13 Şehit Olayında Cevap Bekleyen Sorular

13 Şehit Olayında Cevap Bekleyen Sorular

13 asker Diyarbakır'da gündüz gözüyle terör örgütü tarafından yapılan saldırıda şehit düştü. Peki bu olay tam olarak aydınlandı mı? İşte hain saldırıyla ilgili cevap bekleyen sorular?

13 Mehmetçiğin şehit düştüğü saldırı, bazı soruları da beraberinde getirdi. İşte cevap bekleyen sorulardan bazıları:

1) İki asker ve bir sağlık memurunun kaçırılması olayının üzerinden beş gün geçti. Bu süre içerisinde Heron'lar bölge üzerinde uçuş yapıyor muydu? Heron'lar kaçırma olayı ile ilgili görüntü aldı mı?

2) Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt, bölgenin BBG evi gibi gözetlendiğini ileri sürüyordu. 13 askerin şehit olduğu yerde Heron'lar nerede görevlendirilmişti?

3) PKK'lı grubun en az 30 kişi olduğu düşünüldüğünde, Heron'lara rağmen bu kadar kalabalık bir grup nereden sızma yaptı?

4) Terörist grup hakkında herhangi bir istihbarat alınmadı mı? Alındı ise neden değerlendirilmedi?

5) Dönüş esnasında olan birliğin mola vereceği yerler önceden mi belirlenmişti? Eğer mola yerleri harita üzerinde belirtilmişse içeriden birileri terör örgütüne bilgi sızdırmış olabilir mi?

6) Örgüt, geri dönüş yolunda olan askeri birliğin geçiş güzergahlarını biliyor muydu? Askerlere geri dönüş esnasında yanlış koordinatlar mı verildi?

7) Özel Harekat birliklerinin gitmesi gereken arama tarama operasyonuna neden geri emniyeti sağlamakla görevli olan askeri birlik görevlendirildi?

8) Çatışma kaç saat sürdü? Birliğe ilk yardım ne zaman ve hangi askeri birlik tarafından ulaştırıldı?

9) Cumhuriyet savcısı olay yerinde inceleme yaptı mı ya da yapmayı düşünüyor mu? 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.