2 muhtarın ihanet oyunu

2 muhtarın ihanet oyunu

Erzincan'da PKK'nın köy yoluna kurduğu mayınlı tuzakla 9 asker şehit olmuş, 2 asker de yaralanmıştı. Hain tuzakta 2 muhtarın rolü tespit edildi..

Erzincan'da terör örgütüne yardım ve yataklık ettikleri iddiasıyla aralarında 2 köy muhtarının da bulunduğu 4 kişi tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, 2008'de Kemah ilçesi kırsalında terör örgütü PKK üyelerince döşenen mayının patlatılması sonucu 9 güvenlik görevlisinin şehit olduğu, 2 askerin yaralandığı saldırının ardından İl Jandarma Komutanlığınca soruşturma başlatıldı.

Soruşturma kapsamında Küplü Köyü Muhtarı Halil Işık ile oğlu Mızrap Işık, Sarıyazı Köyü Muhtarı Zeki Algül ve Metin İnce gözaltına alındı.

Zanlıların evlerinde yapılan aramalarda, patlayıcı madde yapımında kullanılan bazı malzemeler ele geçirildi.

İfadelerinin alınmasının ardından Kemah Adliyesine sevk edilen zanlılar, terör örgütüne yardım ve yataklık ettikleri iddiasıyla çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Erzincan'ın Kemah ilçesi kırsalında 11 Ağustos 2008'de, askeri aracın geçişi sırasında terör örgütü PKK tarafından döşenen mayın patlamış, biri subay 9 güvenlik görevlisi şehit olmuş, 2 asker de yaralanmıştı.

Kaynak:Haber Kaynağı