Yorumlar

KOBANİ deki yapıyı anlamak için PKKya bakalım
osman sayın
PKK NIN DAMARLARINDA MARKSİZMİN EN MİKROPLU versiyonu Stalinist kan dolaşır. Bu nedenle onlar Türkiyede geçen hafta neler yaptılar: "...Farklı görüşteki insanlar, içlerinde çocuk yaşta olanlar da var; vahşice katledildi, hem de bir zamanlar dünyanın belli başlı medeniyet merkezlerinden biri olan Diyarbakır’da. Hani IŞİD’in kelle kesmeleri var ya, onlar yapıp reklam olsun diye bütün dünyaya dağıtıyorlar. Diyarbekir’deki teröristler reklamdan hoşlanmıyor! Ne de olsa mütevazı adamlar! Camiler, okullar, Kur’an kursları, yurtlar... Yakıldı. Sebep? “Devlet Kobani’deki savaşta IŞİD’i vurmuyor!” Yahu akılsızlıkta dibe vurmuş, bre sebükmağz, yahut sivikmejî, derdin ne? Bütün bunlar devletin değil onu kullanan halkın, kamunun! Orada namaz kılanlar, okuyanlar senin kardeşin. Onları ibadethaneden, okuldan, yurttan mahrum etmekle eline ne geçti?..."
Beğendim (2)Beğenmedim (1)
15 Ekim 2014 Çarşamba 10:22
PYD''nin Kobanideki zulümlerine göz yumanlar
Hakkı Haksöyler
Saygı değer yazar; Kobani ( ki oranın adı resülayndir)mevzuu IŞİD'in oraya saldırması değildir.Vakıanin öncersine bamak gerek. Bu gün kobaninden yapılan Kürt göçlerinin katbekatı daha önce Kominist, stalinist, dinsiz, vicdansız... son günlerde TÜRKİYEDE yakıp yıkan, dindar insanları öldüren mescitleri yakan, kurban dağıtan gençleri katledenPKK nın SURİYE şubesi PYD tarafından gerçekleştirildi.Kobanide yaşayan insanalrı dindar diye barzani taraftarı diye baskı yaparak öldürerek kovalayan PYD den halk zaten kaçıyor. Kobanide bu gün İKİ TERÖR ÖRGÜTÜ savaşıyor. Halk zaten kaçmış. Bu gerçeği atlayıp PKK nın propagandalarını destekleyecek türde yazmak yanlışoğlu yanlıştır.
Beğendim (2)Beğenmedim (1)
15 Ekim 2014 Çarşamba 09:45
PYD ne olacak
Serkan HAKLIYOL
Furkan kardeş. iyi güzelde PYD ne olacak. Bu pYD pkk gibi diilmi? Yani kürtleri bu atesitlermi temsil etmeli? ne dersin?
Beğendim (2)Beğenmedim (1)
15 Ekim 2014 Çarşamba 02:12