8 Kişi Ölürse MHP Yüzde 25 İle Gelir!

8 Kişi Ölürse MHP Yüzde 25 İle Gelir!

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Diyarbakır’da 6 Haziran’da yapacağı mitingi karıştırmak isteyen gurubun değişik planları olduğu ortaya çıktı. İşte ayrıntılar...

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Diyarbakır’da 6 Haziran’da yapacağı miting sırasında kanlı eylem yapma hazırlığı içerisinde oldukları tespit edilen 18 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından dün sabah saatlerinde İstanbul ve İzmir’de yapılan operasyonlarda gözaltına alınanların MHP üyesi oldukları öğrenildi.

Şüphelilere yönelik yapılan teknik takip sırasında dinlemeye takılan telefon görüşmelerinde saldırının hedefinin MHP’nin kaset skandallarının ardından uğradığı itibar kaybını düzeltmek olduğu iddia edildi.

Şüphelilerden MHP İstanbul eski il delegesi Murat A. ile MHP Maltepe eski İlçe Başkanı Hakan U. arasında bu konu ile ilgili görüşmeler yapıldığı öne sürüldü. Telefon konuşmaları sırasında Hakan U.’nun “Bu tamamen ölüm kalım mitingi, ya orası, ya MHP baraja takılacak ya çıkacak. Orada Kan dökülürse barajı geçeriz. Hakan U.’ konuşmasını “Dağ taş PKK. Bir tane deliye verseler, tinerciye deselerki ‘al sana bir Uzi dııırrrrrrt şöyle bir gelişi güzel ateş et’ bitti gitti” şeklinde sürdürüyor.

8 kişi ölürse MHP yüzde 25 ile gelir 

Konuşma sırasında MHP İstanbul eski il delegesi Murat A.’nın “Allah muhafaza bir de genel başkana falan sıksalar Türkiye karışır” dediği öğrenildi. Bunun üzerine Hakan U’nun “Geçmiş olsun yani. Yok yok genel başkana etten duvar yaparlar. Halkın içine gelişi güzel sıksalar sekiz on tane yüz tane böyle. Bitti tamam geçmiş olsun ya, 3 ölü 5 yaralı 8 ölü falan filan. Oldu mu oradan MHP yüzde 25 ile gelir yani” dediği iddia edildi. Dinlemeler sırasında şüphelilerin Diyarbakır’a tam techizatla gitmeyi planladığı, uçakla gidecekleri için x-ray cihazından geçemeyeceklerini düşünerek, kendi ifadeleri ile “kıyametin kopacağı” mitinge götüreceklerini Diyarbakır’dan almaya karar verdikleri belirlendi. Gözaltındaki isimlerden İstanbul Ülkü Ocakları Başkan Yardımcısı Murat K. ile Alper K. ile yaptığı konuşmada “Mitinge bıçak götürmenin iyi olacağı ancak havalimanındaki x-Ray kontrolünde yakalanacağını, bıçakların Diyarbakır’dan alınabileceğini” söylediği iddia edildi. Gözaltına alınanlar arasında bulunan MHP Küçükçekmece İlçe Yönetim Kurulu üyesi Erkan K.’nın, ülkü ocakları içinde bir dönem bulunan Alişan Ö.’ye”Diyarbakır’daki mitinge dolu geliriz.” dediği de iddialar arasında.

Teknik takipten elde edilen bulgulara göre O.C., L.A., M.A. ve H.U. Diyarbakır'da eylem gerçekleştirmekte görevlendirilen isimler olurken, aralarında şu diyalog geçti:

H.U.: Bu tamamen ölüm kalım mitingi ya orası. Ya MHP baraja takılacak, ya çıkacak. Orada kan dökülürse barajı geçeriz. Kan dökülmez normal miting olursa hiç bir nane olmaz. Dağ taş PKK. Çatapat çıksa, ya bir tane deliye verseler, tinerciye deseler ki "Al sana bir uzi dıırrrt şöyle bir gelişi güzel ateş et".

M.A.: Allah muhafaza bir de genel başkana falan sıksalar Türkiye karışır.
H.U.: Geçmiş olsun yani. Yok yok genel başkana etten duvar yaparlar. Halkın içine gelişi güzel sıksalar sekiz on tane yirmi tane böyle. 3 ölü 5 yaralı 8 ölü falan filan. Oldu mu oradan MHP yüzde 25 ile gelir yani.

"TAM TEÇHİZATLA GELİN"
Gözaltına alınanlardan MHP Küçükçekmece İlçe Yönetim Kurulu üyesi E.K.'nin, Küçükçekmece Ülkü Ocakları üyesi A.Ö.'ye söylediği "Mitinge dolu geliriz" ifadeleri de teknik takibe takıldı. İstanbul Ülkü Ocakları Başkan Yardımcısı M.K. ile MHP Tuzla İlçe Yönetim Kurulu Üyesi A.K. arasındaki görüşmede de, "mitinge bıçak götürmelerinin iyi olacağı ancak havalimanında xray'de yakalanacağından bahisle bıçağın Diyarbakır'dan satın alınabileceği" ifadelerinin yer aldığı belirtildi. Görüşme ile ilgili ulaşılan bazı ayrıntılar şöyle oldu

M.K.: Ne b.k olacağı da belli değil saldırı maldırı olacak diyorlar falan.
A.K.: Kanka benim bir kurt başlı bıçağım var a.k. her türlü.
M.K.: Tamam işte, al yanına.
A. K. Alacam da uçakta x ray var orada satın alırız.

Operasyonda gözaltına alınanlar
E.K.: İstanbul Ülkü Ocakları eski Başkanı
M.T.: Ergenekon Terör Örgütü soruşturmasında sanık avukatı
O.C.: Diyarbakır'da Eylem gerçekleştirmeyi planlayan şahıslardan
L.A.: Diyarbakır'da Eylem gerçekleştirmeyi planlayan şahıslardan
M.A: Diyarbakır'da Eylem gerçekleştirmeyi planlayan şahıslardan
H.U.: Diyarbakır'da Eylem gerçekleştirmeyi planlayan şahıslardan
M.A.: Yeniçağ Gazetesi yazarı
A.Ö.: Küçükçekmece Ülkü Ocağı eski Başk.
E.K.: MHP Küçükçekmece Yön. Kur. Üyesi
G.A.: MHP Küçükçekmece Yön. Kur. Üyesi
A.K.: MHP Tuzla Yönetim Kurulu Üyesi
M.K.: İstanbul Ülkü Ocakları Başkan Yard.
O.D.: İstanbul Ülkü Ocakları Eğitim Masası Başk.
Ü.L.: DTP binasına saldırı düzenleyenlerden
A.M.: Doğu Türkistan Gençlik Derneği Gn. Sekreter Yard.
T.Y.: Doğu Türkistan Gençlik Derneği Bşk. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.