2020-2021 eğitim öğretim yılında, ortaöğretimde bu sene 600 bin fazla öğrenci kaydı oluştu.

2020-2021 eğitim öğretim yılında, ortaöğretimde bu sene 600 bin fazla öğrenci kaydı oluştu.

2020-2021 eğitim öğretim yılında, ortaöğretimde bu sene 600 bin fazla öğrenci kaydı oluştu. İlköğretimden ortaöğretime gelen öğrenci sayılarındaki ciddi artış, ortaöğretimde branş bazında ihtiyaçlara neden olacaktır.

2020-2021 eğitim öğretim yılında, ortaöğretimde bu sene 600 bin fazla öğrenci kaydı oluştu. İlköğretimden ortaöğretime gelen öğrenci sayılarındaki ciddi artış, ortaöğretimde branş bazında ihtiyaçlara neden olacaktır. Millî Eğitim Bakanlığının her sene yaptığı Alan Değişikliği bu sene okullar açılmadan yapılırsa hem yeni eğitim öğretime kavuşmuş olur hem de tecrübeli ve kendi alanında diploması olan öğretmenlerin isteklilerine imkan tanınarak ortaöğretimdeki öğretmen istihdamına ciddi katkı Sağlamış olacaktır. Bu konuda yoğun bir talep ve istek halinde olan meslektaşlarımız, alan değişikliğiyle kendi alanlarında daha iyi hizmet vermek ve yeni bir sinerji oluştuğunu belirtmişlerdir.

Geçmiş yıllarda alan değişikliği yapılan okullarda; öğretmene hem dinamizm hem moral hemde akademik yorgunluğunu telafi edeceği başka bir alanda heyecan ve olumlu refleks kazandırdığı hali hazırda mevcuttur. Bu hususta alınan çok olumlu dönütler mevcut ve somut olarak durmaktadır. Millî eğitim bakanlığının Eylül ayı içerisinde alan değişikliğini bekleyen öğretmenler için en kısa sürede ilana çıkacağına inanıyor bu konuda eğitime yeni ve canlı bir dinamizm katacağına gönülden inanıyoruz.

--

FATMA ÇETİN KABADAYI
Eğitimci-Gazeteci-Yazar

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum