9 Bin oyluk rozet

9 Bin oyluk rozet

Yerel seçimlere hazırlanan CHP, çarşaf açılımı ve her mahalleye Kur’an kursu projesinin ardından Kadiri tarikatının İstanbul’daki liderlerinden Abdül Hafız Aydın’a da parti rozeti taktı.

Ana muhalefet partisi CHP, yerel seçimler öncesi bir açılım daha yaptı. Daha önce çarşaflıları parti üyesi yapan Baykal’ın kurmayları, ardından da her mahalleye Kur’an kursu projesi başlatmıştı. Dün de CHP Sultanbeyli Belediye Başkan Adayı Osman Nuri Bedir, Kadiri tarikatının İstanbul’daki liderlerinden olan Abdül Hafız Aydın’a parti rozeti taktı.

Başkan adayı Bedir tanıttı

Dün akşam 19.00 sıralarında CHP Sultanbeyli İlçe Başkanlığı’nda gerçekleşen partiye katılım töreni oldukça sakindi. Sultanahmet Camii eski imamı olan ve CHP Sultanbeyli Belediye Başkan Adayı Osman Nuri Bedir, Kadiri tarikatının İstanbul liderlerinden Abdül Hafız Aydın’ı tanıttı. Basına açıklama yapan Bedir, şunları söyledi: “Sultanbeyli’de 9 bin oy seçmen kitlesine haiz Abdül Hafız Aydın partimize katıldı. Abdül Hafız Bey Siirt Tillo aşiretinden Abdülkadir Geylani Hazretleri’nin daha doğrusu Fakirilluah Hazretleri’nin torunudur ve mecliste kazaen vefat eden DYP milletvekili Abdülrezzak Ceylan’nın da yeğenidir. Doğuda geniş bir ailedir. Sadece Sultanbeyli’de 9 bin seçmen kitlesine haiz sevilen sayılan bir ailenin de büyüğüdür. Kendileri bu ailenin de İstanbul’daki önderidir. Bilindiği üzere biz parti olarak temel insan hak ve özgürlükleri bağlamında her türlü inanışa her türlü kültüre saygı duyan ve kucaklayan bir partiyiz. Kendilerinin müracaatını kabul ettik. Bugün de işlemleri bitti.

10 şiddetinde sallarız

Saygıdeğer kanaat önderimiz Sultanbeyli’de gücümüze güç katmıştır. Kuran kursu ve çarşaf gibi açılımları doğru bulmuyorum. Yani açılım diye telakki edilmesini doğru bulmuyorum. Kimse bunu bir tarafa çekmesin. Partimizin kurucusu da Elmalı’lı Hamdi’nin tefsirlerini basarak halka dağıtmıştır. Biz burayı 10 şiddetinde sallayacağız.” Deniz Baykal’ın fotoğrafının önünde Aydın’a rozet takan Bedir birlikte poz verdi. Aydın ise, “CHP’de daha iyi hizmet vereceğime inanıyorum. Kadiri tarikatı olarak İstanbul genelinde büyük bir potansiyel olduğu gibi Sultanbeyli’de de potansiyelimiz var. Sultanbeyli’deki insanımız AKP tarafından o kadar büyük zarara uğratıldı ki onun için halkıma hizmet vermek için CHP’ye katıldım. Sayın Baykal ile görüşme şansım olmadı ama inşallah olacak. Halkımız gerçekten çok mağdur durumda. Onları temsil etmek için geldim. Burada dini siyasete alet etmeyeceğiz” dedi.

Aile geniş tanımıyoruz’

KADİRİ Tarikatı’nın kurucusu Şeyh Abdulkadir Geylani’nin 35’inci kuşaktan torunu olan Feriduddin Aydın’ın İstanbul’da yaşayan ailesi, CHP’ye verdiği destekle gündeme gelen Abdulhafız Aydın’ı tanımadıklarını açıkladı. Aydın Ailesi VATAN’a şu açıklamayı yaptı: “Ailemiz çok geniş. 40 yıldır İstanbul’da ikamet ediyoruz. Ancak ailemizden Abdulhafız Aydın’nın ismini duymadık. Fakat aile çok geniş olduğu için ismini bilmediğimiz uzak bir akrabamız olabilir.” Şeyh Abdulkadir Geylani’nin 35’inci kuşaktan torunu olan Feriduddin Aydın, ailenin temsilcisi... Feriduddin Aydın’ın babası Şeyh Selahaddin Efendi, Kadiri Tarikatı lideriydi. Onun yerine Feriduddin Aydın geldi.

Kaynak:Haber Kaynağı