Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Uğur CANBOLAT

KIRK KANDİL ZUHURAT SOHBETLERİ

02.02.2016 18:42

Kandiller yüreklerde yanmalı. Bir kandil yetmez kırk kandil olmalı. En az. Her bir kandil bize can suyu göndermeli oluk, oluk.

 

Gönül çerağımızı uyandırmalı. Uyandırmalı ki, hakikate uyanalım. Uyanalım ki, mâsiva adına ne varsa hakikatin iftitah tekbiri ile ruhumuzun gerisine atalım.

Başka türlü felah bulmamız çok zor.

Başka türlü sâlih olmak da çok güç, sâlihlerle birlikte saf tutmak da!

Başka türlü gönül teline sevda mızrabını vurmak imkânsız…

Bu mızrabı, tele de, saza da incitmeden vuran gönül sultanlarını bilmek, onları rehber tutmak gerek!

Saf olmayan yürek aynamızı onların söz ve eylemlerine bakarak kir ve pastan arındırıp paklamamız gerek…

Aklanmamız ancak böyle mümkün! Hatadan, havatırdan, kusurlardan…

Bir süredir İslam Yücelerinin hayatları hakkında 70’ten fazla esere nefes vermiş, kandil tutuşturmuş olan Mustafa Özdamar Hoca Üsküdar Üniversitesi Stüdyolarında her hafta bir kandili yakıyor.

O kandilin tutuşmasına ben, Cenap Pembegül ve Aynur Aladinli şahitlik ediyoruz.

Üsküdar Üniversitesi Televizyon Stüdyosu bir süredir internet üzerinden yayın yapmaya başladı. İletişim Fakültesi öğrencilerinin de yararlanacağı, deneyim kazanabileceği bu TV Stüdyosunda başka ilginç programlara rastlamak mümkün. Şu linkten isteyenler tüm programların kayıtlarına ulaşabilirler: https://www.youtube.com/channel/UCs3PHsbbvLveXASmDI9NCKg/videos 

Her hafta bir kandilin uyandırıldığı programda bir miktar da Aziz Mahmut Hüdai Hazretlerinin Divanı’ndan küçük okumalar gerçekleştiriyoruz. Farklı bir ses, tartışmasız bir sükûn, huzurlu bir muhabbet arayanlara Perşembe günleri saat 11.00’de kendilerini http://tv.uskudar.edu.tr adresini önerebilirsiniz.

Evet, bir asudelik talebimiz.

Evet, niza değil izah isteğimiz.

Evet, koşuşturmasıyla boğulduğumuz vakitlerde kısa bir nefes arası vermeli ve ZUHURAT’ı beklemeli!..

Bakalım neler zuhur edecek?

Neler açığa çıkacak?

Hangi gizli, gizemli hakikat bize ZUHUR perdesini açacak?

Kalemiyle KIRK KANDİL Yayınları’nda zâhire çıkan güzelliklerin peçesini azıcıkta olsa Mustafa Özdamar üstadım bu defa ayrıntısını kitaplara havale ederek bu programda aralıyor.

Bize çok iyi geliyor.

Ruhumuzda enfes bir esinti oluşturuyor.

Tasavvuf meraklılarının, irfan dünyamıza teşne olan, anlam arayışını önemseyen dostların aramıza katılması, ZUHUR’a gelmesi, ZUHURAT’ımızı paylaşıp KIRK KANDİL’in tutuşturduğu yürek kandillerimizi birleştirip bir aydınlık oluşturması en kalbi dileğimizdir.

Bekleriz efendim!

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 3048 defa okunmuştur
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri