Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kemal BOZKURT

Y.O. Neden Hapse Girmedi?

28 Eylül 2010 Salı

Y.O. Neden Hapse Girmedi?

 

Türkiye’de hapse girmek özellikle siyasetçilerde müthiş prim yapıyor. Son 5 başbakanımızdan dördü (Demirel, Ecevit, Erbakan ve Erdoğan) hapse girip mağdur olan ve net'ce alan siyasetçilerimizden en meşhur olanlarıdır.

 

Evet hapse girmek belki çıktıktan sonra onların lehine oluyor ancak siyasetçi, bürokrat, sanatçı, profesör, eğitimci, işçi hulasa herkes için arzu edilecek birşey midir?

 

Böyle de soru olur mu dediğinizi duyar gibiyim. Kimse durduk yere hele de siyasi sebeplerden dolayı asla hapse girmek istemez. Hele de onu bekliyecek eşi çocukları varken medrese-i yusufiyede bulunmak istemez.

 

Merhum Muhsin yazıcıoğlu gibi yıllarca içeride kaldığınızı, işkence gördüğünüzü, bir düşünseniz; ya rab hapislerde beni çürütme diye dua edersiniz.

 

12 Eylül’ün kudretli paşası Kenan Evren’e referandumdan sonra çakmayan kalmadı. Ancak internet ortamında olmasa bile meraklılarının ulaşabileceği arşivlerde görülebileceği gibi; şimdinin Evren karşıtları o zamanlar İkinci Ataatürk diye Evren’i göklere çıkartıyorlardı.

 

12 Eylül 1980 ihtilali sonrasında sadece Erbakan, Ecevit, Demirel ve Türkeş değil nice bürokratta hapishanelerin yolunu tutmuştu darbeciler tarafından.

 

Kenan Evren bugüne kadarki darbe liderlerinden farklı olarak herşeyi açık açık söyliyen birisi olarak tarihe geçmiştir. Darbenin olgunlaşmasını bekledik sözü de netekim ona aitttir.

 

Tabii darbeyi bekliyen sadece askerler, siyasetçiler ve medya değildi o zamanlar. Darbenin adım adım geldiğini gören hisseden Allah dostları da vardı. İşte bu Allah dostlarından en önemlilerinden biri devlette üst düzeyde görev yapan siyasi ve bürokrat sevenlerine görevlerinden istifa etmelerini talep (nazikçe emir) ediyor.

 

Bu talebi yerine getiren sadece bir kişi oluyor. Sanayi Bakanlığı müsteşarı Yahya Oğuz. Ve ne ilginçtir ki bir tek Yahya Oğuz 12 Eylül darbesi sonrasında hapse girmiyor diğerlerinin yaşadığı sıkıntıları çekmiyor.

 

Rize eski milletvekili Mehmet  Bekaroğlu kayyum hadisesinden sonra Hoca (Erbakan) nın finali böyle olmamalıydı dedi. Elhak doğru söyledi. Gidişat onu gösteriyorki; artık Saadet Partisi resmen bölündü ve bitmek üzere.

 

Bendeniz her iki tarafı da tanıyan birisi olarak başlıktaki sorumu yeniden sormak istiyorum. Yahya Oğuz 12 Eylül 1980 sonrasında neden hapse girmedi? 40 yıl sonra Milli Görüş ve dolayısıyla Erbakan’ın finali neden böyle oldu? 40 yıl önce milli görüşü Erbakan mı kurdu yoksa ona parti kurmasını emrini veren Yahya Oğuz'a da istifa et diyen kişi miydi? Ve bu hakiki Allah dostu kim di?

 

Karşı kıyıdan baki selamlarımla

 

www.kemalbozkurt.com.tr

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 11588 defa okunmuştur
C.Ç. kımdır neden hıc hapse gırmıyor?
Cmil CICEK
Sahte Allah dostu mu olurki "hakiki" Allah dostu sifatini kullaniyorsunuz? Ayrica Y. O yerine C.C. sorgulayin! Hemen butun sag hukumetlerin diregi Cemil Cicek kimdir ve neden hic bir "darbe" almiyor? Bu adamin sirri nedir?
30 Eylül 2010 Perşembe 19:56
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
teslimiyet
Ali Amcaoğlu
Büyüklere olan bağlılık lafta kalmamalı, açık ve kesin emirleri tevil edilmemeli. Sanırım teslimiyet kelimesinin ne anlama geldiğini yeterince bilmiyoruz .
29 Eylül 2010 Çarşamba 22:50
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
yorum
ahmet çelikçam
y.o parti ile cemaat arasında en çok ileri geri konuşan kişiydi,onlar alimlerin, Allah dostlarının sözlerini dinlemediler,daha çok patinaj yaparlar.slm
29 Eylül 2010 Çarşamba 10:43
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
evren karşıtlarımı?:)
ömür
önce SALİH BEYE HİSLERİME TERCÜMAN ETTİĞİ için YÜREKTEN TEŞEKKÜR EDERİM.sonra Kemal bey kardeşim,senin ozaman evren karşıtları neden ozaman evreni şaha kaldıryordu soruna takmış durumdayım.BU TAMAMEN TERS BİR DURUM.ŞİMDİKİ EVRENCİLER YANİ AKP GÜRUHU VE YANDAŞLARI DARBEDEN ŞİKAYET EDİYODA NEDEN YARGILAMIYORLAR diyede sormayacağım size.çünkü ZAMAN AŞIMINDAN MASUMİYETE GİRECEĞİNİ SİZ BİZ HEPİMİZ BİLİYORUZ EVRENİN.DARBE KARŞITI GÜRUH AKPLİLER 12 EYLÜL İŞKENCELERİNİ GAYETTE YERİNDE BULMUŞLARDI.TARİH YALAN SÖYLEMİYOR Kemal bey kardeş
28 Eylül 2010 Salı 22:58
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
alimlerin sözünü dinlemek lazım
salih özgür
kemal bey yahya oğuz bey hapse girmedi çünkü ona hocası mehmed zahid kotku yu dinledi ondan sn.erbakana kotku hz.ozaman daha sonra esad coşan hocaefendi bu kafayla bu işi götüremez dedi işte sonuç.sağduyu partisi ni kuran muharrem nurettin coşan hocaefendiye ne gerek vardı sağduyu partisine diyenler çok yanılıyor bekleyelim görelim .sayğılar
28 Eylül 2010 Salı 20:08
Beğendim (3)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri