Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Uğur CANBOLAT

ARAYAN MI, ARANAN MI?

27.08.2019 12:17

TANIMLA kendini demişti, ben de arayan adam diye cevap vermiştim. Neyi arayan diye sorsa aklımda söyleyebileceğim onlarca cümle sıraya girmişti.

Kendini arayan, hakikatini arayan, sıdkı arayan, adaleti arayan, hızırı arayan, güç kaynağını arayan, suyu arayan adam mesela. Dahası kalbini arayan adam diyecektim.

Ve daha neler, neler.

Yetmez dediğinde irkildim. Suyu arayan değil, suyun da aradığı adam olmalısın. Hakikati arayan kişi olmak yeterli değil hakikatin de aradığı hakikatli bir insan olmak gerekir.

Avuçladığın su memnun olmalı senden, yüzünü yuduğunda işte aradığım cemal bu demeli, içtiğinde ulaşmak istediğim menzil burası diye mutlulanmalı.

Bizim Allah’ı arıyor oluşumuz kâfi değil, Allah’ın aradığı vasıflarda ve kemalde birisi de olmamız gerekir.

Allah Hazreti Âdem’e isimleri öğretti, İbrahim Peygambere de kelimeler verdi. İbrahim Nebi’nin ateşten kelimelerle geçişini düşün.

Kelimeleri bil ama kelimeler de seni bilsin. Rüştünü ispat et. Sadece arayan olmakla yetinme aranan da ol.

Zordu söyledikleri evet, ama sanırım adam olmak için başka çare de yok!

27.08.2019

 

 

 

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 586 defa okunmuştur
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri