 

 

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 3908 defa okunmuştur
zeynel
zeynel
evet evet size katılıyorum, aczimendileri ne yapmışlardı, müslüm gündüzü, sonradan bir aczimendilere bir komplo olduğu ortaya çıkmıştı. ozaman bunların hiç mi aklı yoktu, mahremiyet basın yasağı... görüntüler montajmış, ..... falan filan. yahu bu vatandaşı ne zannediyorlar, ot mu yiyor saman mı yiyor zannediyorlar. bu kadar millet te yuttu. ....zorla yatak odasına sokulmuşa da benzemiyor..bu mevzuda basın açıklamasını yaparkan karşılarında aklı başında ferasetli köylü vatandaşın olduğunu bir görebilseler... birisi diyordu ki bunlar köylü vatandaşı otobüste giderken camdan el sallayan insanlar olarak görüyor.. daha müslüm gündüze yapılan bunca zulüm, yahu bu insandı değilmi, men dakka dukka etme bulma dünyası, bakınız kimler komlo kurmuştu zamanında...
28 Mayıs 2010 Cuma 17:57
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Ben değilim diyemedi!
ufuk
Sayın okur; Bir kere Baykal kasetle ilgili olarak yaptığı ilk toplantısında buradaki kişi ben değilim diyemedi.Ayrıca resmi bir kuruluş olmayan bir firmanın yaptığı açıklamalar var ortada.Onlar bile kesinlikle bu kişiler onlar değildir diyemediler..Biz Türk siyasetinin bundna sonra alacağı şekile bakalım.Bu yazıda KEMAL beyin genelbaşkan olacağını yazmıştım.Ancak şimdi Kemal beyin kılıcını kim sallayacak ona bakacağız..
22 Mayıs 2010 Cumartesi 18:56
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
özür dileyecekmisin
murat r
Kasetin sahte olduğu da ortaya çıktı.Siz de bunu düşünmeden hemen bir ilişki var kabulü ile yazmışsınız. Yalanları gerçek gibi göstererek insanları itham ettiniz, özür dileyecekmisiniz? Yoksa akşam vicdanınız rahat uyuyabilecekmisiniz.?
21 Mayıs 2010 Cuma 17:25
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
hayır hayır !!
ömür
yazdığınız birçok şeye katlıyorum.ama o görüntülerde İKİ AYRI KADIN FİGÜRANI var UFUK BEY KARDEŞİM.nasılki bir ailenin dağılması günahsa,bu durum netleşmedende detaya girmek,yorum yapmak GÜNAHTIR!ve durumun GERÇEKLİĞİ ortaya çıktığında,bu İĞRENÇ TUZAĞI hazırayanlarda BAYKAL gibi ONURLU davranacaklarmı?hem baykala,doğudaki TAŞLI SOPALI SALDIRI,ardından bu görüntler vs AKP iktidarı tarafından BAYKALI ve CHPYİ BİTİRME PLANIDIR UFUK BEYKARDEŞİM.lütfen olayları dikkalice ANALİZ ediniz.bana hak vereceksiniz.YÜREĞİNİZE SAĞLIK yinede.
14 Mayıs 2010 Cuma 01:59
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
katılıyorum
ebru
istifa haberini gördüğümde aynı şeyleri düşünmüştüm.kesinlikle tasfiye...çok adice ,aynen yakıştığı gibi..
13 Mayıs 2010 Perşembe 02:15
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri